Cornel Mihailescu

Off-camping Tuzla - Eforie Sud

92 postări în acest subiect de discuţie despre Off-camping Tuzla - Eforie Sud

Off-camping Tuzla - Eforie Sud

Victor Poli

Momentan nu se poate campa, incepe Dakini in seara asta, am inteles ca dupa data de 5 iulie se va putea

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Apostol

@Victor Poli multumesc pentru stire! e bine de stiut pentru viitor.

 

Avand in vedere ca drumul cel mai scurt e drumul cunoscut o sa merg la Corbu in accelasi loc  in care am mai fost; sper sa gasesc loc:default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cojocaru Andrei

Buna ziua,

Merge cineva săptămâna viitoare de joi pana duminica la Tuzla off-camping?

Pentru noi este prima ieșire în care încercam sa mergem off-camping și a doua cu rulota.

Daca poate sa îmi spună cineva este aglomerat și în ce zona este permisa camparea.

Va multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salutare, colegi!

 

Mai este loc si pentru mine pe una dintre terase? :)

Despre alimentarea cu apa care mai este situatia? Ultima informare in topic este din 2018.

Se poate lasa rulota in grija, la vecini sau stam planton? :)

Alte informatii, daca aveti, sunt binevenite!

 

Multumesc anticipat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Imi pare rău că trebuie să dau eu o veste proastă colegilor care obisnuiau să folosească această locație off-camping...:default_doh:

Incepând de azi, Consiliul local al primariei Tuzla a introdus o taxă de 50 lei/ zi pentru campare. Mai multe amănunte și condiții, citiți mai jos.

 

 

Hotararea nr.65.pdf

Modificat de Daniel P
  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Veste proasta care ar putea fi si buna .

Oare de ce nu fac ei un camping adevarat acolo, macar cum au facut cei din Jurilovca, in loc de : " valorificarea ocuparii sezoniere a domeniului privat ..." ? :) 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Pură curiozitate,

Pentru acea taxă, asigură măcar curățenia, au pus niște coșuri de gunoi, sau mergem pe varianta tipic Românească cu două opțiuni "închidem vs furăciune" ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Relu Timofte

Am citit si eu hotararea din scoarta in scoarta si nu inteleg cum  se va plati . Pe rulota 50 lei sau 50 pe rulota plus pasageri 50 pe fiecare pasager . Nu este scris clar . si 50 lei pe un cort sa zicem e mult .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 1 oră, Cosmin S a scris:

Pură curiozitate,

Pentru acea taxă, asigură măcar curățenia, au pus niște coșuri de gunoi, sau mergem pe varianta tipic Românească cu două opțiuni "închidem vs furăciune" ?

 

Am înțeles de la cineva care se afla acum acolo, că deocamdată au adus căteva ghene pentru gunoi, WC-uri ecologice și un bazin de plastic gen fosă septică in care să se poată goli vasele de WC ale rulotelor și care se va vidanja periodic. Vă țin la curent dacă mai aflu ceva :salutare!:

 

 

IMG-20200614-WA0018.jpg

IMG-20200614-WA0017.jpg

IMG-20200614-WA0016.jpg

IMG-20200614-WA0015.jpg

Modificat de Daniel P
  • Like 6
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

              Sa speram ca nu faca o treaba in  specificul nostru "la jumate' "

      Adica in loc sa faca un camping civilizat care sa ofere conditii decente pt ca locul are ceva potential ,  macar prin perspectiva privelistei, vor statuta ce s-a facut pana acum, adica improvizatii dar care de data asta vor fi taxate de administratia locala.

      Poate , cine stie, nu vom mai fi nevoiti sa ne asezam la coada in PCTF catre alte meleaguri iar reporterii TV nu se vor mai putea intreba de ce Bulgaria are aproape de 4 X mai multi turisti straini decat noi. :) 

       Multumesc @Daniel P pt info !

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

  Minunat!  :)Vad ca se misca inspre bine lucrurile in acea zona! :OK:  Felicitari administratiei de la Tuzla! :salutare!:Au procedat corect!  Asa ar trebui peste tot!

Plata cred ca se va face la un reprezentat desemnat de catre administratie care va veni pe teren! Mai apa daca s-ar asigura cumva print-un rezervor, ar fi super!

