Octavian Sorin

Off-camping la Vadu, Corbu sau Tuzla?

23 postări în acest subiect de discuţie despre Off-camping la Vadu, Corbu sau Tuzla?

Off-camping la Vadu, Corbu sau Tuzla?

Octavian Sorin

Am hotarat ca si in vara asta, sa imi petrec concediul in afara unui camping amenajat. Pe 16 iulie voi merge la Corbu, Vadu sau Tuzla.

Este careva dintre noi in aceasta perioada dispus sa mearga la una dintre aceste locatii? Daca da, va las numarul meu de telefon si poate  avem norocul sa facem cunostinta. O zi frumoasa va doresc. 

0751.897.432

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Sima

Mi-ar plăcea să știu cum e la Tuzla !!! Știe cineva ?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

 

Buna Cristian, eu am fost asta vara la Tuzla si este super ok, daca vrei sa vezi sau sa-ti spun cum este, tel.meu este 0726125100(nu vreau sa deranjez pe nimeni sau nu stiu daca este corect sa dau nume de alt site).Totusi sunt destui membri de aici si acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Poate nu strica ceva poze, si impresii

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna.

@adrian n., zona super ok adica pe faleza, sunt doua faleze in trepte, unde se poate campa. Depinde unde gasesti loc, apa menajera, pubela de gunoi si apa potabila, paza; trebuie sa aveti in vedere ca este off (deci nu aveti curent).Peisaje super ale marii, mai ales dimineata si seara. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Barac Catalin , poate ne arati cateva poze cu zona si ne dai mai multe informatii (taxe cazare, aprovizionare, etc) avand in vedere ca suntem multi colegi interesati de litoral in aceasta vara.:-)hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna @adrian n.

Zona super ok adica pe faleza, sunt doua faleze in trepte, unde se poate campa, depinde unde gasesti loc, apa menajera, pubela de gunoi si apa potabila, paza; trebuie sa aveti in vedere ca este off (deci nu aveti curent).Peisaje super ale marii mai ales dimineata si seara .

Pentru @mircea,  10 ron pe zi taxa de campare/persoana, aprovizionare la iesirea din Eforie Nord aveti supermarket, in Tuzla este magazinul vice primarului super aprovizionat (cu bicicleta 15min.).

Poze este mai greu sa postez , dar o sa cer ajutorul baiatului meu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu

Am campat la Tuzla anul trecut, cateva poze sunt postate in topicul "Amintiri din concediu". Accesul nu este o problema, am iesit la cateva ore dupa ce a plouat. Am achitat 30 lei/zi. Aprovizionarea se poate face la Tuzla sau Eforie. Cu masina dureaza drumul 7-10 minute. Este liniste, plaja este cam ingusta si cu scoici, insa nu am avut parte de manele, gunoi sau oameni lipsiti de bun simt, ceea ce a contat foarte mult. De asemenea paza nu a fost o problema, lasand rulota cu geamuri si usa deschise, neincuiata. Conditiile sunt off-camping, insa este bine ca apa de baut si menajera nu constituie o problema iar pentru gunoi existau tomberoane.

Lucrul cel mai neplacut a fost aglomeratia. In perioada respectiva au fost foarte multe rulote, astfel incat am campat intre faleze, pe o panta, cu scanduri sub roata dreapta iar urcatul in rulota era cam dificil.

Una peste alta insa, a fost bine.

Rog colegii care stiu mai bine situatia la Vadu sau Corbu sa posteze. Sunt foarte interesat ca in acest an sa ajung in una din aceste locatii. Daca nu s-o mai putea campa in aceste zone, cred ca voi merge in campingul de la Corbu (Malul Marii parca). Din informatiile gasite pe internet vad ca au conditii chiar bune la un pret modic (spatiu ingradit, acces restrictionat, cuple curent si apa, toalete si dusuri curate, iluminat, pret campare 50 lei/zi).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

 

 

@laurentiu, campingul de care vorbesti este la Malul Marii , am fost anul trecut .Desi sunt din Constanta este super ok... dar suna si rezerva din timp, este destul de full,  conditii Ok acces cu cartela pe plaja , cobori de pe faleza-camping prin spate (poarta cu cartela si camere video) la aprox 120 m de mare.. Cherhana la 30m , dimineatza aduc pescarii peste proaspat (@ 5-6 dim sa fii acolo sau vorbesti de cu seara si vezi la ce ora ce si cum..). La vara mi-am propus sa stau acolo cel putin 1 sapt, copii iubesc locul .
Proprietarii super amabili,  magazin la 200m , peste drum , cafenea/beach bar in dreapta portii la aprox 300m (deschis anul trecut-preturi decente... seara atmosfera Ok.. O sa incerc sa revin in arpilie cu ceva poze din zona (pe 2 aprilie revin in tara) sa vedem ce mai e pe acolo, ce se mai amenajeaza..
Asa cum au zis si colegii mai sus sau in celalalt topic -dezavantaj ca nu prea este umbra .:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Parerea mea este sa urmarim cu atentie acest topic si  in sezon sa ne mobilizam si sa ne intalnim, care cum poate,  cand poate si cat poate, in locatia de la malul marii unde va fi mai convenabil.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@mircea ar fi frumos sa ne mobilizam si sa ne intilnim la mare :),  poate o facem mai in colo.

