Dragos M

Intalnirea Nationala de Toamna a Comunitatii Forum Rulote

195 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala de Toamna a Comunitatii Forum Rulote

Intalnirea Nationala de Toamna a Comunitatii Forum Rulote

Traian M

Vin si eu de joi pana duminica daca sotia reuseste sa isi ia concediu cele 2 zile 21, 22 sep. Aflam sapt viitoare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Baetu

@Dragos M, nici nu stiu cum sa incep acest post sa nu deranjez pe cineva din colegii nostrii, dar citind postari anterioare, de la alte intalniri ale forumului, am observat ca sunt colegi care s-au suparat , sau au fost deranjati de muzica excesiv de tare, dupa ora 22. Intrebarea mea este urmatoarea : avem un regulament scris sau nescris in care sunt precizate aceste lucruri? Unii dintre noi vin la odihna, altii la dansat....de aceea ar trebui sa vorbim intre noi cateva aspecte legate de comportamentul in Camping ! Crede-ma, dupa ce am stat la Laguna Albastra in Fagaras 4 zile, nu-mi mai trebuie muzica tot anul ! :)

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 19 ore, Dragos M a scris:

@Levi N esti pe lista !

Ma bucur ca ai luat hotararea de a participa la aceasta intalnire...:salutare!:

Era chiar culmea ca @Levi N, guru al grupului Cluj-Targu Mures sa lipseasca. :default_big_grin:Chiar ma intrebam cat mai dureaza pana se hotaraste ardeleanul asta....incet...incet....:  "No, hai, sa ma inscriu si eu.:default_big_grin:

Sigur o sa-i placa, il cunoastem!:OK:

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Frumoasa zona dar cam departe de mine. Evenimentul se desfasoara exact atunci cand se termina concediul meu. :default_big_grin: Luni 25 septembrie trebuie sa fiu la job...

 

Gata, am negociat cu sotia si venim si noi! A vazut baloanele si s-a rezolvat... Pot fi pus pe lista! Cred ca voi ajunge acolo miercuri sa putem vizita si zona. Fireste ca dupa ce campam... :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Stanciu

Voi fi prezent si eu cu sotia. Deci puteti sa ne treceti pe lista si pe noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos Vicol
On 8/31/2017 at 9:12, Radu Ghita a scris:

@DRAGOS VICOL esti pe lista si ne bucura decizia  de a participa!

 

Buna ziua din nou.

Am fost contactat telefonic de alti doi rulotisti din Piatra Neamt si m-au intrebat daca pot veni si ei. Unul dintre acestia este Georgica Stefan, nici o legatura cu PINALTI, printre altele si Copresedintele ASOCIATIA RULOTISTILOR NORD-EST ROMANIA - ARNERO.

Astept raspunsul D-vs

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Dragos Vicol Acolo in camping,  poate sa vina cine vrea, nu avem rezervat acel camping pentru ForumRulote.ro, noi vom avea o parcela unde vom sta grupati membrii acestui forum, dar acolo vor fi DOAR membrii ForumRulote.ro, daca cei doi rulotisti sunt membri pe acest forum cu cea mai mare placere pot participa alaturi de noi !

 

Nu uitati ca aceasta este o intalnire a membrilor Forum Rulote !

 

@Cristian Baetu Sti ca eu am fost la fagaras cel mai afectat de acea muzica..., insa vinovat in primul rand am fost eu ca am stat atat de aproape de acel foisor..., ma rog acolo nu era chiar un camping... si nu puteam avea pretentii de cine stie ce regulament...

 

Aici la camping Mustang situatia se schimba, este un camping asa cum trebuie, are propriul regulament, nu suntem doar noi acolo..., in niciun caz nu se poate asculta muzica tare...,

 

Vom sta intr-o dupa-amiza la foisor pentru socializare si pentru a ne cunoaste,  dar fara muzica...

 

Pentru cine vrea muzica tare poate merge peste drum de camping,  la baloane ca acolo sunt organizate si spectacole cu muzica live...in fiecare seara...

 

  • Like 4
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Domokos Iosif

Familia Domokos din Cuj-Napoca participa de vineri seara, camper, 3 aduti, 1 copil, 1ciine.Solicit curent. :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Domi te rog sa iti modifici numele cu numele tau real.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George Alistar

Salutare - azi am decis sa vin si eu cu familia la acest eveniment . Abia asteptam sa cunoastem cat mai multi rulotisti acolo pentru a mai schimba o impresie, mai ales ca noi suntem incepatori :rulotisti:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Deja ne apropiem de 30 echipaje, nu stiu unde trebuie sa ne oprim cu inscrierea astfel incat sa avem loc in camping decent (sa nu stam inghesuiti...) sincer nu ma asteptam ca la aceasta intalnire sa participe un numar atat de mare de membri ai ForumRulote.ro :):salutare!:

 

Pun si aici lista participantilor sa fie mai vizibila..., daca sunt pe lista colegi inscrisi care nu vor sta in camping (sau care renunta), va rog sa spuneti pentru a nu "ocupa" un loc pe lista daca aveti de gand sa stati in alta parte (cum este cazul lui @Marius Dan )

 

1.   @Dragos M

2.   @Daniel P

3.   @Ursu Florin

4.  @Alin Cogalniceanu

5.   @Aurel

6.   @Iulian G.

