Marinescu Ion

Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

375 postări în acest subiect de discuţie despre Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

TEODOR

@Marinescu Ion aici nu a ajuns pentru ca am chemat seful de magazin sa-i spun ca ma pun pe drumuri degeaba si imi lua nr de telefon in cazul in care aduc sa ma sune .Dar sunai copilul ca e in Timisoara sa mearga sa vada daca e acolo.Sper sa rezolv pana la urma pentru ca eu zic ca este destul de folositoare si are pret bun.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

TEODOR

Mi-a adus seful de magazin un sistem din alt oras chiar a doua zi, deci acum am, mai ramane sa le montez cand se face mai cald afara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am observat ca marile magazine au inceput deja sa amenajeze raioanele de camping si gradinarit...:smileys-camping:

Azi am trecut prin Dedeman Palady si era aproape gata, asa ca fiti cu ochii pe ele si spuneti aici ce gasiti bun pentru isor ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Buna seara!

Am achizitionat acest navigator la 335 lei avand urmatoarele caracteristici: Sistemul GPS Navitel EasyTrack este echipat cu un procesor de ultima generatie de 800 MHz dual core  128 memorie ram ddr2 si 12GB memorie de stocare ecran de 7”.

ATENTIE!

Este teapa!

Daca va uitati mai atent se spune ca are o capacitate a memoriei de 12 gb. Inainte de achizitie am contactat vanzatorul care mi-a spus ca memoria interna este 12 gb din care 8 gb ocupat cu program si harti iar 4 gb liber iar slotul pentru microcard memorie suplimentar se poate achizitiona optional separat.

La primire am constatat ca memoria interna este 4 gb ocupat 3, 53 gb cu programul si hartile.

Dupa indelungi imail-uri si cate 2-3 pe zi mi-au propus sa-mi trimita un mirocard de 8 gb gratis, le-am cerut sa-si ceara scuze pentru informatiile eronate furnizate.

Mi-au trimis microcardul intr-un plic prin posta dar bineinteles ca scuzele nu le-au trimis

Asa ca ATENTIE la acest vanzator!

gps-navigator-7-inch-hd-800mhz-fm-4gb-ddr-harti-rusia-belarus-kazakhstan-europa-usa-canada-gnex1-600x451.jpg

Modificat de Constantin Stanciu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

@Constantin Stanciu, hi Poate ne zici si noua cateva date despre achizitia ta. Si bineinteles de unde l-ai cumparat. 
Multumim.superok

Modificat de Cornel Mihailescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

SC Gnex Systems SRL

Bd. Eroilor Nr. 18, Ap. 3A

400129, Cluj-Napoca, Romania

Tel.: +40 762 331 330

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Sincer fiind, navigatorul mi-a placut si pana sa-mi trimita microcardul , mi-am cumparat eu unul de 16 gb,

Dar nu mi-a placut faptul ca reclama lor este mincinoasa la 12 gb memorie interna si daca am sesizat diferenta puteau sa-si ceara scuze motivand o eroare.

Navigatorul este dealtfel OK, se cupleaza prin bluetooth ca un modulator prin radio FM , reda si video, harti Europa completa, setare utilizator ca pieton, autoturism, taxi, salvare, camion si multe altele, inclusiv Windows 6.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Mi se pare ca rezolutia este mai mica, comparativ cu cele ce s-au vandut prin Kaufland (cei ce au cumparat pot sa spuna exact).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Rezoluția camerei de la Kaufland este de 640x480 și este în sistem wireless, ceea ce se potrivește perfect la rulotă. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu
în urmă cu 2 ore, Mihnea Stoenescu a scris:

.Mi se pare ca rezolutia este mai mica, comparativ cu cele ce s-au vandut prin Kaufland (cei ce au cumparat pot sa spuna exact).

La care produs te referi?

La navigatorul prezentat de mine sau la kitul oferit la vanare de Cornel Mihailescu?

Te rog sa fii mai explicit

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

 Pentru cei interesati oferta la Kaufland din 24.02.20216:
  -husa electrica ptr. scaunul auto, alimentare 12V, pret 50lei (ptr.invelit butelia rulotei, ptr.
cei care circula iarna)
  -surubelnita cu acumulator si accesorii la 40lei (mica, buna sa o ai chiar si in rulota)
  -compresor auto la 33lei  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Multumim pentru informatii...nayun adevarat coleg printre isorhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate

Multumesc si eu, de compresor am si eu nevoie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Dandes

Astazi sa vad si eu daca mai gasesc un compresor.

A cumparat cineva modelul acesta?

La mine presiunea este 4.5 bar...reuseste jucaria asta ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Nu stiu cât de bun e asta, eu l-am luat anul trecut pe ăla din Lidl la vreo 70 Lei...E solid, carcasa metalică, umfla destul de rapid, il recomand cu toată încrederea ...superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Cate ceva pentru rulote se poate cumpara si de aici la preturi bune.

Groupoff

Modificat de MARIUSGEORGE

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate
în urmă cu 3 ore, Constantin Stanciu a scris:

Acum poti reduce substantial factura la lumina!

Aveti grija cu site-urile astea de reduceri, au cam disparut de ceva vreme ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Subscriu celor de mai sus! Mare atentie! Eu sunt patit cu acest site (detalii pe topicul de profil)!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Felinar cu incarcare solara, incarcare priza masina, inncarcare la retea 220 v.

Se poate incarca de la felinar telefonul sau alte asemenea consumatoare.