Un exemplu demn de luat si de cei de la Vama Veche, 2Mai , Vadu si Corbu! Aici este posibil sa nu existe cosuri de gunoi si te poti simti ca la o groapa de gunoi nu ca la mare!:default_doh:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul Radulescu

Si mie imi place ideea...in sensul sa platesc 50 lei/zi per rulota, si sa am priveliste, fosa si tomberoane de gunoi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
în urmă cu 2 ore, Drinovan Ovidiu a scris:

Un exemplu demn de luat si de cei de la Vama Veche, 2Mai , Vadu si Corbu! Aici este posibil sa nu existe cosuri de gunoi si te poti simti ca la o groapa de gunoi nu ca la mare!:default_doh:

Nu trebuie sa ai tomberonul langa tine ca sa nu arunci (lasi) gunoiul aiurea...

Pe mine ma sperie insa altceva...WC-urile ecologice... In purul stil mioritic acestea nu vor putea fi utilizate (sper din tot sufletul sa ma insel) si vor deveni in foarte scurt timp un focar de infectie...Brrrr....Asta daca nu vor avea o firma sa le faca mentenanta zilnic...  Oricum este o solutie cat de cat pentru "cortisti"....

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ene Bogdan
La 23.08.2017 la 0:13, Bogdan C. a scris:

Buna seara. 

In primul rand, va multumesc pentru postare. Tocmai imi faceam probleme, citind despre ultimele evenimente din Vama, unde intentionam sa merg off. 

Locatia si coordonatele GPS insa, ma duc inspre o adresa din Constanta.

Se poate sa fie din vina Gmaps?

 

Multumesc.

Screenshot_20170823-000820.png

Salut , mai incearca .

Eu am verificat pe google maps si locatia este linga plaja .

Poti incerca si cu Waze .

SmartSelect_20200616-171003_Chrome[1].jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 7 ore, Relu Timofte a scris:

Am citit si eu hotararea din scoarta in scoarta si nu inteleg cum  se va plati . Pe rulota 50 lei sau 50 pe rulota plus pasageri 50 pe fiecare pasager . Nu este scris clar . si 50 lei pe un cort sa zicem e mult .

 

Cică ar fi 50 lei/ zi de rulotă, indiferent câte persoane fac parte din echipajul respectiv...

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu
în urmă cu 17 ore, George B a scris:

Nu trebuie sa ai tomberonul langa tine ca sa nu arunci (lasi) gunoiul aiurea...

Am vazut ca educatia unora in acest sens lasa de dorit, lasand gunoi in urma lor ! :default_doh:

 Acum fara suparare pentru cine campeaza in acea zona sau in altele si plateste acea taxa de igenizare/curatenie si care nu are legatura ca esti cu rulota, cu autorulota,  cu cortul sau cu masina de la toti va rezulta in mai mica sau mai mare masura deseuri  !

  La nimeni nu-i convine sa plateasca, mai ales la unii dintre noi care campam offcamping, dar daca in urma acestei masuri locul ramane curat, eu spun ca este de bine!Cel care va veni dupa tine va gasi un loc in care ii va face placere sa campeze!

 Sper ca daca se cere o taxa pentru acest lucru sa se si igenizeze cat de cat la zi WC-urile, iar pubelele sa se goleasca la timp! Ramne de vazut!

 Ce am observat la noi la mare, este ca cei care ar trebui sa se ocupe de asigurarea curateniei(primariile), nu pun nici un cos de gunoi in apropierea plajelor, dar nici in statiuni, lasand in seama privatilor acest lucru, iar acestia daca te vad ca vrei sa arunci gunoiul la ei iti zic ca ei platesc destul de mult si nu te vor lasa !Asa ca nu vei putea arunca  la singurele pubele disponibile la privati! De aceea intalnim asa multa mizerie la noi mare!

 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Strafalogea

@Drinovan Ovidiu  salut,

 Observ că în ultima vreme s-au schimbat multe despre subiectul dezbătut.

Tuzla acum fiind cu taxă . Am înțeles 50 Ron /zi.igienizare și cam atât .

Nu e un pic cam scump pentru ce oferă ?

