Viorel C.

Impresii si imagini Intalnire 2017

111 postări în acest subiect de discuţie despre Impresii si imagini Intalnire 2017

Impresii si imagini Intalnire 2017

Radu Adrian

Frumoasa  întâlnire, frumoși oamenii, ....o comunitate pe cinste, ..jos:salutare!:. TRĂIASCĂ FORUM RULOTE!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Liviu Tataru

:buna-seara::rulotisti:!!

Acum am ajuns si noi acasa:tamp:!!! Am fi vrut sa mai tina cateva zile:tamp:!!!

Mai punem ceva poze de la petrecere si cateva de pe drumul de intoarcere catre casa...

20170430_234921.jpg

20170430_234829.jpg

20170430_222342.jpg

20170430_221421.jpg

20170430_205322.jpg

20170501_142622.jpg

20170501_142702.jpg

20170501_155131.jpg

20170501_155134.jpg

20170501_162501.jpg

20170501_162522.jpg

20170430_222055.jpg

20170430_221459.jpg

  • Upvote 14

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

:salutari:Am plăcerea să spun că am participat la o întâlnire reușită , în care am cunoscut oameni care au in suflet rulotismul și mi-am revăzut prieteni dragi cu care am mai ieșit .Distracție plăcută în continuare celor care-și prelungesc minivacanța și drum bun , să ajungeți sănătoși acasă celorlalți ! :autorulota::cu-rulota:

PS. Am și eu un stic plin de poze , sortez și postez curând !

  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Buna seara, colegi rulotisti. Am ajuns si noi acasa si am dori sa impartasim cateva impresii despre intalnirea la care am participat.

In primul rand, multumim celor care s-au ocupat de organizarea evenimentului, pentru efortul  depus si timpul alocat. Stiu ce greu este sa te implici in asa ceva ( stiu cum sta nevasta-mea cu nervii pe moate si lista in mana incercand sa lege doua cu doua si sa imparta  doi lei in trei locuri cand pica magareata organizarii pe ea la vreun eveniment).

Locatia a fost foarte frumoasa, se pare ca ne-a ajutat si vremea. Restaurantul a fost frumos, personalul amabil, meniul gustos. 

Marele castig, din punctul de vedere al familiei noastre a fost faptul ca am cunoscut colegii de forum cu care am interactionat pana acum doar virtual si multumim pentru asta. DE fapt, consider ca acesta a fost scopul intalnirii, pentru ca stiu ca toate celelalte le avem la indemana oricand, doar oamenii sunt de neinlocuit.

Ne-am bucurat sa cunoastem oameni deosebiti cu care am  discutat si am ajuns, inca o data la concluzia( fireasca, dealtfel) ca nu exista un tipar anume in care sa incadrezi rulotistul. Desi pasiunea care ne aduna  este aceeasi, suntem diferiti din multe puncte de vedere: varsta, profesie, provenienta geografica etc. Am vazut, inca o data ca din experienta interactiunii intre noi se pot lega cunostinte si prietenii care ne imbogatesc reciproc. Eu asa consider. Multumesc pentru asta!

Ca o doleanta adresata organizatorilor si membrilor mai vechi: va rugam sa ne lasati si pe noi, cei nou veniti sa va cunoastem. Urmarind filmarile postate de la intalnire am vazut multe activitati la care am fi participat cu placere, dar nu am vazut cand s-au desfasurat pentru ca s-au  initiat si derulat in cercul inchis format de rulotele membrilor mai vechi. Stiu ca exista un nucleu al grupului sudat de prietenii si activitati comune, dar scopul intalnirii a fost sa ne intalnim  sa ne cunoastem si sa relationam toti: noi si vechi. 

Va salut cu respect si va multumesc, inca o data!:salutare!:

 

  • Upvote 14
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Bravooo. suntem langa voi, Bravoo.:OK::salutari:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Viorel, placerea a fost de partea nostra. :noroc:

Eu cred ca a fost o intalnire reusita, am reusit sa cunosc si sa revad oameni frumosi cu care am ciocnit un pahar, am stat de vorba, am ras, ne-am distrat. Au fost si persoane care nu au fost total multumite de organizare, dar sunt de parere ca nu ai cum sa impaci pe toata lumea. Una peste alta totul a iesit bine, participantii s-au distrat, s-au simtit bine.

