Viorel C.

Geam nou rulota

1 postare în acest subiect de discuţie despre Geam nou rulota

Geam nou rulota

Viorel C.
Vand un model de geam nou pentru rulote sau autorulote fabricate dupa anii 1995 si care detine dimensiunile de 145 cm x 74 cm.
Modelul de sina existenta pe geam si necesara imbinarii cu sina de pe caroserie, se poate observa in imagine.

Pret 1000 lei!
Telefon 0768710487
 
geam-nou
sina-geam-rulota

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri


  • Conţinut similar

    • MOISEI MARIN IULIAN
      de MOISEI MARIN IULIAN
           Buna seara, iar, tuturor!
         Nu de mult, mai exact pe 9 martie, am facut prima noastra iesire (exceptand prima jumatate de C.O. - din februarie) in mijlocul naturii - in semn de bucurie ca se duce vremea rece si botita de intemperii - care parea sa nu mai aiba sfarsit...
         Incerc sa iasa ceva bun din postarea asta... A trebuit sa cotrobai ceva - prin butoane,  aici - ca sa ma mai deprind cu folosinta lor... tot imi sunt straine inca...
         In fine... a fost o zi placuta si linistita.
         In timpul din urma, am mai fost de vreo 2 ori in acest loc.
         Vorbesc aici, despre baile termale PUTUROASA - de langa Harsova - jud. Constanta.
         Nu ma indoiesc ca foarte multi din dumneavoastra cunoasteti locul, ori, cel putin, ati auzit intr-un fel sau altul de el.
         Foarte aproape de oras, la 1 km, are unicitatea lui - data de bogatia pe care o poseda. 
         Ma refer, desigur, la izvoarele termale sulfuroase de aici.
         Nu stiu cum se face, dar inca nu se plateste nimic pentru a intra cu orice mijloc de transport ai - in aceasta zona, desi se vad totusi cheltuiti niste banuti pentru amenajarile pe care le veti intalni vreodata - de veti fi curiosi.
      Nu ma hazardez in a detalia ce am discutat cu unii si cu alti, pentru ca uneori nici nu le corespund versiunile despre acest lucru.
      Trebuie insa, musai sa ajungeti! Dar....... dar.......... NU, VARA!!!!.......
      Este o babilonie si un vacarm de nedescris in acel anotimp! A doua, sau a treia oara cand am ajuns aici, era in toiul verii - nu mai stiu in care luna; am reusit sa razbat cu masina (repet - am un FORD FOCUS II / 2007) - printre zeci de alte masini parcate pe stanga si pe dreapta drumului asfaltat - de acces... Pana sa ajung in centrul zonei, au aparut zeci de rulote, parcate in fel si chip, haotic, dupa indemanarea fiecaruia...
      Toti aveau treaba simultan - in toate directiile!!
      Pe partea Dunarii, unde se campeaza aproape tot ce misca acolo, erau zeci de boxe printre copaci, multe - pe stative inalte, stupid de apropiate - des, unele de altele.
      Ca sa-si delimiteze fiecare teritoriul, dupa priceperea lui, erau legate cearsafuri, paturi, ori orice altceva ce putea sa reprezinte un obstacol, intre copaci, apropiati agresiv de mult...
      Fiecare avea nevoie sa asculte muzica lui, ca de-aia a venit in padure - sa damblageasca de creieri!... Striga permanent cate cineva la altcineva, altii erau ametitor de puternici in a se etala cu orice ii ajuta mintea..... Mai toti, aveau cumva si o sticla cu ceva in mana...
      Copii..... ce fel de copii or fi adus oamenii pe acolo, ca raman interzis sa-mi imaginez ceva bun pentru ei!... 
      Turnul Babel e minciuna!
      Nu puteam sa-mi distribui simultan, inmarmurit, atentia - tuturor... Era urat si decadent si zgomotos si de plans si de tot ce mai poti imagina negativ!!... 
      Nu stiu ce era in mintea mea, dar am crezut niste minute bune, ca daca voi trece printre ei, voi ajunge intr-un loc mai bun....
      Dar scurt, m-a plesnit repulsia...
      Am cautat un spatiu sa evadez, sa ma teleportez de acolo.... insa nu aveam posibilitatea sa-mi intorc"tirul"...
      Atunci, am decretat instantaneu: MARSARIER!!!!
      Am mers sute de metri cu spatele, pe avarie si claxonand des... Am reusit mai incolo sa intorc si am decolat...
      Eram inca, tamp!!... Refuzam sa imi revad imaginile din minte..... Ma dezgustau intens! Am jurat cu mana pe cravata, ca nimeni din samanta mea, vreodata, nu va mai calca pe-acolo, VARA!!!
      .......Acum, am revenit..... Aerisit, mult mai curat ca de obicei, linistit in toate zarile.... Ce sa mai lungim vorba - era totusi 9 Martie...
      Dupa bazine, la vreo suta de metri, am gasit un locusor intre copaci, la malul apei, curatel... Am profitat si ne-am cuibarit. A fost foarte linistit, am prajit si niste peste, am facut si baie in bazinul de langa Dunare... Am mai facut apoi o baie scurta si in Dunare.... 
       Trebuie insa sa te misti pe acolo, cu bagare de seama! Intr-una din poze, daca sunteti atenti, veti vedea in padure, legat cu un lant sanatos - de un copac, un generator de curent - al unui individ... Oare de ce?....
      Tragand concluzia, incercati sa mai faceti un efort intelectual - si sa va imaginati acum, cum ar fi vara!!!! SAH!
      Este adevarat, cei mai multi, sunt cu staif, civilizati, buni, saritori....
      Ceilalti insa, arata la fel!!! Doar arata! Tu trebuie sa ai abilitatea de a te proteja intr-un spatiu minunat si totusi ostil!
      Iar daca altii trec in acest moment printr-un razboi, clar - si noi - putem face fata acestui gen de impediment - doar pentru a ajunge sa gustam ce are de oferit acel loc!
      Trebuie insa sa aveti cu ce sa va generati curent - daca stati mai mult de o zi - doua, sau sa fiti obisnuit, ca mine, cu cortul si cu viata aferenta traita astfel.
      Am stat pana seara, apoi am plecat spre casa - la Tulcea. A fost .... frumos! Iar vremea, buna cu noi!
      Multumim inca o data lui Dumnezeu, pentru orice binecuvantari - oricat de mici, indreapta spre noi!
      Ieri si alaltaieri, am fost iar, cu cortul - de data asta, tot acolo, dar in alta parte a padurii...
      A fost minunat - si ne-am mai rezervat chiar, in acest scop - si week-end-ul viitor, tot cu cortul!...
      Revin zilele urmatoare cu detalii si poze frumoase!
      Vise placute - cu cortul, cu rulota, cu ce aveti de mana - si la indemana!
      Ganduri bune!
       