 Rog colegii mai vechi să mă ajute cu mai multe detalii și locuri off camping . Pe litoral , citisem la unul din membri ceva de Bulgaria of camping. Sunt interesat de ceva mai multe detalii. Cu mulțumiri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Strafalogea
La 17.06.2020 la 10:39, Drinovan Ovidiu a scris:

Am vazut ca educatia unora in acest sens lasa de dorit, lasand gunoi in urma lor ! :default_doh:

 Acum fara suparare pentru cine campeaza in acea zona sau in altele si plateste acea taxa de igenizare/curatenie si care nu are legatura ca esti cu rulota, cu autorulota,  cu cortul sau cu masina de la toti va rezulta in mai mica sau mai mare masura deseuri  !

  La nimeni nu-i convine sa plateasca, mai ales la unii dintre noi care campam offcamping, dar daca in urma acestei masuri locul ramane curat, eu spun ca este de bine!Cel care va veni dupa tine va gasi un loc in care ii va face placere sa campeze!

 Sper ca daca se cere o taxa pentru acest lucru sa se si igenizeze cat de cat la zi WC-urile, iar pubelele sa se goleasca la timp! Ramne de vazut!

 Ce am observat la noi la mare, este ca cei care ar trebui sa se ocupe de asigurarea curateniei(primariile), nu pun nici un cos de gunoi in apropierea plajelor, dar nici in statiuni, lasand in seama privatilor acest lucru, iar acestia daca te vad ca vrei sa arunci gunoiul la ei iti zic ca ei platesc destul de mult si nu te vor lasa !Asa ca nu vei putea arunca  la singurele pubele disponibile la privati! De aceea intalnim asa multa mizerie la noi mare!

 

 

 

La 16.06.2020 la 19:03, Daniel P a scris:

 

Cică ar fi 50 lei/ zi de rulotă, indiferent câte persoane fac parte din echipajul respectiv...

 

La 16.06.2020 la 16:59, Raul Radulescu a scris:

Si mie imi place ideea...in sensul sa platesc 50 lei/zi per rulota, si sa am priveliste, fosa si tomberoane de gunoi.

Da de accord . Doar că uni din noi nu ne permitem tarifele acestea. Și plus nu oferă mai nimic.  Off camping de bun simt .in respect cu natura.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
La 16.06.2020 la 13:30, Drinovan Ovidiu a scris:

  Minunat!  :)Vad ca se misca inspre bine lucrurile in acea zona! :OK:  Felicitari administratiei de la Tuzla! :salutare!:Au procedat corect!  Asa ar trebui peste tot!

Plata cred ca se va face la un reprezentat desemnat de catre administratie care va veni pe teren! Mai apa daca s-ar asigura cumva print-un rezervor, ar fi super!

Un exemplu demn de luat si de cei de la Vama Veche, 2Mai , Vadu si Corbu! 

 

Sper că glumiți !

Știți că în țări civilizate, precum Italia, Franța, Norvegia, Suedia, Finlanda și altele, există locuri de campare amenajate cu toate utilitățile, total gratuite ? 

În Italia, am stat în locuri în care până și electricitatea era gratis. În alte țări, există cabane în zonele de campare, în care se găsesc lemne pregătite pentru foc iar noi suntem fericiți dacă ne taxează pentru câteva tomberoane ?

Inițiativa ar trebui să fie doar un gest de normalitate, asociat cu o taxă relativ modestă. 

 

Tocmai am părăsit o zonă de campare din nordul Italiei, situată pe malul unui lac. Am intrat aseară la ora 9 și am ieșit azi pe la 12.00. M-a costat 9€ în contextul în care apa era gratuită, robinete de apă potabilă la aproape fiecare loc de campare, deversarea apei de duș gratuit (2€ pentru deversarea toaletei), electricitatea 1€ 12 ore. Curățenie în toată zona, pistă ciclabila la doi pași de zona campare, spații de joacă pentru copii, terase la discreție, liniște... Vreți neapărat să vă adaug și imagini pentru a compara cu Tuzla sau Vama, în cazul în care doriți să vă reconsiderați poziția ? 