Se puteau aduna mult mai multe echipaje la aceasta intalnire, poate la intalnirea de anul viitor o sa isi faca curaj sa fie printre noi.

Multumesc tuturor participantilor si sper sa ne revedem sanatosi cat de curand.

 

P.S: Urmeaza sa mai adaug si eu cateva filmari si fotografii ( stati pe aproape )

 

  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VOINEA DAN

Buna  seara, domnilor colegi rulotisti. In urma cu ceva timp ajuns  acasa si doresc sa impartasesc cateva impresii despre intalnirea la care am participat.

In primul rand, tin sa precizez ca este prima intalnire de acest gen la care am participat si cred ca va fi  ultima. Acesta intalnire, din punctul meu de vedere,  a avut loc doar intre membrii mai vechi care s-au grupat strategic in centru, formand un nucleu de nepatruns si inaccesibil membrilor  noi care de fapt au fost inexistenti.Toate activitatile sau mai bine spus activitatile de socializare s-au desfasurat exclusiv in cercul inchis si de nepatruns al mebrilor mai vechi a acestei comunitati.

In ceea ce priveste locatia aleasa nu pot spune ca a fost ceva WOW  doar o pajiste dezolanta, cu buruieni fara nici un peisaj iar ultimle zile s-a transformat intr-o mlastina, este adevarat din cauza precipitatiilor  care din fericire nu au fost abundente.

Organizatorii acestui eveniment sunt niste oameni minunati insa, din pacate,  nu au fost organizate activitati care sa puna in valenta aptitudinile de lider a unei comunitati asa de frumoase.

Personal am incercat sa ma implic la singura activitate de socializare de la foisor sambata seara si aici au fost reprosuri din partea nucleului constituit din membrii consacrati care doreau sa asculte doar muzica din anii 70/80 si de fiecare data aveau de adus doar reprosuri.

Exista insa si o parte buna a acestei intalniri, faptul ca am cunoscut oameni minunati  si  am legat noi prietenii.

            Acestea fiind spuse,  tin sa precizez ca acestea sunt exclusiv impresiile mele si daca am suparat pe cineva imi cer scuze anticipat.

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Felicitari organizatorilor si participantilor  pentru intalnirea reusita !

La multi ani Forum Rulote!

Numai bine.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 9 ore, VOINEA DAN a scris:

Buna  seara, domnilor colegi rulotisti. In urma cu ceva timp ajuns  acasa si doresc sa impartasesc cateva impresii despre intalnirea la care am participat.

In primul rand, tin sa precizez ca este prima intalnire de acest gen la care am participat si cred ca va fi  ultima. Acesta intalnire, din punctul meu de vedere,  a avut loc doar intre membrii mai vechi care s-au grupat strategic in centru, formand un nucleu de nepatruns si inaccesibil membrilor  noi care de fapt au fost inexistenti.Toate activitatile sau mai bine spus activitatile de socializare s-au desfasurat exclusiv in cercul inchis si de nepatruns al mebrilor mai vechi a acestei comunitati.

In ceea ce priveste locatia aleasa nu pot spune ca a fost ceva WOW  doar o pajiste dezolanta, cu buruieni fara nici un peisaj iar ultimle zile s-a transformat intr-o mlastina, este adevarat din cauza precipitatiilor  care din fericire nu au fost abundente.

Organizatorii acestui eveniment sunt niste oameni minunati insa, din pacate,  nu au fost organizate activitati care sa puna in valenta aptitudinile de lider a unei comunitati asa de frumoase.

Personal am incercat sa ma implic la singura activitate de socializare de la foisor sambata seara si aici au fost reprosuri din partea nucleului constituit din membrii consacrati care doreau sa asculte doar muzica din anii 70/80 si de fiecare data aveau de adus doar reprosuri.

