Bulai Razvan

Proiect afacere rulota

2 postări în acest subiect de discuţie despre Proiect afacere rulota

Proiect afacere rulota

Bulai Razvan

Buna ziua ! Numele meu este Razvan sunt nou pe forum si cu ocazia asta va salut pe toti.am nevoie de ajutorul dvs. Sunt f tentat sa ma implic intr.o mica afacere daca pot sa.i spun asa... Am o idee si nu stiu daca este 100% legala .. Am sa va spun pe scurt punctele la care am ceva indoieli..

Gogoserie in rulota( nu e definitiva alegerea de gogoserie,  dar cea mai importanta este rulota, cu ajutorul ei a venit  ideea :D si domeniul de activitate se poate schimba )

1. Vreau sa cumpar o rulota de turism si sa o transform in comerciala pt a o face exact cum doresc... sa o fac sa indeplineasca conditiile igienico-sanitare ... intrebare .. Am voie ? Trebuie neaparat sa fie comerciala?
2. Sunt obligat sa o inmatriculez tinand cont ca nu intentionez sa o transport pe rotile ei .. ci doar static in care sa.mi desfasor activitatea
3. Stiu ca suna banal rulota-gogoserie ..dar vreau defapt sa o transform si sa aiba o tematica... intrebare : am voie sa.i schimb culoarea? 
4. Partea cea mai importanta este defapt ideea cu care am plecat : Cum spuneam vreau sa o transform si sa aiba o tematica... Vreau sa.i construiesc separat, care ulterior cand asez rulota pe locatie sa o atasez/lipesc de ea, si care se poate separa de rulota in caz de transport..un accesoriu daca pot sa.i zic asa prin care ii dau alta imagine si nu de rulota ( scuze ca nu pot sa spun dar este o idee personala si vreau sa ramana asa deocamdata :D ) care contine lemn si metal, cam inca o data marimea rulotei lungime si latime pe care ulterior sa pun deasupra reclama luminoasa a gogoseriei care va fi alimentata electric ....
Intrebare.. este legal? Imi trebuie acte ? Daca imi trebuie acte pe "accesoriu", cum le dobandesc tinand cont ca o contruiesc personal

 

Mentionez ca nu doresc neaparat sa o inmatriculez deoarece v.a suferi ceva modificari exterioare si in ceea ce priveste greutatea ei. Aproape sigur voi avea probleme cu RAR.ul.. Multumesc


VA MULTUMEC F MULT SI RASPUNSURILE DVS SUNT FF IMPORTANTE PT MN IN MOMENTUL ASTA..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ionescu

atata timp cat nu circula pe rotile ei, n-ai treaba cu RAR-ul, politia rutiera, etc. Doar cu primaria careia ii vei cere aviz de amplasare, functionare, etc.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.