Alin Mihaila

Camping Maslina - Petrovac Na moru, Buljarica, Muntenegru

15 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Maslina - Petrovac Na moru, Buljarica, Muntenegru

Camping Maslina - Petrovac Na moru, Buljarica, Muntenegru

Alin Mihaila

Cum v-am mai spus aici am stat 8 nopti, initial am zis ca stam 7, dar am mai prelungit cu o zi sederea. Ne-a placut, am platit 19, 5 euro/noapte. Plaja este la vreo 400 m. Campingul e destul de mare si foarte umbros. Am intalnit aici si un echipaj romanesc, am salutat, am vazut ca nu sunt doritori de socializare asa ca n-am insistat. Conditiile bune, dar parca aveau ceva probleme cu apa calda, seara, cand toata lumea mergea la dus. Sunt mai multe cladiri pentru grupuri sanitare si dusuri dispuse in tot campingul astfel incat sa poata deservi intreaga suprafata. Din pacate am avut parte si de ceva adrenalina, cu toata ce nu aveam nevoie... A avut loc in camping un incendiu in care au ars 3 rulote stationare la aproximatit 100 m de parcela noastra... Eram pe plaja, a fost... 

Link-ul catre site-ul campingului http://www.campingmaslina.com/index.php/en/

IMG_20170715_083912.jpg

IMG_20170715_065716.jpg

IMG_20170715_065735.jpg

IMG_20170715_065803.jpg

IMG_20170715_065845.jpg

IMG_20170715_065908.jpg

IMG_20170715_065944.jpg

IMG_20170715_065950.jpg

IMG_20170715_065954.jpg

IMG_20170715_065959.jpg

IMG_20170715_070010.jpg

IMG_20170715_070024.jpg

IMG_20170715_070028.jpg

IMG_20170715_083604.jpg

IMG_20170715_083625.jpg

  • Like 1
  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

Scriu acum din Croatia, am vrut si eu sa ajung in acest camping insa nu mi-a placut plaja..., pietre si destul de neingrijita (parea in poze) tu sti mai bine daca ai fost acolo...

Momentan raman aici si apoi as vrea din nou la Bled..., in Slovenia.

Multumim pentru informatii si poze !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
On ‎7‎/‎27‎/‎2017 at 22:36, Dragos M a scris:

Scriu acum din Croatia, am vrut si eu sa ajung in acest camping insa nu mi-a placut plaja..., pietre si destul de neingrijita (parea in poze) tu sti mai bine daca ai fost acolo...

Momentan raman aici si apoi as vrea din nou la Bled..., in Slovenia.

Multumim pentru informatii si poze !

Plaja are pietricele intr-adevar, dar asta a insemnat o adevarata binecuvantare pentru sotia mea care nu suporta nicipul pe prosoapele de plaja :)

Neingrijita?! Am fost si pe alte plaje mai bineintretinute, dar am avut parte si de experiente mai neplacute. Nu stiu ce sa zic, plaja e administrata de autoritatile locale si na, e ca la stat, dar sunt si zone administrate de privati, cu sezlonguri, umbrele... Eu zic ca poti gasi ce-ti doresti, in functie de buget, dar da, pietricele sunt, dar asta nu reprezinta un dezavantaj, zic eu. Apa e incredibil de limpede...

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aceleasi sincere multumiri pentru prezentarea campingurilor pe care le-ai frecventat..:bravo:.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
On ‎8‎/‎18‎/‎2017 at 18:30, Daniel P a scris:

Aceleasi sincere multumiri pentru prezentarea campingurilor pe care le-ai frecventat..:bravo:.

@Daniel P multumesc frumos pentru aprecieri

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Misu Popescu

Buna ziua, vreau sa actualizez si sa duc mai departe descrierea Camping Maslina !

Am fost in 2019 in plan era 7 zile si am stat 11 . Anul acesta am campat 1 zi in drum spre Albania si inca 3 zile la intoarcere din Albania. 

Principalele idei au fost prezentate de Alin (multumiri). 

Vreau sa punctez si alte facilitati care fac din Maslina un loc foarte bine plasat.

Apa potabila foarte buna la robinet. Am baut si am gatit 5 familii numai cu apa de la ei. 

Rozmarin, dafin si multe alte plante-condiment pe care nu le cunosc cresc langa tine.

Bere, inghetata la receptie , ieftin si bun. Vitrine congelator pentru cazatii din camping.

Baietii de la receptie, oameni super faini! Saritori si serviabili ! Nota 10+!

Atmosfera in Camping este foarte relaxata si linistita, dupa 22 liniste totala, auzi numai marea! 

La plecare fetita mea a primit sepcuta si autocolantul locului. 

Prefer o plaja cu pietre si cu apa curata in locul nisipului. Insa aici aveai si cu nisip si cu pietre. Apa *cristal-clear*

Magazin alimentar la 300 m (atentie la cafea daca aveti expresoare) cu tot ce trebuie in urgenta sau nu.

Restaurante la preturi absolut imbatabile, mancare foarte buna, servire rapida si eficienta, bere buna , rece si ieftina.