Exista insa si o parte buna a acestei intalniri, faptul ca am cunoscut oameni minunati  si  am legat noi prietenii.

            Acestea fiind spuse,  tin sa precizez ca acestea sunt exclusiv impresiile mele si daca am suparat pe cineva imi cer scuze anticipat.

@VOINEA DAN, corect punctate anumite  aspecte. As avea anumite observatii:  problemele locatiei probabil au fost legate si de efortul organizatorilor de a mentine cheltuielile la un nivel cat mai redus, in ideea de a face intalnirea cat mai accesibila din punct de vedere financiar pentru cat mai multi membri. Probabil ca in alte locatii conditiile ar fi fost mai bune, dar si pretul mai mare.  Cu muzica din foisor, ce sa faci,   e greu si pentru un DJ profesionist sa prinda pulsul tuturor ca preferinte muzicale ( eu intru in conflict si cu nevasta-mea cand  alegem muzica pentru evenimentele din familie). Apreciem efortul organizatorilor, care au trecut pe la fiecare si au incercat sa ne multumeasca :salutare!:, insa, corect subliniat de colegul @VOINEA DAN, amabilitatea lor nu a reusit sa sparga cercul de nepatruns al membrilor mai vechi a acestei comunitati. De fapt, rostul acestei intalniri ar fi fost sa ne cunoastem si sa socializam toti- si membrii noi  si vechi prin activitati comune desfasurate. Daca imi permiteti o comparatie mai colorata, asa se uita si copiii prin gard la nunta.:noroc:. Nu vreau ca observatiile noastre sa fie catalogate ca reprosuri, nu sunt asa. apreciem si multumim pentru efort si implicare si notificam pe viitor pentru o mai buna desfasurare.

 

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manole Marius

Bună ziua la rulotistii !

20170430_183038.jpg

20170430_190435.jpg

20170430_190355.jpg

20170430_190245.jpg

20170430_190222.jpg

20170430_190136.jpg

  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Frumoase imagini !

Felicitari organizatorilor ! 

Felicitari tuturor participantilor!

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel D

Foarte frumoase fotografiile, felicitari pentru aceasta intalnire.:OK:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Georgegogu

Felicitari organizatorilor Marian si Florin, oameni de nota 10, locatia a fost superba, insa sunt si aspect negative

din pacate aceste aspect trebuiesc mentionate, poate pe viitor se pot remedia aceste probleme

nu s-a respectat regulamentul privind muzica, atat sambata noaptea cat si duminica pana la ora 1:00 

aceste aspect tin de bunsimt, in grup au fost si  copii mici care la orele respective doreau sa se odihneasca

+ unuia din participanti I-au placut capacele mele de la roti asa ca si le-a insusit fara acordul meu.

 

 

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manole Marius

Si ceva poze din Cetatea Făgăraș. 

20170430_111154.jpg

20170430_115527.jpg

20170430_121847.jpg

20170430_115231.jpg

20170430_170710.jpg

20170430_120922.jpg

20170430_120527.jpg

20170430_115239.jpg

20170430_121845.jpg

20170430_121717.jpg

20170430_114050.jpg

20170430_115819.jpg

20170430_112055.jpg

20170430_113049.jpg

20170430_110825.jpg

20170430_111934.jpg

20170430_111251.jpg

20170430_110712.jpg

20170430_110027.jpg

20170430_120628.jpg

20170430_105503.jpg

20170430_111730.jpg

  • Upvote 11

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
în urmă cu 17 ore, Emil Vinteler a scris:

Ca o doleanta adresata organizatorilor si membrilor mai vechi: va rugam sa ne lasati si pe noi, cei nou veniti sa va cunoastem. Urmarind filmarile postate de la intalnire am vazut multe activitati la care am fi participat cu placere, dar nu am vazut cand s-au desfasurat pentru ca s-au  initiat si derulat in cercul inchis format de rulotele membrilor mai vechi. Stiu ca exista un nucleu al grupului sudat de prietenii si activitati comune, dar scopul intalnirii a fost sa ne intalnim  sa ne cunoastem si sa relationam toti: noi si vechi. 