7.   @Marius Ciortan

8.   @Radu Ghita

9.   @Ionel Tecuceanu

10. @Tudor George Ciprian

11. @Cristian Baetu

12. @Ovidiu-Betty

13.  @Puiu Chisalita

14. @APOSTOL55

15. @Marian Popa

16. @Sorin Draniceanu

17. @Emil Vinteler

18. @Stelian

19. @Stefan Adam

20. @Crisu (nu are cont inca)

21. @DRAGOS VICOL

22. @Levi N

23. @Costica V.

24. @Cristian Ionita

25. @Alexandru Stanciu

26. @Domokos Iosif

27. @George Alistar

28. @Mihai C

29. @Georgica Stefan

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai C

Salute,  

 

As dori și eu sa particip.

Ma treceti va rog și pe mine pe lista cu mașina+rulota? 

Modificat de Mihai C
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Din lipsa cazare trebuie sa renunt.Treceti alt coleg la nr 2 in lista.Probabil ajungem in trecere/vizita daca e vreme buna. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Imi pare rau @Marius Dan...o sa ma trec pe mine in locul tau, ca fac eu cumva sa ajung ...:noroc:

Chiar daca va trebui sa-mi dau demisia ...:laughing: glumeam, desigur....:nedecis:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Acesta este regulamentul campingului Mustang: (am rugat proprietarul sa mi-l trimita pentru a vedea fiecare regulile din camping...)

 

Regulamentul interior Camping Mustang

-    Vă rugăm să vă prezentaţi la recepţie cu un buletin pentru înregistrare imediat după sosire în camping.

-    Primirea vizitatorilor se face între orele 08-22. Pentru cei rămaşi în camping după ora 22 se percepe taxă de cazare.

-    Utilizarea focului pentru grătar este permisă numai în locurile special amenajate.

-    În căsuţe este interzis fumatul şi utilizarea instalaţiilor de încălzire. Gătitul se face numai în bucătărie sau la grătar.

-    Se interzice orice comportament necivilizat care poate deranja pe ceilalţi  oaspeţi. Nu se admite ascultarea muzicii la volum ridicat! Vă rugăm să păstraţi linişte totală şi să încetaţi circulaţia cu autovehicule între orele 23-07.

-    Cainii oaspetilor sunt acceptati numai legati pe lesa.

-    Vă rugăm să păstraţi curăţenia atât în încăperi utilitare(duşuri, toalete, etc.) cât şi în afara lor. Mucurile de ţigară şi gunoiul se aruncă numai în locuri special amenajate!

    Responsabilitatea pentru copii previne părinţilor sau însoţitorilor. Vă rugăm nu lăsaţi copiii nesupravegheaţi!

Proprietarul sau personalul campingului are dreptul de a atenţiona oaspeţii pentru respectarea Regulamentului Interior!

 

Vom face si noi un regulament intern pentru ca totul sa iasa cat mai bine la aceasta intalnire :)

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
On 9/3/2017 at 10:10, Dragos Vicol a scris:

Buna ziua din nou.

Am fost contactat telefonic de alti doi rulotisti din Piatra Neamt si m-au intrebat daca pot veni si ei. Unul dintre acestia este Georgica Stefan, nici o legatura cu PINALTI, printre altele si Copresedintele ASOCIATIA RULOTISTILOR NORD-EST ROMANIA - ARNERO.

Astept raspunsul D-vs

 

Il cunoastem personal pe domnul Georgica Stefan, este un om de nota 10+, de la dansul am cumparat prima noastra rulota. Este membru Forum Rulote, dar mai putin activ, poate a si uitat sa precizeze.:OK::default_big_grin:

 

 

Toate regulile tin de bunul  simt. Respectul fata de ceilalti  ne-ar impune acelasi comportament, chiar si fara regulament.:OK:

  • Like 2
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos Vicol

Multumesc de precizari si sprijin informativ!

Eu nu am stiut daca este sau nu membru, dar am considerat ca intalnirile intre rulotisti nu tine cont de o anumita apartenenta la un grup sau altul, ci doar de bucuria intalnirii acestor oameni cu pasiuni comune.

Raspunsul pe care l-am primit de la initiatorul acestui eveniment mi s-a parut destul de "transant" drept pentru care nu am mai facut alte  "comentarii", dar intr-un fel mi-am reamintit de ce sunt in general un rulotist "singuratic" si care se bucura pe deplin, fara constrangeri de ginta, de locurile si oamenii pe care ii intalneste.