Incepem sa vedem cate echipaje , data etc, hotaram locatia.

Sper sa fiu si eu in tara, pana acum nu pic deloc pe schema cu ce se organizeaza tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Razvan78, nu cred ca m-am facut inteles, asa incat voi face cateva precizari. 

1. stabilim o locatie care sa fie ok din mai multe puncte de vedere (sa zicem Tuzla).

2. stabilim apoi o data de start la care vor merge cei ce au disponibilitate atunci,  si vor "popula" , sa zicem asa , zona.

3. comunicam cu ei telefonic / si sau pe Forum si primim informatii gen : locuri disponibile, preturi, vremea in zona, etc.

4. fiecare isi anunta sosirea cand poate si colegii de acolo au grija sa le  rezerve din timp locuri, sa nu aiba surprize neplacute la sosire. 

5. fiecare echipaj sta cand si cat poate la mare si face cunostinta cu cei pe care ii gaseste acolo, dar si cu cei care vor veni ulterior.

6. va fi o perindare de colegi : unii vin si altii pleaca, pe toata perioada verii. Doar locatia ramane fixa.

Este doar parerea mea. :ascratch: Pot fi si alte sugestii.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@mircea eu sunt de acord  cu aceste conditii -cum va e voua mai Ok..ptr mine e aproape de casa oricum si oriunde daca e pe linga Constanta , la un pahar de vin sau o bere tot ne vedem..superok daca sunt in tara ..superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@SERGHEIDIN aici ai dreptate ..La Tuzla au prioritate membri celuilat forum, din cite stiu . Si la Malul Marii trebuie sunat si rezervat etc.Este cam full mai tot timpul din ce am vazut, de scos de oriunde nu e problema va scot cu tractorasul meu, sau oricine are un 4x4 mai puternic face fata ...(ma refer la Tuzla si asta daca sunt acasa ) daca e la Vadu pe nisip nu ma bag, se afunda rau tot atelajul, nisipul e foarte moale ..

Modificat de MARIUSGEORGE

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Una peste alta ar fi chiar frumos sa ne organizam si sa facem o intilnire la mare in vara anul acesta superok  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Din pacate la Corbu nu se mai poate campa. La intrare este un ditamai panoul in care explica ca nu mai poti campa pe acolo nici macar cu cortul, de rulota nici gand. Practic este inchisa circulatia auto si nu trec decat cei cu autorizatii.  A trebuit sa fac cale intoarsa...

Cei de la CL.RV au pierdut locatia din Tuzla si s-au relocat in Costinesti.

Modificat de Cristian Ionita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan P
On 14.07.2016 at 12:42, Cristian Ionita a scris:

Din pacate la Corbu nu se mai poate campa. La intrare este un ditamai panoul in care explica ca nu mai poti campa pe acolo nici macar cu cortul, de rulota nici gand. Practic este inchisa circulatia auto si nu trec decat cei cu autorizatii.  A trebuit sa fac cale intoarsa...

Cei de la CL.RV au pierdut locatia din Tuzla si s-au relocat in Costinesti.

 

Salut, dar cu cei care erau deja acolo ce sa intamplat?

Am fost in iunie sa vad cum e locatia si deja erau rulote acolo campate..Asi vrea sa ma duc si eu la Corbu saptamana viitoare si nu stiu ce sa mai cred.

Ma refer la camparea nu pe plaja, ci pe dealul de langa plaja.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mergi la Corbu off-camping fara nici un fel de probleme, vezi aici mai multe detalii...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan P
51 minute în urmă, Daniel-P a scris:

Mergi la Corbu off-camping fara nici un fel de probleme, vezi aici mai multe detalii...nay

ms mult dar uneori informatiile se bat cap in cap....o sa merg sapt viitoare la Corbu.:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mergi linistit... vacanta placuta si vreme frumoasa! nay

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan P

A fost foarte frumos, anul viitor tot aici o sa vin

o sa incerc sa postez cateva poze

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan P

poze de anul trecut

 

 

stie cineva anul asta cum o mai fi..sa schimbat ceva?

DSCF3004.JPG

DSCF3014.JPG

DSCF3011.JPG

DSCF3009.JPG

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Salut, ce mai stiti despre camparea la vadu, astazi  vorbit cu un prieten care era acolo si mi a zis ca a trecut jandarmeria si a impartit amenzi in stanga si n dreapta. El s a pricopsit cu o amenda de 2000 lei. Era fericit tot. Mi a mai zis si ca drumul e sub orice critica, ca a facut 2 ore cu rulota din vadu pana la locul de campare si ca a atins rulota de zeci de ori cu spatele, are un hobby 580 cam lung zic eu. Stie cineva ce se intampla acolo?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.