George B

Subfoldere campinguri

13 postări în acest subiect de discuţie despre Subfoldere campinguri

Subfoldere campinguri

George B

Salut,

 

La un curs, acum ceva ani in urma, de optimizare a timpului, taskurilor, etc, ne-a mentionat un speaker faptul ca informatia trebuie sa fie foarte bine structurata, a.i. sa fie extrem de usor de gasit.

Pentru mine este mai usor de accesat o informatie legata de Grecia sau Turcia (doua dintre locatiile mult frecventate) daca ar fi si ele in foldere separate.

De ex in "Prezentari campinguri din afara tarii" as adauga 3 subfoldere: Grecia / Turcia / Altele.

 

Daca considerati oportun, ok, daca nu, cautam mai mult :)

 

Sa auzim de bine!

 

  • Like 2
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

Sunt de acord cu tine, insa momentan avem toate topicurile despre campinguri din afara tarii vreo 30 si ceva....

despre Turcia ce sa punem in folder 2-3 topicuri ? (atatea sunt...) :)

 

daca toti membrii forumului vor adauga campinguri cu descrieri si poze cu siguranta vom adauga subcategorii pe tari

 

limita la poze nu mai exista pe forum..., deci e f usor de adaugat continut.

 

ma gandesc sa organizam un concurs pentru a incuraja membrii sa adauge cat mai mult continut pe forum.

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
La 12.7.2017 la 11:39, George B a scris:

Pentru mine este mai usor de accesat o informatie legata de Grecia sau Turcia (doua dintre locatiile mult frecventate) daca ar fi si ele in foldere separate.

De ex in "Prezentari campinguri din afara tarii" as adauga 3 subfoldere: Grecia / Turcia / Altele.

 

Daca considerati oportun, ok, daca nu, cautam mai mult

 

:salutare!: Te salut @George B 

O idee excelenta !  :OK:

 

P.S. *Poate primim cadou "sub brad" aceasta optiune, eu, am fost cu_minte (tot anul 2019):default_109:

 

La 12.7.2017 la 12:03, Dragos M a scris:

.... daca toti membrii forumului vor adauga campinguri cu descrieri si poze cu siguranta vom adauga subcategorii pe tari

 

ma gandesc sa organizam un concurs pentru a incuraja membrii sa adauge cat mai mult continut pe forum.

 

Te salut @Dragos M

Bine spus, daca toti membrii forumului ar adauga "continut".... Daca, toti si--ar face "temele de casa" vis-a-vis de FORUM.

Daca, toti cei care asteapta ajutor/sprijin/informatii (legat de diverse probleme rulota) ar posta si informatii despre vacanta, daca....

 

 

 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Salutare!

In acest moment (4, 29 PM), forumul spune ca in ultimele 24 de ore a fost accesat de 100 persoane.

Numarand postarile facute in ultimele 24 de ore (din care am scazut "discutii online" , "la multi ani" si alte saluturi), au rezultat fix 20

Exprimat in procente inseamna  ca doar 20% din cei care intra pe forum au si ceva de spus sau doresc sa impartseasca din experienta lor!

:default_doh:

 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
în urmă cu 5 ore, Mihai-Arad a scris:

:salutare!: Te salut @George B 

O idee excelenta !  :OK:

Respect, @Mihai-Arad:salutare!::noroc:

Este doar o postare de acum doi ani :), ca multe altele :) xD

Ceea ce mie-mi pare simplu, pentru majoritatea poate parea complicat. Schimbarea (sub orice forma a ei) converge, intr-adevar, la un stres, iar subiectul este pus sa aleaga intre a sta in confortul oferit de normalitate si o noua experienta.

Daca ar fi "jucaria" mea, as risca sa ma adaptez noului...Totusi nu am vazut nicio schimbare in acest site de cand a fost preluat...Sau poate nu am fost eu destul de vigilent.

 

In rest, asa cum va spun de fiecare data, nu sunteti nevoiti sa cititi ineptiile mele.

 

Sa auzim de bine!

 

 

 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Augustin

Sincer mie personal mi se pare bine structurat forumul!

Ajungi usor la informatii sunt, care mai de care, utile si usor de accesat.

Si DA, asi cauta un mod de a stimula si incuraja membrii acestui forum pentru implicarea mai hotarita in viitor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@George B este o idee foarte buna, acum ceva timp m-am gandit si eu la asta.

Dupa cum spune si @Dragos M sunt foarte putine topicuri care ne prezinta locatii din Turcia de exemplu, cele mai multe sunt din Grecia. 

Legat de ce spune @Radu Ghita sunt foarte multi membrii care doar posteaza anumite intrebari iar dupa ce gasesc rezolvarea lor uita de forum, nici macar nu prezinta solutia pe care au gasit-o pentru problema la care au primit informatii in acesta comunitate.

@Mihai-Arad respect pentru locatiile frumoase pe care ni le prezinti, daca toti membrii ar posta locurile pe care le viIteaza la fel cum faci tu, am avea o multime de informatii legate de campingurile din strainatate sau din tara.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Caravan Romania

image.png.9ce4418bb5d2cd70c8034fe7776ad25d.png

Se pare ca cineva a modificat postarea initiala..Si din pacate, nici nu s-a cam priceput :)

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Dupa cum am spus si in postarea de acum 2 ani, ar fi fost frumos sa avem subfoldere, insa postarile despre Turcia, Croatia si alte tari sunt destul de putine...

