Marinescu Ion

Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

375 postări în acest subiect de discuţie despre Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

Oferte produse/accesorii pentru rulotiști

Fejer Antal

Asta da convertare:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

ATENTIE! Azi au aparut la LIDL : Bare transversale din aluminiu , 120 cm pentru portbagaj masina.179 lei. :nedecis:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

De azi a aparut la Lidl  Redresorul auto cu display , la 70lei.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Am cumparat pentru Tiguan, barele transversale din aluminiu . Sunt reglabile. Eu am 90 cm intre sinele longitudinale si sunt perfecte. Au si cheie de blocare . Recomand cu incredere.:OK:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

De joi, 6 iunie, găsiți la Lidl acest Generator in 4 timpi, 1200 Wati, tehnologie inverter, nu e voluminos, ușor, ideal pentru cei care ies iarna cu rulota și nu numai...:salutare!:

Eu cel puțin, îl așteptam demult...:default_emoticons-animated-3:

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

De luni 3 iunie, la Lidl , are o veioza f.faina , eleganta, cu leduri, acumulator, ceas, data , termometru cu 3 intensitati de lumina.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea
La 09.05.2019 la 22:13, Mircea a scris:

Am cumparat pentru Tiguan, barele transversale din aluminiu

Totul bine si frumos, dar dupa montaj,   la mai mult de 70km/ora, curentul de aer care le strabate, scoate un suierat care creste in intensitate odata cu viteza. De ce oare? Nu le-am pus eu cum trebuie, adica paralele si perpendiculare pe directia de mers? A mai patit cineva asta?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
4 minute în urmă, Mircea a scris:

Totul bine si frumos, dar dupa montaj,   la mai mult de 70km/ora, curentul de aer care le strabate, scoate un suierat care creste in intensitate odata cu viteza. De ce oare? Nu le-am pus eu cum trebuie, adica paralele si perpendiculare pe directia de mers? A mai patit cineva asta?

 

Mircea, fi linistit așa se întâmplă în toate cazurile, încearcă să te obișnuiești cu șuierat,  n-o sa scapi de el cu barele montate pe masina!

Bănuiesc că n-ai mai avut montate pe nici-o mașină pana acum!

Imi amintesc de prima dată când montasem un portbagaj pe Dacia ce-o aveam la vremea respectivă, nu stiam ce sa-ntamplat de făcea un zgomot aparte, l-am demontat din nou, normal ca zgomotul/suieratul a dispărut!

Drumuri bune să ai!:noroc:

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Eugen DavidSa ma obisnuiesc? Nici vorba! La inceput m-am speriat; am crezut ca vine de la motor. Le-am dat jos si o sa le pun doar la nevoie. Sa stie toata lumea ce-i asteapta.:multumesc!:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Asa am facut si eu, dar de ceva timp nu le-am mai dat jos, am tot avut nevoie sa transport "diferite" pe masina! Asa ca nu mai bag zgomotul in seama!

Ce sa faci, obisnuinta-i "a doua natura"!

Chiar nici la drumurile de Italia nu le-am dat jos, "ca de", totdeauna se gaseste cate ceva de pus pe masina! :salutare!:

Ei acum ca incepe hoinareala de vara voi monta "cula", deci iar nu le pot da jos!  :default_109:  :tamp:

Apropo, a mele nu sunt din cele "de fite", 2 bari cumpărate cu 5 euro si 4 coliere, bun, ieftin si chiar suporta greutate!

 

20190605_094456.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Mircea, iti vand un pont, ca sa-ti fie mai comod, lasa montata bara din spate si cand este nevoie o pui si pe cea din fata. Eu asa am facut si am scapat de zgomotul facut de bara din fata. Zgomotul facut de bara din spate "ramane " in urma masinii si nu se mai aude deloc, mai ales daca mergi cu viteza, cel putin la mine asa se manifesta.  

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Plus ca bara din spate ajuta sa nu pierzi obiectele uitate pe masina , oprindu-se in ea.Asa mi-am recuperat pana si paharul de cafea, uitat pe plafon.

