Pelin Laurentiu

Sfat achizitie soba si baterie

6 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitie soba si baterie

Sfat achizitie soba si baterie

Pelin Laurentiu

Buna seara si drumuri bune la toata lumea!

 

Sobe: N CARVER 1800S 100 euro,   JUNKERS cu instalatie Bosch 300 ron,   CARVER 3600SB 120 euro si ultima TRUMA TRUMATIC 3000L 140 euro.

vreau sa iau si o baterie din urmatoarele doua (sau recomandati ceva mai bun si nu prea scump): JARRET 12V/120A  619 ron sau SEMI TRAX 12V/110A  463, 97 ron

si o ultima intrebare: daca are cineva polistiren extrudat lipit pe pereti,   cu ce a lipit pe el mocheta?

eu am lipit polistirenul pe plafon cu tiocol si pe pereti cu spuma.

 

astept cu nerabdare raspunsurile si multumesc anticipat!

 

Modificat de Radu Ghita
Postarea nu avea nici cap, nici coada!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Ca si baterie recomand Rombat Tempest de 120ah , pretul cu baterie la schimb este 550 ron .

Aceasta baterie este dedicata pentru case de vacante , yachturi , rulote si campere , eu o am din Martie si sant foarte multumit..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pelin Laurentiu

Mentionez(repet)ceea ce sa taiat la modificarea anuntului ca rulota este de 2-3 persoane marca FREEDOM, mai micuta si cred ca ma avantajeaza soba CARVER 1800S cu admisie si evacuare in podea, am o oarecare teama sa o gauresc pt evacuare gaze, astept sfaturi, multumesc anticipat, o seara buna

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pelin Laurentiu

Ok, multumesc fain Sorin S, am notat, o seara buna

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vladulescuc

Salut

 

Am avut o rulota cu soba Carver 1800 cu admisie si evacuare in podea. Pentru tine este o varianta mai buna decat sa gauresti tavanul. Singura observatie pe care o am este ca asta iarna cand ma-am uitat sub rulota in timp ce era in functiune, aproximatix 1 mp. in jurul evacuarii era umed de la condesul cosului. Ma enervat chestia asta. In rest....era suficient de puternica sa faca fata si la -15 grade (o rulota mica cu un pat si incalzirea ajutatat de un Trumavent)  si consuma aproape la jumatate fata de 3000.

 

O zi buna

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pelin Laurentiu

Salut Vladulescuc, sincer tot la soba asta m.am gindit si eu, rulotica mititica, cred ca face fata cu brio, iar in miezul iernii nu cred ca voi pleca niciodata, acum o izolez si cu extrudat de 2cm, si de 1 cm pe unde nu merge 2, ca sa iasa drept frumos, si la urma trebuie sa lipesc mocheta, iar adezivurile pt mocheta nu prea se pupa cu polistirenul, sa vad cum reusesc pina la urma, multumesc fain pt sfaturi, o seara buna

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.