Va salut cu respect si va multumesc, inca o data!:salutare!:

 

 

în urmă cu 15 ore, VOINEA DAN a scris:

Buna  seara, domnilor colegi rulotisti. In urma cu ceva timp ajuns  acasa si doresc sa impartasesc cateva impresii despre intalnirea la care am participat.

In primul rand, tin sa precizez ca este prima intalnire de acest gen la care am participat si cred ca va fi  ultima. Acesta intalnire, din punctul meu de vedere,  a avut loc doar intre membrii mai vechi care s-au grupat strategic in centru, formand un nucleu de nepatruns si inaccesibil membrilor  noi care de fapt au fost inexistenti.Toate activitatile sau mai bine spus activitatile de socializare s-au desfasurat exclusiv in cercul inchis si de nepatruns al membrilor mai vechi a acestei comunitati.

Acestea fiind spuse,   tin sa precizez ca acestea sunt exclusiv impresiile mele si daca am suparat pe cineva imi cer scuze anticipa

Exista mult adevar in ceea ce se posteaza in acest forum, dar nu pot fi de acord cu absolut totul.

In primul rand am mai scris si ma repet, in aceasta comunitate nu sunt si vor exista gasti, indiferent de vechimea fiecarui membru.

Se pare ca a fost o lipsa de organizare la fata locului, fiindca si pentru mine a fost ciudat sa ma deplasez pe acele distante intre rulote.

Am discutat si intrebat despre acest aspect si am inteles ca nu a fost o regula unde sa se pozitioneze fiecare.

Practic asa a considerat fiecare ca este bine sa se pozitioneze. Probabil la urmatoare intalnire nationala, nu vor mai fi astfel de probleme.

 

Este normal, ca de altfel la orice intrunire, sa nu fie toata lumea multumita, insa doresc sa-i adresez rugamintea lui @VOINEA DAN, mai ales ca este craiovean de-al meu, sa incerce sa fie mai activ in forum si cu siguranta va cunoaste mult mai bine, atat colegii, cat si activitatea din forum si sa nu fie atat de dezamagit.

 

în urmă cu 3 ore, georgegogu a scris:

unuia din participanti I-au placut capacele mele de la roti asa ca si le-a insusit fara acordul meu.

Consider ca nu este corect sa "condamni" un participant, atat timp cat nu ai dovezi si avand in vedere ca in locatia respectiva am observat ca se perindau mai multe persoane, nu doar cei care au fost prezenti la intalnire.

Ma gandesc ca poate existau camere de supraveghere si poti intreba patronul locatiei daca poate sa-ti ofere filmarea.

Mai ales, din punctul meu de vedere, sa existe un motiv intemeiat sa excludem din aceasta comunitate pe cineva care face astfel de gesturi.

 

Eu unul va multumesc tuturor celor care au fost prezenti si consider ca in viitor, o implicare a mai multora dintre noi, va duce la o cat mai buna organizare si astfel sa putem scrie ca a fost toata lumea multumita!

 

Mai adaug cateva clipuri :default_big_grin:

 

 

 

Pentru a nu aglomera topicul, voi mai posta si altele, dar putin mai tarziu.

 

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trasnea Alin

Mai adaug si eu cateva poze.. Am ajuns si noi acasa, drumul la intoarcere a fost dificil. Un cal pe mijlocul drumului mort nesemnalizat, nororc ca am statie si am aflat de el cu 1-2 km inainte de el, iar pe Valea Oltului o piatra de la un TIR mi-a deteriorat parbrizul. Sper sa-l repar azi.

Le multumesc celor care s-au implicat pentru a face posibila aceasta intalnire.

Locul intalnirii a fost in centrul tarii sa poata participa cat mai multi, iar eu cred ca oamenii sfintesc locul si important este ca intalnirea a avut loc.

Ma bucur ca am cunoscut o parte din colegii de pe forumrulote. Consider ca muzica a fost ok atat in foisor cat si in local (au fost mai multe genuri de muzica). Noi ne-am retras la ora 12 ca am avut copil mic si nu mai stiu ce a fost dupa.

