Daniel P

De Rusalii, la Letca Noua

38 postări în acest subiect de discuţie despre De Rusalii, la Letca Noua

De Rusalii, la Letca Noua

Marius Negru

Gata baieti, am glumit, ne-am simtit bine, ma bucur ca sunteti toti de gasca si tineti la gluma, dar eu trebuie sa merg la masa si apoi la nani. Dimineata ma trezesc la 3 sa plec la Sibiu. Sa aveti pofta la tot ce ati cumparat si vreme buna, ca voie buna va fi cu siguranta. Noapte buna. 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

La fel si tie! :salutare!:

Drum bun si distractie placuta! :OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Eheee @mariusnegru .. tinem la tavaleala si la glume :default_emoticons-animated-3:

Drum bun si distractie placuta :cu-rulota:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aline pune berea la rece ca peste vreo 4 ore ajungem si noi! :OK:

Intram in forta diseara si incepem cu un pui prajit la ceaun si mujdei,  iar de sete un alb demisec si apa minerala aferenta...:tipp:

:perfect:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

:salutari:Pacat ca nu particip si eu la :bere:, dar prima data munca dupa aceea distractia. La urmatoarea intalnire la Letca , ma las de munca si particip si eu la :bere: si:feliare:.  Distractie frumoasa  sa aveti !

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aseara tarziu, in jur de ora 22.00 am ajuns si eu acasa...

Vreau sa multumesc colegilor care ne-au onorat cu prezenta si au petrecut alaturi de noi in aceasta minivacanta! :multumesc!:

Este vorba de @Alin Opran, @Nicolae, @Sorin S, @DORU RADU si @Radu Ghita care ne-a vizitat duminica si care sper sa devina si vecinul meu intr-un viitor apropiat...:noroc:

Ca de obicei, de cel mai multe ori ma las dus de val si uit sa fac poze, dar am gasit ceva prin telefon pentru un slideshow...Daca mai aveti voi ceva poze, va rog sa le postati aici! :)

Pana la urmatoarea revedere, va doresc drumuri bune si iesiri multe si cat mai placute cu rulota in aceasta vara! :OK:

 

 

  • Upvote 10

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

:OK::OK::bravo:Daniel!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Domnilor, felicitari pentru locatie, felicitari pentru ieseala dar, Dumnezeule, ciupercile alea cu cascaval .....:default_109:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
On 31.05.2017 at 10:56, Daniel P a scris:

Se-anunta "vremuri grele" la Letca Noua....:nedecis:

Ieri am fost sa cumpar o coada de topor, s-o schimb pe cea rupta de tine duminica seara si uite ce-am pus in cos...:default_109::default_109::default_109:

 

20170530_114238-1280x960.jpg

Astea da cumparaturi! Apa e pentru spalat, nu?

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

@Daniel P la urmatoarea iesire promit sa fiu prezent si eu. Poate asa iau steagul si ma invatati sa pun cortul la rulota ?. PS: Super tare locatia :) .

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 18 ore, Daniel P a scris:

Aseara tarziu, in jur de ora 22.00 am ajuns si eu acasa...

Vreau sa multumesc colegilor care ne-au onorat cu prezenta si au petrecut alaturi de noi in aceasta minivacanta! :multumesc!:

Este vorba de @Alin Opran, @Nicolae, @Sorin S, @DORU RADU si @Radu Ghita care ne-a vizitat duminica si care sper sa devina si vecinul meu intr-un viitor apropiat...:noroc:

Ca de obicei, de cel mai multe ori ma las dus de val si uit sa fac poze, dar am gasit ceva prin telefon pentru un slideshow...Daca mai aveti voi ceva poze, va rog sa le postati aici! :)

Pana la urmatoarea revedere, va doresc drumuri bune si iesiri multe si cat mai placute cu rulota in aceasta vara! :OK:

 

 

Fain de tot! Lasand la o parte farmecul intalnirii:OK:, nu crezi ca locatia are toate calitatile unei afaceri de succes - camping : loc frumos, gazde primitoare si prietenoase. Inainte de a avea rulota, mergeam in Costinesti la o pensiune cu o singura stea. Am mers ani in sir, atrasi de locatie( chiar daca nu aveam confort maxim)  si de gazde, oameni super OK,   care stabileau o relatie amicala cu toti turistii. Cred ca si voi aveti toate cartile in mana, daca va permite si timpul:default_doh:. De fapt, cam timpul  e obstacolul tuturor.:default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asa e, lucram in ture si eu si sotia si gasim foarte greu un week-end in care sa fim liberi amandoi...

Merci pentru aprecieri Emile, poate ne gasim in prima jumatate a lunii august cand am concediu si vreau sa fac un traseu care sa includa si zona ta...:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Foarte frumos Daniel :bravo:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Cine dorește să petrecem împreună sărbătoarea Rusaliilor și anul acesta, este bine-venit alături de noi la Letca Nouă. 
      Avem suficiente condiții pentru buna desfășurare a ostilităților , verdeață, soare, umbră, grătar, trepied pentru ceaun și o vatră pentru a sta la foc noaptea, piscină, duș, vitrină frigorifică, tv, muzică, etc, etc...
      Se anunță și vreme frumoasă, așa că voia bună și distracția vor veni de la sine...
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Anul acesta m-am hotărât și voi petrece sărbătorile de Paște și 1 Mai tot la Letca Nouă. 
      Față de acum un an,  am mai făcut câteva amenajări și îmbunătățiri în locație,  mai am puțin de lucru, dar până atunci sigur vor fi gata de folosință.
      Așadar cine dorește să fie alături de noi, să pregătim ceva la ceaun sau gratar, să bem un pahar de vin sau altceva , va fi binevenit și bineprimit. 
      Singura rugăminte e să-și anunțe prezența aici, unde voi răspunde și la eventuale intrebări...fără telefoane, mesaje private, sms-uri, etc...
      Cum a fost anul trecut...
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.