         





























    • Liliana Burghelea
      de Liliana Burghelea
      Vand geam rulota. Geamul este nou. Dimensiuni 950x600. L-am achizitionat pentru rulota mea, dar nu se potriveste la sina. Chiar daca este de Burstner, inteleg ca se potriveste si la alte modele de rulota. Pret 700 lei.
      Ridicare personala din Bucuresti sau il trimit pe maxi taxi unde e nevoie.
      Tel contact :0752306506
       


    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Expo Caravan, Motorhome & Adventure 2022 (31 martie - 3 aprilie)
       
      Azi (sambata) am fost la aceasta expozitie. Cei care nu ati ajuns, nu ati pierdut nimic! Poate doar cei care nu au mai pasit vreodata intr-o (auto)rulota sa fi avut ceva de castigat!
      Dupa cum banuiam, o organizare extrem de proasta. Imprastiate care pe unde a vrut (sau impus de organizator sau poate de gazdele Romexpo?), pavilioanele firmelor expozante n-au avut nici macar o noima in asezare. Nici macar barcile nu erau puse intr-o anumita ordine/zona. In schimb era un stand generos pus de-a-n p...lea cu... materiale insonorizante! O fi ramas acolo de pe timpul salonului auto?
       
      "Celebrele" si arhicunoscutele firme on-line cu produse de camping&Co. (doua la numar, nu mai multe) erau asezate intr-un careu de autorulote - sa nu cumva vizitatorul sa aiba acces usor dpdv vizual la produsele expuse (si acestea extrem de putine, dar extrem de putine si la fel de piperate precum pe site!) Exis nu l-am vazut (nici nu cred ca mai are nevoie de vizibilitate si mai bine ca nu s-a asociat cu o astfel de caricatura de expozitie.
       
      Un singur aspect pozitiv: nu au fost aglomerat! Bine, nici nu prea am avut in ce sa pasim! Fiind interesat mai mult de rulote, decat de celelalte tipuri de RV, am gasit doar trei nume: Dethleffs, Weinsberg si FIM. Atat!!! Nici macar nu trebuia pus in titlul expozitiei cuvantul caravana! Ah, erau si doua carute pentru "glamping" - "noul" trend gipsy! Fiecare dintre cele trei nume amintite a venit cu cate 2 (doua) modele fiecare! Atat! Ma repet atat de mult!
       
      In acest an nu au mai venit cei de la Vanuva cu a lor Niewiadow si nici cei (din pacate nu stiu cine e importatorul oficial la noi - daca e vreunul) de la Eriba cu a lor Touring Ocean Drive.
       
      Am omis sa vorbesc si despre corturi auto, insa au fost extrem de putine! Poate nu au legatura cu campingul?! Nu tu Autohome, nu tu James Baroud... doar chinezarii rebranduite de unii si altii...
       
      O mica selectie din putinele poze adunate, caci nici nu mi-a ars sa fac mai multe:
       
         
       
         
       

       
       
       
       
    • Daniela Bucur
      de Daniela Bucur
       
      Buna ziua,
      Am fost prezentati pe acest forum  in august de catre un client de-ai nostri, domnul Cristi Dimian,   membru al acestui forum, dar voi face si eu o prezentare a campingului Cortina Gate, ca gazda.
      Cortina Gate  Vama Veche este un camping nou, deschis in iulie 2021, camping  pentru rulote si autorulote,  dotat cu toate facilitatile necesare: electricitate contorizata individual, grupuri sanitare proprii dotate cu duș, wc si chiuveta, bucatarie, spalator rufe, spalator de fructe/ legume, spalator vase, gratar, spatiu de joaca pentru copii, deversare ape gri, completare cu apa tanc, golire wc.
      Campingul Cortina Gate Vama Veche este deschis NON STOP.
      Toate facilitatile de care aiveti nevoie pentru a calatori cu rulota raman functionale tot anul la Cortina Gate Vama Veche.
      Din octombrie pana in aprilie, oferim serviciu de iernare pentru rulote, autorulote si barci, la tariful de 200lei/luna, detalii pe site-ul campingului: www.cortinagate.ro
      De asemenea informatii gasiti si pe pagina noastra de Facebook sau pe contul de instagram ssau Youtube
      Ne gasiti pe DN39, la iesirea din Vama Veche spre Bulgaria, pe stanga..
      Va atassez cateva poze pentru edificare, dar cel mai bine este sa ne vizitati pentru a va face o opinie cat mai corecta despre campingul nostru.
      Daca aveti neclaritati, ma puteti contacta.
      Multumesc!
      O zi frumoasa,  
      Daniela Bucur
      0723226045 
       

















  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.