Bogdan B

Camping Bucuresti - URGENT

14 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Bucuresti - URGENT

Camping Bucuresti - URGENT

Bogdan B

Salut, gasesc in Bucuresti un camping pentru rulota, in afara de Casa Alba care este foarte scump (o rulota, 2 adulti si un copil 120 lei pe noapte..)?

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan B

Chiar nu exista altul ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan B

Nu recomand. Pentru 2 asulti si un copil mic + o rulota si o masina au cerut 160 lei / noapte, ulterior au redus la 130 lei. De banii acestia am primit: destul de mult noroi in zona de campare (amestecat cu vagi urme de pietris), fara lumina exterioara (obligatoru lanterne), robinetii de la bai sunt de pe vrema bunicii, de altfel toata atmosfera este de “vechi si petecit”, si sobolani, ce sa zic … cred ca sunt cei mai mari pe care i-am vazut. Seara a fost furtuna, iar aleile s-au umplut de frunze si crengi rupte, dar nu s-a sinchisit nimeni sa le curete cat de cat … E adevarat ca a fost liniste si aer curat. In caz de necesitate este ok pentru o noapte, dar nu mai mult NU …

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Va salut stimati colegi.

Am si eu nevoie de un camping in Bucuresti sau in apropierea Bucurestiului pentru 4 nopti saptamana viitoare. Chiar nu mai exista nicio varianta in afara de Casa Alba - Padurea Baneasa?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Salut @Cristi Enachescu :salutare!:

Daca te ajuta cu ceva, in cele 4 zile poti campa gratis la mine la Letca Noua, ...dar este la 40 km de centrul Bucurestiului...:)

Ai umbra, curent, apa,  si gratar ...:OK:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru
în urmă cu 3 ore, Daniel P a scris:

Salut @Cristi Enachescu :salutare!:

Daca te ajuta cu ceva, in cele 4 zile poti campa gratis la mine la Letca Noua, ...dar este la 40 km de centrul Bucurestiului...:)

Ai umbra, curent, apa,  si gratar ...:OK:

Aidii breee , 45 sunt de la noi de acasa , acum depinde in ce zona are omul treaba , daca are in partea de vest in jur de 25-30 km  aprox 30-35 minute .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Stimati colegi,

doresc sa va impartasesc faptul ca am dat curs ofertei primite din partea lui @Daniel P de a campa in locatia sa de la Letca Noua si tin sa-i multumesc din suflet si pe aceasta cale pentru ospitalitatea de care a dat dovada. :salutare!::salutare!::salutare!:Am avut ceva treaba in Bucuresti saptamana trecuta si am fost nevoit sa stau incepand de luni 11.09 pana ieri 17.09.2017. Pentru realizarea unor economii, dar si din placere am ales sa vin cu rulota, iar cei 45 km distanta fata de Bucuresti (90 dus-intors pe care i-am facut aproape zilnic cu masina) nu au constituit un inconvenient avand in vedere linistea, aerul curat si primirea calduroasa din partea colegului nostru precum si "oferta" saraca de campinguri din Bucuresti sau din imprejurimi.

Pentru cei dintre dvs. care va propuneti sa includeti Bucurestiul (cu obiectivele sale turistice) pe harta locurilor de vizitat, si implicit, de petrecut mai mult timp, locatia dlui. @Daniel P de la Letca Noua e o locatie demna de luat in calcul, colegul nostru fiind o persoana care demonstreaza foarte clar veridicitatea proverbului "omul sfinteste locul". In acest sens va invit sa cititi/recititi topicul Letca Noua, jud. Giurgiu

Sanatate multa va doresc si drumuri bune!

 

 

 

  • Like 5
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cristi, multumesc pentru cuvintele frumoase si ma bucur ca v-ati simtit bine la noi si ca v-am putut ajuta in masura posibilitatilor noastre...:multumesc!:

Sunteti oricand bine-veniti, ca de altfel oricare dintre colegii nostri care doresc sa ne onoreze cu prezenta....

Imi pare rau ca n-am avut mai mult timp liber la dispozitie, pe care sa-l putem petrece impreuna :58d6c6281fac7_faccinste:, dar recuperam noi, in week-end la intalnire...:OK:

Ne vedem vineri dimineata, numai bine si pupa toate fetele din partea noastra! :)

  • Like 2
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut Boeriu

Buna ziua,  

Sunt si eu in situatia de a cauta un  loc de campare in apropierea Bucurestiului pentru acest Weekend. Din pacate oferta de campare a colegului de la Letca Noua nu este potrivita acum. Ca atare reiau subiectul de mai sus, in ideea ca poate voi gasi ceva potrivit. Astept cu interes idei de la dvs. Va multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dovleac Florin

Salutare. Am și eu aceași problema. Saptamana viitoare o sa ajung în bucurești și am nevoie sa campez o noapte , chear și off camping , nu trebuie neapărat în bucurești :).

Ore informație este bine venită.  Mulțumesc anticipat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Ionita

În București, în afară de Casa Albă, nu cred sa existe camping-uri, asta din cate stiu. Stiu insa ca sunt câteva pe D.N.1, zona Balotesti, Saftica. Poti da un search pe google sa te interesezi. Dar dacă stai o singură noapte, cred ca poti gasi nenumărate locuri mai retrase în care poți să campezi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dovleac Florin

Mulțumesc.  Cred ca am găsit locația.  Se numește La tara și este pe A1 la Km 30 cred. Au piscina și multe activități pt copii. Am sunat și am discutat cu domnul Florin  pentru rulota nu percepe nici o taxa doar sa faci consumație de minim 40 ron de persoana. O sa revin cu pareri

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dovleac Florin

Scuze pentru întârziere.  Prea multe nu pot sa zic de locația La Tzara , am ajuns seara pe la ora 9  (în 30 min sa intunecat) am intrat in curte pana la locul de parcare pentru rulota ( un câmp inițial de cultura cu denivelări  și cosit de curând ) am poziționat cât de cât rulota si de atuci a început calvarul. Copilul aleargă , cade pe o placa de beton acuperita cu un strat de  nisip , se rănește destul de rău la ambii genunchi,  țânțarii dau navala peste noi imediat  ce mă apuc sa instalez cortul..... sedinta de familie .... sa luat decizia sa plecam acasă. .....uite așa am scurtat concediul cu 3 zile.....Cu părere de rău nu am apucat sa vad mai nimic din locație.... Nici măcar piscina.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.