Emil F

Modele Hobby vechi

2 postări în acest subiect de discuţie despre Modele Hobby vechi

Modele Hobby vechi

Emil F

Am gasit un link cu modele de rulote Hobby si multe altele vechi aici.

Modificat de Emil F
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin  Leitoiu

Offffffffff.....si-am stat atat in intuneric:default_doh:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Asa cum am mentionat si in topicul de vanzari auto, incerc sa fac un upgrade asa ca vind atat masina cat si rulota.
       
      Rulota Hobby DeLuxe Excellent Easy 440. A fost folosita pentru vacantele anuale in familie.
      Rulota este ingrijita, tinuta in garaj si service-ata (la Corda Campers, Rulote Romania si Knott) de fiecare data cand a aparut o mica problema.
      Astfel, au fost inlocuite ambele trape cu trape Heki, a fost inlocuit garnisajul pe profilul de aluminiu, tratament antiumezeala sub rulota, refixare elemente mobilier interior, reglare sisteme de inchidere ferestre, curatare soba, inlocuire anvelope (Viking C-uri pentru greutate), inlocuire carenaj ambele roti, inlocuire amortizor frana inertiala, reglare sistem de franare si echilibrare mover etc.

      Rulota este dotata cu:
      - cupla antibalans Winterhoff
      - mover PowerTouch
      - baterie tractiune Rombat Tempest 100 Ah
      - marchiza Fiamma (2 ani)
      - covor terasa
      - cort inchis complet
      - suport 2 biciclete Thule
      - boiler electric
      - 4 scaune pliabile
      - masa pliabila
      - plita electrica exterior
      - mobilier terasa Quechua
      - oglinzi auto Milenco
      - uscator rufe Berger
      - filtru cafea
      - fierbator apa Tefal
      - gratar nefolosit
      - soba Trumatic
      - frigider Electrolux (gaz, 12V, 220 V)
      - diverse produse de intretinere
      - ITP facut in august 2023

      An fabricatie 2002
      Masa maxima autorizata 1250 kg














    • Bogdan Pan
      de Bogdan Pan
       
      Bun gasit (regasit) tuturor,  
       
      Sunt un brasovean, iubitor de natura si binenteles de camping (on si off). 
      De doua zile sunt proprietarul unui minunat Hobby Deluxe 440SF,   iar aceasta este a 4-a rulota personala (de familie). 
      Am inceput tot cu un Hobby, modelul  Clasic din 1990, urmat de Dethleffs New Line 390 HK (1990)  si un  Kip Deluxe 40T (1994)
      Imi doresc mult o rulota pentru offroad (mult mai usoara) si probabil aceasta va fi cat mai curand achizitionata (daca gasesc una potrivita pentru Pathfinder) pentru a putea sa "evadez" alaturi de cei doi baieti cu bicicletele la enduro in weekend.
      Pentru ca avem acasa si doua fete invidioase pentru iesirile baietilor, noua noastra rulota Hobby le va gazdui multe zile in delta si la mare  - drept compensare . 
      Acesta e planul  
       
      O prima-vara frumoasa tuturor si concedii reusite.
       

       
       
       
       
       
       



    • Dan Rosu
      de Dan Rosu
      In luna septembrie am cumpărat o batranica pe care dorim sa o readucem la viata !!! Ne va lua ceva timp  si bani !😅




    • Cristian Iovitu
      de Cristian Iovitu
      Salutare tuturor,
      In `uichend` am incercat sa cuplez rulota la 3008, totul a fost ok pe partea cu cuiul Westfalia versus Winterfoff de pe Hobby :). M-am lovit insa de faptul ca nu pot conecta corect mufa 13 pini de la remorca la cea (prost amplasata, parerea mea) a masinii... Prinde doar partial, uneori merg becurile pe frana dar semnalizatoarele ba, alteori invers, sau doar lampa de la numar... Daca o misc usor atunci cand este `cuplata` am cazurile de mai inainte, pe rand. Banuiesc ca in mers asta nu este acceptabil.
      Trebuie sa merg la RAR cu ea saptamana asta, are cineva o idee despre cum as putea rezolva situatia? Mufa noua? Mama, tata? Am atasat si poze cu cele doua, ma gandeam poate e mai bine sa inlatur pe pe cupla tata intaritura din lateral? Ea cam impiedica intrarea mufei corect (se loveste de capacul mufei mama, care din cauza spoilerului masinii nu se ridica la mai mult de 90 de grade).
      Multumesc anticipat, Cristi


    • Cristian Iovitu
      de Cristian Iovitu
      Salutare, dupa lupte seculare care au durat mai mult de o luna si ceva :)), avem si noi rulota!
      Hobby 560 de Luxe KMFE - Am parcat-o abia aseara, nu am mai avut timp sa facem mai multe poze, dar promit ca voi reveni, inclusiv cu interiorul.
      Sunt de parere ca lucrurile bune trebuie intotdeauna impartasite, de aceea - sper ca nu se va considera reclama deplasata sau nepotrivita - vreau sa las cateva cuvinte mai ales despre vanzator, Gabriel Iordache (membru si aici, pe forum).
      Nu pot decat sa il recomand pe Gabriel drept un om foarte serios, ale carui anunturi se verifica pana la punct si virgula. Totul functional la momentul predarii, fara mirosuri (sau parfum), avarii, infiltratii. Mai mult, cum sunt un absolut noob in rulote (sper ca doar pentru moment), a fost mai mult decat de ajutor intr-o groaza de chestiuni, ba chiar mi-a si adus rulota la locul in care va sta cand nu suntem plecati cu ea plus o butelie in plus, oglinzi pentru masina, cort etc.
      La acest punct, rog pentru o recomandare de loc unde se poate face un detailing pentru rulota, daca se poate? As fi mers la Corda Campers, insa anumite.... „episoade” citite aici pe forum ma cam determina sa caut altceva...
      Revin cu mai multe poze, o zi frumoasa tuturor!
       



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.