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 1 oră, Cosmin S a scris:

Știți că în țări civilizate, precum Italia, Franța, Norvegia, Suedia, Finlanda și altele, există locuri de campare amenajate cu toate utilitățile, total gratuite

În Italia, am stat în locuri în care până și electricitatea era gratis. În alte țări, există cabane în zonele de campare, în care se găsesc lemne pregătite pentru foc iar noi suntem fericiți dacă ne taxează pentru câteva tomberoane ?

Inițiativa ar trebui să fie doar un gest de normalitate, asociat cu o taxă relativ modestă. 

 

Tocmai am părăsit o zonă de campare din nordul Italiei, situată pe malul unui lac. Am intrat aseară la ora 9 și am ieșit azi pe la 12.00. M-a costat 9€ în contextul în care apa era gratuită, robinete de apă potabilă la aproape fiecare loc de campare, deversarea apei de duș gratuit (2€ pentru deversarea toaletei), electricitatea 1€ 12 ore. Curățenie în toată zona, pistă ciclabila la doi pași de zona campare, spații de joacă pentru copii, terase la discreție, liniște... Vreți neapărat să vă adaug și imagini pentru a compara cu Tuzla sau Vama, în cazul în care doriți să vă reconsiderați poziția ? 

:salutare!:

Si de ce nu impartasesti cu noi "mai multe detalii" despre aceste locuri de campare amenajate (gratuit sau nu)? 

EU, chiar te rog, ... apelez la amabilitatea ta de-a posta imagini , sa vedem si noi cum e normalitatea despre care ne vorbiti (atat de frumos!).

Multumesc anticipat,   in numele comunitati de rulotisti! :) 

 

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ene Bogdan
în urmă cu 1 oră, Mihai-Arad a scris:

:salutare!:

Si de ce nu impartasesti cu noi "mai multe detalii" despre aceste locuri de campare amenajate (gratuit sau nu)? 

EU, chiar te rog, ... apelez la amabilitatea ta de-a posta imagini , sa vedem si noi cum e normalitatea despre care ne vorbiti (atat de frumos!).

Multumesc anticipat,   in numele comunitati de rulotisti! :) 

 

Salut , nu-i chiar asa de gratis si de minunat peste tot , mai ales atitea gratuitati . In Norvegia sint hoteluri unde intri stai si pe urma lasi banii si cheia intr-o cutie frumoasa de lemn . Ce sa-ti zic , mai sint care lasa doar cheia . Fac 120.000 km anual in toate acele tari si am facut concedii in toate , nu cu rulota cei drept , dar parca nu am gasit atita amabilitate gratuita .

Cer este ca va pot pune poze de la Nordkap si pina acolo nu am gasit camping gratuit .

Ca si tari , net superioare .

 

Cu respect

Bogdan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
în urmă cu 6 ore, Mihai-Arad a scris:

:salutare!:

Si de ce nu impartasesti cu noi "mai multe detalii" despre aceste locuri de campare amenajate (gratuit sau nu)? 

EU, chiar te rog, ... apelez la amabilitatea ta de-a posta imagini , sa vedem si noi cum e normalitatea despre care ne vorbiti (atat de frumos!).

Multumesc anticipat,   in numele comunitati de rulotisti! :) 

 

Va urma, la un moment dat. 

Am avut o astfel de inițiativă, dar am renunțat după ce pierdusem o bază importantă de date și o vreme, n-am mai avut chef să o iau de la zero. 

 

@Ene Bogdan

 

Eu nu am zis că totul este gratuit afară și umblă câinii cu covrigii în coadă, ci am vrut să subliniez faptul că deși sunt tot mai multe restricții pe afară, îți oferă și astfel de alternative (comparativ cu logica de pe plaiurile noastre), foarte multe testate de mine în 12 ani cu autorulota, altele, de către prieteni.

Personal, am fost în cel puțin 7 diverse astfel de structuri, numai la întoarcerea din Grecia, în urmă cu 3 ani, prin Ancona. 

În principiu, în astfel de locații cu electricitate gratuită sau chiar și cele cu 1€ la 12h, perioada maximă admisă este de 48 de ore și în general sunt pline, mai ales iarna. 

 

Eu vorbesc din prisma experiențelor proprii. Probabil, fiecare vede lucrurile în funcție de trăirile personale. 