Daca acum 4 ani o aveam montata, nu-mi pierdeam drona uitata pe masina.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @Mircea Eu pe Touaregul meu barele transversale sunt duse in spate, si asa nu se mai aude nici un fel de zgomot, deci aici dau dreptate la @Ilie Minea. E o gluma pe la noi, , daca fluiera barele de la portbagaj dai radioul mai tare":default_doh: O zi placuta sa aveti.:salutare!:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

L-am prins, e al meu! :default_emoticons-animated-3:

 

IMG-20190606-WA0006.jpg

IMG-20190606-WA0007.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandu Silviu

Ma tot uit de cateva zile la generator, dar nu reusesc sa gasesc cati decibeli scoate. Cand il testezi (ca sigur il vei testa curand, ca orice jucarie nou luata :d), poti face un filmulet? sunt foarte curios de zgomotul produs.

 

PS: Felicitari pentru achizitie

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da...sâmbătă îi fac rodajul 

Oricum, pentru mine mai puțin conteaza zgomotul, că îl duc la 30-40 de rulotă cu ajutorul unui prelungitor. :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Am cumparat si eu ieri o "jucarie". Insonorizat, motor 4 timpi. Cam la 10m nu se mai aude... 

IMG_20190606_131633.jpg

IMG_20190606_131532.jpg

IMG_20190606_131458.jpg

15598166912178354495546497808194.jpg

IMG_20190606_131557.jpg

  • Like 6
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Super @George B ! :OK:

De unde și căți bani?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

George !

Nu se poate accesa site-ul cu generatoarele !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

George nu mai sta cu ochii pe , , butelii, , !:noroc:

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanPaduraru
La 6/19/2018 la 11:19, Mircea a scris:

Din oferta 20-26 iunie, mi-a atras atentia plasa pentru usa, care este buna si acasa si la rulota pentru cine nu are, pretul de 19, 19 lei fiind super ok.

 

Am achizitionat eu de la Lidl plasa si nu este buna, nu recomand! cautati ceva la peste 50 RON, poate chiar 100 RON daca vreti una buna.
Plus ca este foarte lata, trebuie taiat din ea ca sa o montati la rulota. Se prinde in banda dublu-adeziva si nu prea sta prinsa.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster
La 6/4/2019 la 17:30, Daniel P a scris:

De joi, 6 iunie, găsiți la Lidl acest Generator in 4 timpi, 1200 Wati, tehnologie inverter, nu e voluminos, ușor, ideal pentru cei care ies iarna cu rulota și nu numai...:salutare!:

Eu cel puțin, îl așteptam demult...:default_emoticons-animated-3:

 

Desi am un grup de 1kVA aproape nou, cu motor in doi timpi, am fost “fermecat” de generatorul de la Lidl si l-am cumparat. Este o bijuterie, il recomand !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vana Petre

Da, comparativ cu unul in 2 timpi si fără 'inverter', este foarte bun, păstrează tensiunea destul de constanta, fără fluctuații la variația sarcinii si nu este foarte 'gălăgios', motorul având o funcționare destul 'rotunda'. L-am prins la oferta (cca 450 lei), acum vreo 2 ani, tot la Lidl. La depășirea sarcinii intra in protecție si decupleza ieșirea...își face treaba...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Laurentiu Simion
      de Laurentiu Simion
      Salut,
      Suntem o firma din Brasov specializata in producita de campere/autorulote/food truckuri si alte proiecte legate de platforme vehiculare.
      Am obtinut o finantare pe fonduri europene si ne concentram pe dezvoltarea de servicii si produse pentru campere/rulote/autorulote.
      Avem un CNC in 3 axe si scule de prelucrare lemn si echipamente de prelucrat metal. Oferim servicii de proiectare 3D interioare, mobilier, containere de expeditie, food trucuri, rulote tip teardrop.
      Ne gasiti pe facebook : https://www.facebook.com/sfinxcamper/ sau pe site https://sfinx3c.eu/.
       
      Pentru diverse proiecte sau colaborari ma puteti contacta direct : laurentiu.simion@sfinx3c.3u sau la telefon 0726233510.
       
      Vrem sa construim lucruri in Romania cu romani si sa dezvoltam piata de rulote/campere/autorulote prin serviciile si produsele oferite de catre noi. Ne dorim sa construim nu sa importam lucruri.
       
