Adrian Rada

Help! Camping in Navodari

31 postări în acest subiect de discuţie despre Help! Camping in Navodari

Help! Camping in Navodari

Adrian Rada

Avand in vedere ca am pus numere rosii pe rulota vreau sa ies la mare in Navodari weekend-ul urmator. Asa ca am nevoie si eu de un sfat. Care camping e mai frumos? Mai merge cineva? Imi recomandati sa ies la un drum Bucuresti -Navodari cu rulota avand in vedere ca nu am mai tractat niciodata rulota? Cu ce viteza sa merg maxim? Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Neata si sa raspundem pe rand,

 

Camping -uri la Navodari -mamaia sant multa , cum iesi din Mamaia incep camping-urile pe partea dreapta  , gpm , hanul piratilor , ena , pescaresc , pirivolli , tabara de vara navodari .

 

De mers , sigur gasesti pe cineva pe acolo , multi merg si anunta pe forum ..

 

De ce nu iesi la drum ?, ai luat rulota sa o tii acasa?, mergi cu atentie cu o viteza de 85 -90 oricum nu este recomandat sa mergi cu viteza mai mare si ai grija la balans.

 

Bafta si drum bun,

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Pentru prima iesire cu rulota, nici ca se putea un drum mai bun decat autostrada...:)

Si inca ceva:

inainte sa pleci hai sa facem cumva sa ne intalnim si sa-ti dau steagul ForumRulote pe care l-ai comandat... probabil ca ai si uitat de el! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Drum bun, distractie placuta si ceva poze/impresii ar fi binevenite.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Daca bugetul este mai restrans, va recomand camping Lebada, daca acesta nu este o problema foarte frumos este la Pirivolli tot in Navodari!

Asteptam impresii, indiferent de locatie.

 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Nu am buget restrans. Mi-am luat rulota pt ca imi doream , nu pt scutit bani ;) .asa ca cautam campingul cel mai ok si cel mai aproape de plaja

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Daca vremea ne ajuta, noi mergem in Navodari la Hanul Piratilor. Pare ok, astept confirmarea ca vor deschide de 1Iunie.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Pare interesant. Cand dau confirmarea ? :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Sun azi .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Am sunat, este deschis de 1 iunie  si asteapta client. Un telefon de contact 0740020064.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila

Viteza de 80-90 km/h e ok. Nu depasiti viteza asta de croaziera pentru ca o data cu viteza apar si problemele, rulota sufera mai mult la viteze mai mari, apar riscuri de accidente. Voiam sa va dau un sfat legat de depasirea/devansarea unui tir sau viceversa... O sa simtiti ceva curenti dubiosi, nu va speriati, o sa va obisnuiti. Mana ferma pe volan si atentie sporita. Drum bun si vant din spate!

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Multumesc pentru sfaturi. Am ajuns si am campat la Pirivoli. Foarte ok , curat si organizat. Aseara nu am avut apa calda , dar am inteles ca a fost o defectiune la un panou si au pirdut toata apa . Cu rulota in spate a fost mai usor decat credeam (masina goala are 1600 kg si 170 cp iar rulota 950). Nu am depasit 100km/h si v-am ascultat sfatul sa tin bine de volan la trecerea pe langa tiruri. Mai nasol a fost dupa Cernavoda cand am prins rafale de vant. 

20170603_080149.jpg

1496565402885-661076488.jpg

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trasnea Alin

Felicitari pentru iesire.. O sa te acomodezi repede cu rulota in spate , mai ales ca ai masina puternica.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Multumesc @trasnea alin. Sper. E cam greu ca nu prea are rabdare copilul in masina. Pana se obisnuieste trebuie sa fac pauze dese sau drumuri scurte :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Felicitari pentu prima iesire !

Da, cu rabdare se poate invata si cel mic cu masina!:)

Ii prinde bine aceasta iesire pentru sanatate mai ales ca e langa mare!

:bravo:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

@AdrianRada La care camping Pirivoli ai fost ? Cred ca banuiesti de ce intreb ? Practic sunt 2 Pirivoli lipite unul de celalalt, administrate separat, cu preturi si conditii diferite !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

@Nicu Iancu am fost la Pirivoli la mal. Cel cu terasa si casute . 50 ron rulota, 10 ron pasager, 10 ron masina

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

Si la celalalt, care este lipit de el ? cum stai cu spatele la mare si fata la campingul unde ai fost, celalalt este in dreapta...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada
On 08.06.2017 at 20:37, Nicu Iancu a scris:

Si la celalalt, care este lipit de el ? cum stai cu spatele la mare si fata la campingul unde ai fost, celalalt este in dreapta...

 

Nu stiu. Mai e unul ena mai ieftin langa el

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

A dreptate, il stiu si pe Ena. Intre Ena si Pirivoli Mall, este acel Pirivoli de care zic eu !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Da. Dar pare mai off camping

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

 

 

 

Da, am fost zilele trecute, in Lebăda, am ales pt.umbra, 80 lei. Mai ieftin lângă, la Măslinul, cam 55 lei. La Ena 100, cu card fidelitate 80. La Pirivoli la mal 100, la Hanul Piraților 110 parcă, dar pomii sunt mai mici, dar e și mai curat. 

  A fost ok la Lebăda, cat de cât curat la baie, nu foarte aglomerat, și mai ales umbră.

 Un pic de chiuituri vineri seara și un cuplu care exersa in cort niste poziții noi sâmbătă seara, per total nu foarte deranjant.

 

IMG_20170701_200423.jpg

IMG_20170701_155610.jpg

IMG_20170701_155631.jpg

Modificat de Alin Ifrim
  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Eu am fost tot la Pirivoli sambata si duminica :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Din data de 17.07 voi fi campat la Lebada in Navodari dupa ce fac urmatorul traseu:Vatra Dornei-Tg.Mures-Alba Iulia-Sibiu-Curtea de Arges-Trasfagarasan-Curtea de Arges-Pitesti-Bucutesti-Constanta-Navodari!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.