• Conţinut similar

    • Radu Ghita
      de Radu Ghita
      Salutari tuturor!
       
      In scurtul periplu prin Tassos, la jumatatea lui iunie a.c., pentru un plus de informatie util colegilor rulotisti am trecut si prin Camping Dedalos.
      Situat tot in estul insulei, cu vedere catre continent si catre platformele de foraj marin din larg, campingul nu impresioneaza decat prin organizarea, mai buna dupa parerea mea, a accesului catre locurile de campare, a spatiilor sanitare (3 grupuri de-a lungul campingului), fiecare incluzand toalete si dusuri pentru barbati si femei si chiar o remiza pentru spalatul veselei, alaturi de o alta pentru spalatul rufelor.
       
      In rest totul lasa de dorit: curatenia in intregul camping, zonele pentru gratar (doua la numar) cam degradate, plaja cu multe pietre si uneori ingusta pana la disparitie, faptul ca in anumite alveole n-ai putea sa bagi rulota decat daca tai copacii crescuti anapoda.
       
      La momentul in care am ajuns eu acolo, erau parca nu mai mult de 4 rulote, cetateni bulgari, pozitionate in partea cea mai sudica a campingului.
      Se faceau incercari timide de pregatire pentru sosirea turistlor, adica o Wola scormonea plaja, probabil ca s-o mai niveleze.
       
      Las imaginile de mai jos sa graiasca in locul meu



















































  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.