 

Toate cele bune !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Strafalogea
în urmă cu 9 ore, Cosmin S a scris:

 

Sper că glumiți !

Știți că în țări civilizate, precum Italia, Franța, Norvegia, Suedia, Finlanda și altele, există locuri de campare amenajate cu toate utilitățile, total gratuite ? 

În Italia, am stat în locuri în care până și electricitatea era gratis. În alte țări, există cabane în zonele de campare, în care se găsesc lemne pregătite pentru foc iar noi suntem fericiți dacă ne taxează pentru câteva tomberoane ?

Inițiativa ar trebui să fie doar un gest de normalitate, asociat cu o taxă relativ modestă. 

 

Tocmai am părăsit o zonă de campare din nordul Italiei, situată pe malul unui lac. Am intrat aseară la ora 9 și am ieșit azi pe la 12.00. M-a costat 9€ în contextul în care apa era gratuită, robinete de apă potabilă la aproape fiecare loc de campare, deversarea apei de duș gratuit (2€ pentru deversarea toaletei), electricitatea 1€ 12 ore. Curățenie în toată zona, pistă ciclabila la doi pași de zona campare, spații de joacă pentru copii, terase la discreție, liniște... Vreți neapărat să vă adaug și imagini pentru a compara cu Tuzla sau Vama, în cazul în care doriți să vă reconsiderați poziția ?

 In sensul acesta nu ar fi rău, însă  compararea e uriașă. 

Așa cum am spus și nu as vrea sa repet.

O taxa  mare de îndepărtare nu e o soluție. Mai degrabă autoritățile să își facă treaba.

Soluția ar fi fost una de sechestrare a bunurilor și va spun eu că nu le mai lăsau rulotele tot anul. 

 In București mașini care stau parcate cu lunile li se pun avertizare pe geam și cu un art , să mă iertați nu îl știu pe dinafară .

Se ridică bunul și urmează a fi revendicat in termen de proprietar .

Ne revendicând in termen masina sau în speță bunul urmează să fie valorificat.

In fine .

Eu știu un lucru respectând natura conștiința nu îți permite să lași nici măcar un muc de țigară .

Faci curat că la tine acasă . Asta e constinta mea.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salutari tuturor  :autorulota: ,  :cu-rulota:

 

@Ene Bogdan ,  @Cosmin S 

 

:salutare!:Jos palaria, ... bravo voua pentru minunatele vacante petrecute in afara tarii (cu auto/rulota), dar ... 

Aducem un plus valoare forumului postand impresiile , locatiile camping din vacantele petrecute p'afara (in afara tarii), in sectiunea dedicata !

Multumesc anticipat !:multumesc!: 

 

@Strafalogea 

în urmă cu 14 ore, Strafalogea a scris:

Eu știu un lucru respectând natura conștiința nu îți permite să lași nici măcar un muc de țigară .

Faci curat că la tine acasă . Asta e constinta mea.

:bravo:

 

Atentie Off-topic:

Subiectul topicului " Off-camping Tuzla - Eforie Sud" !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
acum o oră, Mihai-Arad a scris:

Salutari tuturor  :autorulota: ,  :cu-rulota:

 

@Ene Bogdan ,  @Cosmin S 

 

:salutare!:Jos palaria, ... bravo voua pentru minunatele vacante petrecute in afara tarii (cu auto/rulota), dar ... 

Aducem un plus valoare forumului postand impresiile , locatiile camping din vacantele petrecute p'afara (in afara tarii), in sectiunea dedicata !

Multumesc anticipat !:multumesc!: 

 

@Strafalogea 

:bravo:

 

Atentie Off-topic:

Subiectul topicului " Off-camping Tuzla - Eforie Sud" !

Păi tocmai aceasta este ideea, că din moment ce locația se transformă într-un fel de zonă cu plată, nu se mai poate considera "off- camping" și toată discuția este off topic. 😁

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Din pacate nu am apucat sa ma bucur de ea si imi doresc sa gasesc pe cineva care sa o faca...
       