      Multumesc!






















































    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare!
       
      A inceput deja expozitia cu articole pentru vacante - CMT Stuttgart 2019 in perioada 12-20 ianuarie a.c.
      Un clip de trecere in revista a noutatilor, gasiti aici.
      Pagina oficiala, aici.
       
      Momeala:

    • Cosmin S
      de Cosmin S
      Vând Canon Eos -M foarte puțin folosită.
      Nu am mai scos-o din borsetă, de mai bine de un an de zile. Din momentul în care am achiziționat-o, probabil am folosit-o câteva luni aleatoriu, cât să fac teste și să o învăț cât de cât, după care, am luat primul smartphone cu o camera acceptabilă și am ajuns să car degeaba după mine, Canon-ul. 
      Are 3 baterii, plus adaptări pentru a fi utilizată cu baterii LiFe (includ și o astfel de baterie). Cu o astfel de baterie, filmați zile întregi, fără grija reîncărcării.
      Are adaptor pentru a utiliza orice obiectiv Canon.
      Include diverse obiective, printre care și un teleobiectiv Tamron 30-700 vcd cu filtru. 
      Microfon extern cu rază scurta/lungă
      Adaptor pentru alimentarea la rețeaua electrică
      Diverse alte chestii ce nu îmi vin acum în minte.
       
      Prețul se discută, în funcție de pachetul achiziționat (cu sau fără obiective).
    • Angel
      de Angel
      Buna tuturor.
      Rog colegii mai vechi in domeniu sau mai experimentati sa imi spuna si mie daca se pot gasi in Romania piese de schimb sau accesorii pentru rulote? Avem vreun magazin fizic , sau online de unde fiecare sa poata comanda ce ii trebuie pt a-si repara rulota?
      Eu personal as vrea sa schimb trapa si doua aerisitopare ( cred ca asa se cheama ) din tavanul rulotei. Am intrebat de unde am luat rulota din Italia pe un ”meserias ” care se ocupa cu reparatii rulote si camper de o trapa si de un aerisitor si mi-a dat niste preturi astronomice pentru niste piese de plastic,  practic niste bucati de plastic...ca ulterior aflând din intamplare cum le numesc in italiana si dand o cautare pe Google sa constat ca un aerisitor costa de 6-7 ori mai putin decat imi ceruse ...asta ca sa vedeti ce excroci mai sunt printre noi...
      As fi comandat pe net insa insa au niste preturi strigatoare la cer la curierat , fata de preturile cu care suntem obisnuiti  la curierii din tara.... Incerc sa gasesc si eu piesele astea la un pret decent si astept orice sugestie din partea voastra si eventual preturi la care ati cumparat cei care ati mai schimbat....
      Ah , era sa uit : de asemenea imi trebuie si doua sticle de la luminile de pozitie din fata , o sticla de la lumina de gabarit din lateral spate....
      E vorba de o rulota Burstner Holliday din ”90.  Atasez si niste poze pentru a se intelege mai bine despre ce vorbesc.
      Va multumesc anticipat pt amabilitatea de a raspunde.







    • Viorel C.
      de Viorel C.
      De ceva vreme doream sa deschid acest topic, in dorinta de a ajuta doar pe cei care sunt inregistrati in acest forum.
      Deoarece fac deplasari in Olanda, iar in aceasta comunitate sunt tot mai multi dintre cei care doresc sa achizitioneze cateva piese sau accesorii pentru rulota, adaug site-ul magazinului de unde mai cumpar mereu cate ceva si rog sa apelati in situatia ca exista ceva ce va este de trebuinta.
      Nu doresc comisioane sau mai stiu eu ce, la lucruri ce sunt de mici dimensiuni si bineinteles usoare.
      In situatia ca se doreste ceva greu sau voluminos, putem discuta detaliile la telefon, dar sa aiba fiecare incredere ca nu doresc sa insel sau sa mint pe careva.
      Adresa site-ului pe care va invit sa o accesati este Obelink, iar daca intampinati probleme in aflarea datelor unui obiect, va stau la dispozitie cu sfaturi sau informatii.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.