Cristian Scarlat

Sfat achizitionare antena tv

12 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitionare antena tv

Sfat achizitionare antena tv

Cristian Scarlat

Buna seara,  sunt de curand posesorul unei rulote Van Royce 390/2. Intentionez sa plec luna viitoare pe litoral, ma intereseaza o antena tv. dar nu stiu daca "prind" ceva cu ea. Linkul despre ea este: http://m.ebay.co.uk/itm/182661577726?_mwBanner=1. Ma puteti ajuta, va rog, cu un sfat?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

@Cristian Scarlat, nu cred ca o sa prinzi mare lucru cu antena aia, daca te intereseaza pot sa te ajut cu un pachet bun. Poti sa ma suni la numarul din semnatura.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel

 

On ‎7‎/‎11‎/‎2017 at 21:37, Cristian Scarlat a scris:

Buna seara,  sunt de curand posesorul unei rulote Van Royce 390/2. Intentionez sa plec luna viitoare pe litoral, ma intereseaza o antena tv. dar nu stiu daca "prind" ceva cu ea. Linkul despre ea este: http://m.ebay.co.uk/itm/182661577726?_mwBanner=1. Ma puteti ajuta, va rog, cu un sfat?

 

Eu am achizitionat tot pachetul(kit antena+tv led 12v +abonament 6luni) de la focus sat din Pitesti si sunt foarte multumit

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Eduard

@Trufasila Sorinel ne poti spune si noua  pretul pachetului pe care l-ai achizitionat?

Miultumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Salut @Cristian Scarlat

Produsul din link-ul tau este o antena cu amplificator pentru receptia semnalelor terestre. In RO din pacate sunt prea putine TV care emit free, parerea mea este ca ai da banii degeaba. Asa cum spune @Trufasila Sorinel, un pachet de la FocuSat ar fi optim, pachetul de baza are peste 40 de programe iar echipamentul se poate lua in custodie. Eu cel putin asa am prins acum cativa ani si sunt foarte multumit.

Mai multe detalii poti gasi chiar pe site-ul lor.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
în urmă cu 4 ore, Marian Eduard a scris:

@Trufasila Sorinel ne poti spune si noua  pretul pachetului pe care l-ai achizitionat?

Miultumesc

In jur de 1000lei, echipamentul este cumparat, nu in custodie, exista un anunt pe olx

Modificat de Trufasila Sorinel

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Scarlat

Buna seara! Multumesc tuturor pentru indrumari! Ma voi orienta catre antena FocuSat! Deocamdata trebuie sa inmatriculez rulota, apoi il voi contacta pe @Trufasila Sorinel.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

@Cristian Scarlat cauta pe OLX cartele Focus pe la 200 lei, antena Amiko de 60 offset de la Leroy Merlin la 55 lei cu brat detasabil (bun la transport), lnb de 20 lei tot de la Leroy. Eu am asa si merge perfect. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Scarlat
în urmă cu 10 ore, Marius Negru a scris:

@Cristian Scarlat cauta pe OLX cartele Focus pe la 200 lei, antena Amiko de 60 offset de la Leroy Merlin la 55 lei cu brat detasabil (bun la transport), lnb de 20 lei tot de la Leroy. Eu am asa si merge perfect. 

Multumesc pentru informatii, la intoarcerea din concediu, voi achizitiona tot ceea ce ati precizat! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Cat dai pe echipament + câteva reincarcari ale cartelei plătești un abonament pe 2 ani la o companie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Trufan

salut, kitul de antena are nevoie de alimentare electrica, daca da se poate la 12V? merci

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Da, se alimenteaza la 12V DC.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.