      Hymer Nova, an 2005, inmatriculata în România, proprietar în acte.
      Echipare ptr offcamping!!
      Panou solar și baterie de 100A
      Cupla rapida de gaz ptr exterior
      Priza exterioara 220v
      Mufa tv externa, ptr cort.
      Mufa rapida externa ptr conectare la rețeau de apa sau bazin suplimentar + mufa si pompa apa externa si pompa apa exterior noua
      Bazin de apa curata la interior cu umplere din exterior BOILER apa calda pe GAZ si curent 220v Roata de rezerva noua, de tip C pe 14 și anvelope ca noi, jante de aliaj Cupla antibalans ca noua.
      Talpi pentru picioarele de calare, noi, nu am apucat sa le montez.
      Cuptor pe gaz si curent 220v
      Frigider mare cu congelator separat.
      Soba Truma cu Trumavent la 12v si încălzire Ultraheat la curent Aragaz și chiuveta.
      Iluminat 12v ambiental cu schimbarea culorilor Trapa mare funcțională, fără fisuri sau alte probleme Trapa în zona patului matrimonial Trapa în baie, cadita dus Geamurile sunt ca noi, plasele de insecte și parasolarele sunt prezente și funcționale.
      Mochete originale foarte curate, ca noi.
      Multiple spații de depozitare, usa de vizitare din exterior ptr spatiul de sub patul matrimonial.
      Vine echipata cu bidon de apa curata suplimentar ptr alimentare din exterior, bazin de ape uzate Rulota se prezintă într-o stare de excepție, foarte spațioasă.
      Tapiteria pentru banchetele din fata este noua, refacuta integral.
       
      Pret: 8000 Eur, usor negociabil.
       



















    • Stefan Robert
      de Stefan Robert
      Buna ziua grup,  
      Ma numesc Robert si sunt membru acestui forum de doi ani de zile. Din pacate nici pana acum n am experimentat viata de rulotist cu toate ca imi doresc acest lucru. Eu si prietena mea ne am decis sa ne luam o rulota in aceasta toamna pentru a locui in ea timp de 2-3 luni pe an continuu. O saptamana acolo, alta saptamana dincolo si tot asa. Detin o Dacia Duster 4x4 1.5dci, deci mma 1500 iar mai mult de jumatatea timpului vrem offcamping. Rulota o sa fie in bugetul de 10.000 +/- deoarece vrem sa fie cat mai izolata, preferat cu panouri si neaparat doua zone de dormit pentru a avea cat de cat spatiu in ea de odihna si de lucrat. Un exemplu de compartimentare ar fii weinsberg 450fu Astept sfaturile voastre, cum va descurcati pe o perioada mai mare de timp, ce marca de rulota sa aleg, ce ar trebui sa am in vedere etc.. Am nevoie de ajutor deoarece sunt nou in domeniu si plus o sa plecam cu saptamanile prin tara.  Va multumesc anticipat. 
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi,
      Planuiesc sa stau cateva săptămâni la Krapets, Bulgaria. 
       
      Daca a fost cineva recent as vrea sa stiu si eu cateva informații. 
       
      Inca mai este functional izvorul? 
      Este mai aglomerat decat in alti ani?
      Vreo schimbare notabila fata de ceilalti ani?
    • Georgescu Dana
      de Georgescu Dana
      Am făcut-o si pe asta.  A doua plecare a fost off  si am mers in Obîrșia Lotrului , drumul spre Transalpina. 🙄🙄 Uffff, ce sa zic, frumos .... nu am avut companie, deloc, locurile de campare știute  au fost închise  si abia am gasit ceva. Relax total, liniște multaaa si somn la greu 😂🤣 , cam asta am facut noi.20190710_125939.mp4














    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi rulotisti,
      Zilele urmatoare planuiesc sa ma duc la Vadu. Nu am mai fost de ceva timp si as avea întrebări ptr cei care au fost anul acesta. 
       
      1. Se mai poate campa in spatele dunei fara amenda? 
      2. Semnalul vodafone/orange 4g este bun? Te poti uita la un film?
      3. Am vazut cateva locuri interesante in zona vadu. As vrea sa aflu si parerea voastra despre aceste locuri. 
      4. Exista vreun loc unde sa fie sursa de apa aproape? izvor, fantana, pompa? 
      5. Se poate lua apa din Satul Vadu? Stiu izvorul din Corbu, dar este cam departe
      6. Este permisa camparea pe portiunea dintre lacul sinoe si mare? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.