In rest sa auzim numai de bine!

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos Vicol
în urmă cu 23 ore, Dragos M a scris:

Acesta este regulamentul campingului Mustang: (am rugat proprietarul sa mi-l trimita pentru a vedea fiecare regulile din camping...)

Nu cred ca doreste nimeni sa deranjeze sau sa fie deranjat, dar parca prea ne incorsetam in regulamente care pana la urma nu trebuiesc neaparat "scrise" ci tin de un bun simt elementar. Parca prea "omoram" spiritul de RULOTISM care in opinia mea este definit prin libertate si lipsa de constrangeri cotidiene. Poate gresesc, dar eu asa simt.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Eu l-as numi mai bine un cod de bune practici decat regulament :)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 8 ore, Dragos Vicol a scris:

Nu cred ca doreste nimeni sa deranjeze sau sa fie deranjat..........

 

Noi, romanii, la astfel de intalniri,  liberi si fara constrangeri cotidiene, intotdeauna vom motiva ca nu am stiut, ca nu ni s-a spus ...... cand mergem pe afara ne conformam regulilor, regulamentelor, legilor ..... 

Vrem sa nu fim incorsetati in regulamente, liberi si fara constrangeri cotidiene?  Foarte bine, sunt destule locuri in Romania unde putem merge, in care sa fim liberi si in care nici macar ursii nu ii putem deranja ....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
în urmă cu 9 ore, Dragos Vicol a scris:

eu nu am stiut daca este sau nu membru, dar am considerat ca intalnirile intre rulotisti nu tine cont de o anumita apartenenta la un grup sau altul ci doar de bucuria intalnirii acestor oameni cu pasiuni comune.

Raspunsul pe care l-am primit de la initiatorul acestui eveniment mi s-a parut destul de "transant"

 

Nu ai de ce să te superi, chiar dacă pe undeva .... departe, ai și tu dreptate !

Dar dacă vrei o comparație simplă, ai să înțelegi ideea.

Tu ai un autoturism Audi și cei din Fan Clubul BMW au organizată o întâlnire. Tu ce faci ? Te bagi printre ei ?

Și dacă ne gândim bine, normal, aveți aceeași pasiune, mașinile.

A, să vezi și tu despre ce este vorba, clar că poți să participi. Dar Audi-ul ți-l lași în parcare. Ți-ai lasă și dacă ai avea BMW până la urmă, dacă nu ești înscris in Fan Club.

Așa și la noi. Suntem colegi pe acest forum și vom avea colțul nostru rezervat. Nu tot campingul, din ce am înțeles. Așa că și cei din afară pot campa în camping în afara zonei rezervate nouă (că doar tot acolo vor fi) și să participe la distracție alături de colegi. Sunt bineveniți fără discuție și mai mult ca sigur, după aceea vor adera la acest minunat grup.

 

în urmă cu 8 ore, Dragos Vicol a scris:

Parca prea "omoram" spiritul de RULOTISM care in opinia mea este definit prin libertate si lipsa de constrangeri cotidiene. Poate gresesc, dar eu asa simt.

 

Iar cu privire la regulile expuse, greșești. Unora le este de ajuns să citească o dată și au înțeles,  unora niciodată din simplul motiv că așa au crescut și pun și în practică ce au învățat. Însă altora poți să le bagi sub nas un regulament (de oricare ar fi) de 10 ori că-i tot degeaba.

Să știi că civilizația se face prin constrângere. Omul este și el un animal, inteligent.

Ce crezi că neamțul e civilizat din născare ? Nici vorbă. Unde poate, își dă frâu liber fără limite. [A nu se înțelege că am ceva cu nemții (bunica mea după tată a fost săsoaică). La fel de bine poate fi vorba de un englez.]

De ce ? Pentru că știe că nu mai este supus acelor reguli stricte de la ei.

Așa că nu ar trebui să ne supărăm pentru că ni se reamintesc reguli de bun simț.

Noapte bună tuturor !!!

  • Like 3
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Touche ! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
în urmă cu 8 ore, Ovidiu-Betty a scris:

Așa și la noi. Suntem colegi pe acest forum și vom avea colțul nostru rezervat. Nu tot campingul din ce am înțeles. Așa că și cei din afară pot campa în camping în afara zonei rezervate nouă (că doar tot acolo vor fi) și să participe la distracție alături de colegi. Sunt bineveniți fără discuție și mai mult ca sigur, după aceea vor adera la acest minunat grup.

 

Foarte buna explicatia @Ovidiu-Betty ! Exact asta am incercat si eu sa explic..., nu am spus ca nu poate veni altcineva din afara forumului...., chiar mi-as dori sa fim atat de multi incat sa ocupam tot campingul...,

Insa repet, noi membrii de pe forum, vom sta grupati...atata tot.. :)

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.