Felinar camping

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Pentru cine doreste, Kaufland, saboti de gradina ...pentru rulotabiggrin, la pretul de 22, 99 ron. Sabotii sunt inchisi in fata, ceea ce ajuta la mersul prin iarba umeda de la muntebiggrin (nu patrunde apa)!
Eu achizitionat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Buna dimineata dragi colegi, pentru cine este interesat, la Lidl, se poate gasi suport de reparatii bicicleta la pretul de 129 RON. Eu il folosesc ca suport pentru antena de satelit la rulota (si ca suport de reparatii bicicleta)biggrin. Este foarte solid si poate fi ancorat in pamant prin cele patru talpi ale sale.

PS: un trepied special pentru antena costa in jurul a 160 RON.

Eu sunt multumit de acest produs pe care-l folosesc la doua aplicatii!hi

stativ reparatii bicicleta.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Laurentiu Simion
      de Laurentiu Simion
      Salut,
      Suntem o firma din Brasov specializata in producita de campere/autorulote/food truckuri si alte proiecte legate de platforme vehiculare.
      Am obtinut o finantare pe fonduri europene si ne concentram pe dezvoltarea de servicii si produse pentru campere/rulote/autorulote.
      Avem un CNC in 3 axe si scule de prelucrare lemn si echipamente de prelucrat metal. Oferim servicii de proiectare 3D interioare, mobilier, containere de expeditie, food trucuri, rulote tip teardrop.
      Ne gasiti pe facebook : https://www.facebook.com/sfinxcamper/ sau pe site https://sfinx3c.eu/.
       
      Pentru diverse proiecte sau colaborari ma puteti contacta direct : laurentiu.simion@sfinx3c.3u sau la telefon 0726233510.
       
      Vrem sa construim lucruri in Romania cu romani si sa dezvoltam piata de rulote/campere/autorulote prin serviciile si produsele oferite de catre noi. Ne dorim sa construim nu sa importam lucruri.
       
      Multumesc!






















































    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare!
       
      A inceput deja expozitia cu articole pentru vacante - CMT Stuttgart 2019 in perioada 12-20 ianuarie a.c.
      Un clip de trecere in revista a noutatilor, gasiti aici.
      Pagina oficiala, aici.
       
      Momeala:

    • Cosmin S
      de Cosmin S
      Vând Canon Eos -M foarte puțin folosită.
      Nu am mai scos-o din borsetă, de mai bine de un an de zile. Din momentul în care am achiziționat-o, probabil am folosit-o câteva luni aleatoriu, cât să fac teste și să o învăț cât de cât, după care, am luat primul smartphone cu o camera acceptabilă și am ajuns să car degeaba după mine, Canon-ul. 
      Are 3 baterii, plus adaptări pentru a fi utilizată cu baterii LiFe (includ și o astfel de baterie). Cu o astfel de baterie, filmați zile întregi, fără grija reîncărcării.
      Are adaptor pentru a utiliza orice obiectiv Canon.
      Include diverse obiective, printre care și un teleobiectiv Tamron 30-700 vcd cu filtru. 
      Microfon extern cu rază scurta/lungă
      Adaptor pentru alimentarea la rețeaua electrică
      Diverse alte chestii ce nu îmi vin acum în minte.
       
      Prețul se discută, în funcție de pachetul achiziționat (cu sau fără obiective).
    • Angel
      de Angel
      Buna tuturor.
      Rog colegii mai vechi in domeniu sau mai experimentati sa imi spuna si mie daca se pot gasi in Romania piese de schimb sau accesorii pentru rulote? Avem vreun magazin fizic , sau online de unde fiecare sa poata comanda ce ii trebuie pt a-si repara rulota?
      Eu personal as vrea sa schimb trapa si doua aerisitopare ( cred ca asa se cheama ) din tavanul rulotei. Am intrebat de unde am luat rulota din Italia pe un ”meserias ” care se ocupa cu reparatii rulote si camper de o trapa si de un aerisitor si mi-a dat niste preturi astronomice pentru niste piese de plastic,  practic niste bucati de plastic...ca ulterior aflând din intamplare cum le numesc in italiana si dand o cautare pe Google sa constat ca un aerisitor costa de 6-7 ori mai putin decat imi ceruse ...asta ca sa vedeti ce excroci mai sunt printre noi...
      As fi comandat pe net insa insa au niste preturi strigatoare la cer la curierat , fata de preturile cu care suntem obisnuiti  la curierii din tara.... Incerc sa gasesc si eu piesele astea la un pret decent si astept orice sugestie din partea voastra si eventual preturi la care ati cumparat cei care ati mai schimbat....
      Ah , era sa uit : de asemenea imi trebuie si doua sticle de la luminile de pozitie din fata , o sticla de la lumina de gabarit din lateral spate....
      E vorba de o rulota Burstner Holliday din ”90.  Atasez si niste poze pentru a se intelege mai bine despre ce vorbesc.
      Va multumesc anticipat pt amabilitatea de a raspunde.







    • Viorel C.
      de Viorel C.
      De ceva vreme doream sa deschid acest topic, in dorinta de a ajuta doar pe cei care sunt inregistrati in acest forum.
      Deoarece fac deplasari in Olanda, iar in aceasta comunitate sunt tot mai multi dintre cei care doresc sa achizitioneze cateva piese sau accesorii pentru rulota, adaug site-ul magazinului de unde mai cumpar mereu cate ceva si rog sa apelati in situatia ca exista ceva ce va este de trebuinta.
      Nu doresc comisioane sau mai stiu eu ce, la lucruri ce sunt de mici dimensiuni si bineinteles usoare.
      In situatia ca se doreste ceva greu sau voluminos, putem discuta detaliile la telefon, dar sa aiba fiecare incredere ca nu doresc sa insel sau sa mint pe careva.
      Adresa site-ului pe care va invit sa o accesati este Obelink, iar daca intampinati probleme in aflarea datelor unui obiect, va stau la dispozitie cu sfaturi sau informatii.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.