Exemplu: meniul zile 3 feluri pui, porc sau vita 4 eur  , meniul de peste 6 eur. A la carte , paste , pizza, grill ETC la un pret ultra decent.

Brutarie, cofetarie, pizzerie la colt, produse bune si ieftine. La fel legume fructe! Bere, sucuri, apa buna si ieftina peste tot! 

Aprovizionare pentru mai multe zile si familii o faceam in piata agro-alimentara din Bar. Am mancat cel mai bun burek din viata la 1 eur portia generoasa. 

1, 35 eur cu un iaurt rece si delicios. Anul acesta aveau si limonada de casa. La 3-4 burek o primeai gratis! Carne , branza, peste ,  fructe de mare, legume, fructe, alcool de fructe, ulei de masline (cel mai bun) , miere, masline ETC de la producatori direct. Delicios si pret decent! Totul!

Ca si concluzie si din experienta va spun sa introduceti in traseele voastre Camping Maslina! Pana exista asa cum este!

Cu stima maxima! Pentru orice informatii suplimentare va stau la dispozitie!

Recomand fara ezitare!  

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Remus Dimulescu

Buna ziua, in iulie intentionez sa plec spre Muntenegru cu rulota, din cate am inteles traseele sunt destul de dificile, ma puteti ajuta va rog cu un traseu mai accesibil pentru un incepator in tractarea rulotei, chiar daca este mai lung. Va multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Buna ziua,

 

@Remus Dimulescu , apreciez bunele maniere ce reies din misiva pe care ati scris-o, insa tin sa va precizez ca Softpedia e ceva mai incolo. Aici este apreciata eleganta si, intr-un fel, si familiaritatea - sunt 'nea Ion si am un vagon.

Cred ca pana in luna iulie aveti timp sa cititi regulamentul, sa va plimbati cu omuletul pe Google  Maps si poate sa faceti chiar dumneavoastra o ruta usoara catre destinatie.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Simionescu Dan

Si atunci care mai este rolul unui forum, felicitarile si pozele???

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 4 ore, Simionescu Dan a scris:

Si atunci care mai este rolul unui forum, felicitarile si pozele???

 

 

De ce v-ati prezentat, dumneavoasta si proiectul de conversie?! Doar pentru felicitari si poze?!

 

Am incercat sa fiu elegant, insa sunt unii nesimtiti (acum nu mai sunt elegant) carora le arde buza cu ceva urgent la atelaj, arunca jalba direct cu prima postare, iar apoi nici o postare cu anii sau vesnicia! Pe aia ii mai inteleg... Dansul de mai sus, care are o vesnicie timp sa afle raspunsul, ce scuza are ca la durut in .os de comunitate?! Intreb si eu, fara asteptari de felicitari sau alte urari de bine si intrebari retorice privind autenticitatea prezentarilor...

 

PS: @Simionescu Dan, cam asta ar fi diferenta intre noi si Softpedia/facebuc...

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 10 ore, Simionescu Dan a scris:

Si atunci care mai este rolul unui forum, felicitarile si pozele???

 

:default_109:, ... sa spui "PREZENT",   din cand in gand (pardon "C")

Multumesc pentru calatorie ( am fost cu tine, vizionand pozele)

Te rog, ... pastreaza bine ferecata cutiuta cu locatii (adrese, destinatii). Multumeste-te cu felicitari si "woauuu-uri" ...

Eu, ... oricum "alerg" spre apus!

 

Vacanta placuta!

:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Simionescu Dan

Cititi din nou topicul cu conversia mea, si o sa vedeti marele ajutor:default_big_grin::default_big_grin:, pentru ca totusi asta ar trebui sa fie unul din motivele pentru care devii membru intr-un forum.

Marele ajutor a constat, cititi topicul daca nu ma credeti, in absolut nimic mult nimic, la intrebarile care le-am pus, asa ca mai usor cu concluziile.

Iar pentru dl.Mihai-Arad, cititi cu trei randuri mai sus si o sa aflati raspunsul la cutiuta cu locatii, sau daca nu cititi exista Google, si ironia din comentariul dv.nu-si are rostul, am observat acest comportament in mai multe comentarii pe forum din partea dv.

Asa ca mai usor cu trasul de urechi, ca nu sunteti in postura sa-mi reprosati ce si cum postez.

PACE:autorulota::autorulota:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Deja se deviaza de la subiectul topicului…

Va rog sa mentinem forumul cat mai curat…, fara tot felul de remarci si contre…

Multumesc pentru intelegere ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei.N

@Simionescu Dan , nu te necăji, încearcă să primești critica într-un mod constructiv, dacă se poate,  și mergi mai departe. 

Desi cei doi colegi au și dreptate, să fim realiști ca tot oameni sunt si dânșii, mai greșesc  și mai ignoră anumite întrebări ale unor colegi mai neexperimentați ca dânșii.

 

Să revin la topic: poți încerca o simulare pe aplicația ViaMichelin, ai opțiunea “with caravan” spre deosebire de site, unde nu există. Introduci datele mașinii tale și ai câteva opțiuni de traseu si costurile aferente călătoriei. Fiind un conducător cu experiență nu cred ca vei întâmpina probleme dacă tratezi drumul cu atenție maximă. 

Spor!

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.