Urmatoarea locatie si ultima, a fost Zabala din jud. Covasna, si am ajuns aici la recomandarea colegului  @Sorin S ... Locul de campare se afla undeva la marginea localitatii si se ajunge facand dreapta in centrul comunei, imediat cum treci pe sub o poarta maramureseana, cum vii dinspre Covasna si te deplasezi in directia Tg. Secuiesc  ( GPS 45.886879, 26.226457 ) ... Din DJ 121 si pana in poienita unde se poate campa se merge pe un drum de piatra de vreo 4 km, dar odata ajunsi uiti ca ai mers numai in treapta 1 de viteza... Se plateste o taxa modica de 10 lei zi unui reprezentant al primariei pentru ecologizare si daca ai un cablu lung de vreo 100 m te poti conecta si la 220V... Sambata dimineata a ajuns si @Dragos M, iar duminica am coborat sa servim cate ceva din preparatele traditionale fiind Zilele comunei Zabala... Am ramas pana marti 15.08 de de Sf.Marie, cand am plecat spre casa bucurosi ca am petrecut 18 zile de concediu minunate si am parcurs 1875 km cu casuta in spate... A fost unul din cele mai frumoase concedii, am petrecut alaturi de oameni minunati si pentru anul viitor ma gandesc sa repet aventura pe un alt traseu, care sa includa Marea Neagra, Delta, Bucovina si Maramuresul... Va doresc tuturor drumuri bune si vacante minunate! Sa ne vedem sau revedem cu bine!
    • Like
    • Upvote
    9