Asa cum au zis si alti colegii ar fi fost bine ca totii participantii la intalnire sa socializeze intre ei, sa fim toti un grup, sa fim uniti si sper ca la viitoarele intalniri sa se intample acest lucru..

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

7.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@VOINEA DAN, fiecare dintre participanti s-au asezat in asa fel incat sa stea intre cunscuti ( eu la inceput am gandit impreuna cu colegul @Marian C  ca trebuie sa facem un semicerc, in ordinea venirii sa ne asezam unul dupa celalt dar din pacate nu s-a putut ), cert e ca nu ne-a interzis nimeni sa mergem unul pe la celalt cum de altfel eu am incercat sa fac. Eu ma cunosc cu grupul de care spui pentru ca am mai iesit impreuna dar am optat sa raman in locul in care am campat prima data, deoarece am vrut sa stau de vorba cu toata lumea.

 

@georgegogu, imi pare sincer rau pentru neplacerile prin care ai trecut legat de muzica pana tarziu. Legat de capacele de la roti, daca imi spuneai la fata locului treceam pe la fiecare rulota in parte sa vedem daca cineva din grupul nostru si le-a insusit. Tind sa cred ca nu din grupul nostru au fost respectivii care au facut acest gest, deoarece eu de cand ies cu rulota la mine totul este deschis si nu mi-a lipsit un pai.

 

 

Legat de organizare eu cu Marian am incercat sa facem tot posibilul ca toata lumea sa simta bine, am incercat sa gasim organizatori pentru concursuri dar nimeni nu s-a oferit, mai ales la concursurile pentru copii cred ca parintii trebuiau sa se implice din propria initiativa. Eu raman la parerea ca a fost o intalnire reusita, am reusit sa cunosc fiecare membru participant si asta este cel mai important pentru mine.

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Citez pe @Viorel:

 

"In primul rand am mai scris si ma repet, in aceasta comunitate nu sunt si vor exista gasti, indiferent de vechimea fiecarui membru.

Se pare ca a fost o lipsa de organizare la fata locului, fiindca si pentru mine a fost ciudat sa ma deplasez pe acele distante intre rulote.

Am discutat si intrebat despre acest aspect si am inteles ca nu a fost o regula unde sa se pozitioneze fiecare.

Practic asa a considerat fiecare ca este bine sa se pozitioneze. Probabil la urmatoare intalnire nationala, nu vor mai fi astfel de probleme."

 

Este adevarat ce spun organizatorii. Nu a existat o regula in aranjarea rulotelor, dar a  existat sugestia lor sa ne asezam in cerc. Noi asa ne-am asezat , la fel cu majoritatea participantilor.

Nu sunt aparatorul pro bono al lui @VOINEA DANdar am inteles ce vrea sa spuna. E vorba despre activitatile de socializare care s-au desfasurat in careul inchis format de rulotele din mijloc, care erau deja pozitionate cand am ajuns noi. E normal sa te bucuri intalnindu-te cu cei cu care ai mai iesit, cum corect a punctat @Ursu Florin( caruia-i  multumim inca o data pentru efort si implicare) , dar cei nou veniti, dupa cum este firesc, nu-i cunosc  pe membrii forumului.

Este adevarat ca nu a existat o interdictie de incalcare perimetru pe mijloc(:noroc:, dar nici incurajare in conditiile in care toate activitatile comune erau practic acoperite de pozitionarea rulotelor. Am vazut toate activitatile abia acasa, de pe filmarile de pe  forum, atasate si mai sus. 

Subliniez inca o data bunavointa organizatorilor, nu e cazul sa dam cu pietre( sau cu vorbe ) in ei. Ne-am bucurat si sa cunoastem frumoasa familie a lui Daniel P ( le multumim fiecarui membru in parte pentru amabilitate: lui Daniel si frumoaselor  din familie). 

Spuneti ca nu exista gasti pe forum, deci sa ne comportam ca atare.