Dar daca vom cauta si vom gasi pe forum macar 4-5 topicuri despre o tara, atunci merita ca acea tara sa aiba o categorie dedicata...

Explicatia pentru aceste postari din ce in ce mai putine este din “cauza” Facebook-ului..., lumea pune acolo..., pe grupuri, pe pagini..., e mai usor si mai “in trend” (multi intra dar putini posteaza, insa procentul calculat de @Radu Ghita este bun fata de alte forumuri)

Ideea este ca in acest moment ForumRulote este cel mai vizitat si cu cele mai multe POSTARI din RO ! (O spun statisticile nu eu)
Pentru cei care aveti idei de dezvoltare a forumului puteti deschide un topic aici ! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Cu scuzele de rigoare, vad ca discutia a deviat mult de la subiect. 

A fost o simpla propunere si se pare ca nu este, sau nu a fost, oportuna.

De aici pana la intepaturile acestea.... 

 

  • Like 3
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

:salutare!: te salut @George B 

 

în urmă cu 7 ore, George B a scris:

Daca ar fi "jucaria" mea, as risca sa ma adaptez noului...Totusi nu am vazut nicio schimbare in acest site de cand a fost preluat...Sau poate nu am fost eu destul de vigilent.

Acelasi "daca", ... 

EU, spun altfel: NOI,  membrii /userii acestei "jucari" suntem rotitele care invart jucaria! Nu se mai invart, se aseaza praful pe ea, odata cu trecerea timpului... Si atunci, ce-i faci ?

Unde-i unul, nu-i putere, unde-s doi....

Si, DA, si eu sunt adeptul noului. Un UPDATE, la "Sitemaps" /structura forumului, ar fi un plus. Daca nu ma-nselala memoria, parca si @Mircea spunea ca nu poate accesa postarile actuale, simplu si repede. Lipsa unei structuri.

 

@Dragos M , salut

acum o oră, Dragos M a scris:

Explicatia pentru aceste postari din ce in ce mai putine este din “cauza” Facebook-ului..., lumea pune acolo..., pe grupuri, pe pagini..., e mai usor si mai “in trend” (multi intra dar putini posteaza)

 

Si ce facem? Ne mutam to FB ca-i in trend? 

 

acum o oră, Dragos M a scris:

... insa postarile despre Turcia, Croatia si alte tari sunt destul de putine...

Asa-i, ...

Am scris, cate ceva despre Croatia, dar putin la acel moment, si daca-mi amintesc bine "m-ai certat" ca n-am scris despre Camping sau Off-Camping cand eu de fapt eram la inceputul topicului.Dar, a trecut si-am "evitat" sa mai scriu... Am raspuns strict la intrebarile despre Croatia. In schimb, asteptam ca cei care au vizitat Croatia sa posteze cateva informatii. Oare si tu erai printre ei, ca nu-mi amintesc (!). 

Despre alte tari, care lipsesc, e vina voastra (staff-ul!) ca nu avem un subfolder. Ex: Ungaria, Austria, Franta, Scotia+ Irlanda, Franta, Italia... 

@Barac Augustin  oare cat de usor ar fi informatiile accesate?

 

@Ursu Florin , te salut si-ti multumesc pentru frumoasele cuvinte. :noroc:

 

în urmă cu 2 ore, Ursu Florin a scris:

sunt foarte multi membrii care doar posteaza anumite intrebari iar dupa ce gasesc rezolvarea lor uita de forum, nici macar nu prezinta solutia pe care au gasit-o pentru problema la care au primit informatii in acesta comunitate.

 

Da, asa-i ... Si ce putem face decat sa le acordam "credit" si sa-i incurajam sa posteze? (am mai scris despre acest aspect, si nu vreau sa par un flamand de informatii, poate fara sens)

Da, sunt multi , felicitati de asa zisa zi onomastica (oare sunt datele lor reale?). Am scris si pe acolo, despre "absenta-nemotivata", dar....

 

P.S. No offense !

Cum sunt criticile, ... constructive?

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea
în urmă cu 10 ore, Mihai-Arad a scris:

Si, DA, si eu sunt adeptul noului. Un UPDATE, la "Sitemaps" /structura forumului, ar fi un plus.

In sfarsit, mai sunt colegi carora le pasa de acest Forum si simt nevoia unei restructurari. Prin analogie, si in casa, periodic, mai faci curat si arunci lucruri adunate si care nu mai sunt de trebuinta. Daca voi fi solicitat, putem discuta despre acest subiect impreuna cu un grup de initiativa.:nedecis:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Daca tot sunt atatia doritori care vor si au idei de imbunatatire a acestui forum, am creat o categorie noua, special dedicata celor care vor sa vina cu un sfat, o idee..., categoria se numeste “Sugestii imbunatatire forum” si poate fi accesata aici https://www.forumrulote.ro/forum/127-sugestii-imbunatatire-forum/

Puteti posta un topic cu ce idee aveti, acolo vom dezbate acea idee si daca e realizabila, poate reusim impreuna sa facem ceva benefic forumului !

Am rugamintea ca sugestiile pentru forum, sa le postati de acum inainte doar in acea categorie !

(pentru moderatori, daca gasiti topicuri cu sugestii in timp ce navigati pe forum, va rog sa le mutati in aceasta categorie)

 

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.