Daca  in prima zi de scoala avem colegi noi, este normal sa-i primim in banca langa noi, nu?

Daca inchidem usa clasei si el se uita pe geam, se va intoarce si va pleca. Cam asta este.

Regret cele intamplate  cu colegul caruia i s-au furat capacele de la roti. E regretabil ca nu au putut dormi copilasii lui, dar asa e la chef, se mai incing spiritele si se mai sare peste regulament.

Referitor la organizarea concursurilor pentru copii, este adevarat ca trebuiau sa se implice parintii (noi cei cu  copii mari am cam pierdut  rutina activitatilor cu micutii). Era foarte frumos sa respectam programul privind activitatile noastre, ale adultilor.

De fapt, pentru ele am venit, pentru ca intalniri pe grupuri regionale ne organizam mai usor. Nu ne rastim prin tastatura unii la altii, sa fie clar,   si  multumim celor care si-au rupt din timp pentru organizare. Doar ca am stat cam izolati unii de altii.

Va salut:salutare!:.

 

  • Like 1
  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Total de acord cu cele scrise de tine @Emil Vinteler

 

Continui cu clipurile realizate la intalnire

 

 

Si mai am.....:laughing:, dar postez mai tarziu.

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Multumesc tuturor de poze, filmulete.Cred ca a fost un eveniment reusit, felicitari participantiilor si organizatorilor.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

 

  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

Multumim pentru filmulete  @Viorel., si eu cred ca a fost un eveniment reusit, multumim organizatorilor pentru efort  @Ursu Florin si  @Marian C.

:bravo:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg
în urmă cu 9 ore, georgegogu a scris:

Felicitari organizatorilor Marian si Florin, oameni de nota 10, locatia a fost superba, insa sunt si aspect negative

din pacate aceste aspect trebuiesc mentionate, poate pe viitor se pot remedia aceste probleme

nu s-a respectat regulamentul privind muzica, atat sambata noaptea cat si duminica pana la ora 1:00 

aceste aspect tin de bunsimt, in grup au fost si  copii mici care la orele respective doreau sa se odihneasca

+ unuia din participanti I-au placut capacele mele de la roti asa ca si le-a insusit fara acordul meu.

 

 

HA HA HA, scuze dar nu ma pot abtine, esti funny:default_big_grin:

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Am ajuns  si noi acasa dupa aceasta minivacanta deosebita. Ma bucur ca am cunoscut oameni deosebiti si mi-am facut prieteni noi. Multumesc organizatorilor pentru efortul depus si in special lui @Ursu Florin. Sa va tina Dumnezeu obiceiul si noua naravul ! Restul e cancan !:default_big_grin:

20170501_142612-2064x1548.jpg

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Salutăm , după cum am promis am micșorat o tură de poze, iată-le 5908c4e056542_fgra1.jpg.983155cd6b6bb8581d67fafd429b209a.jpg5908c50bb45b2_fgra2.jpg.ced1fbdb3c257d517c1cd4375d742e45.jpg5908c5187fb24_fgra3.jpg.9047a3b35640752a4bd5f71b70067027.jpg5908c5206f5f0_fgra4.jpg.c224917b140139f351d57acdb1b16ecb.jpg5908c528985f8_fgra5.jpg.f171f27d33c2f966727936068e8519f1.jpg5908c535db3c0_fgra6.jpg.dbbfa03c59ad154257805ae0189e9b3e.jpg5908c5499ba20_fgra7.jpg.cb72b895597e02005462b7c3ae46ae23.jpg5908c558bb19a_fgra8.jpg.b7fb56c809b52ed874582aef62b7b042.jpg5908c56d3b99e_fgra9.jpg.ad89006d2fcd2b46a5b5175407acc28a.jpg5908c57fe0dc4_fgra10.jpg.76c1cc8acbe19508eb09b8e9144ca42a.jpg5908c58921f9b_fgra11.jpg.bd91b103ab298fdb71d093bad3af1595.jpg5908c590b3327_fgra12.jpg.7869f98bdf485a58f702b89177a0c8c4.jpg

  • Upvote 14

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.