Viorel C.

Discutii online

28.865 postări în acest subiect de discuţie despre Discutii online

Discutii online

Alexandru Marin

 

Te salut @Radu Ghita

Nu e nimic de impartit intre mine si Eugen, din pareri contradictorii s-a ajuns la o distantare si la un alt mod de abordare a situatiei, situatie acceptata de ambii.

Micile ironii nu ma deranjeaza, e stilul lui mai acid, dar nu cred ca e si rautacios.

Asta e tot, nu e loc in acceasi manusa. Multumesc pentru atitudinea ta colegiala!

Eu nu am nominalizat colegii care au vorbit frumos de rulota, am multumit tuturor cu intentia de a nu nedreptati vreun coleg, pentru ca nu puteam sti de eventuale telefoane.

Cei care s-au intalnit cu mine stiu ca imi place grupul, ca nu suport sa raman dator si ca sunt recunoscator oamenilor pentru cel mai mic gest. Ca ajut si accept ajutor, asa cum e si normal , caut prezenta oamenilor si nu-mi place singuratatea.

Inca odata te salut.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru Marin

 

Te salut @Radu Ghita !

Modificat de Alexandru Marin
completare

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 2 ore, Radu Ghita a scris:

@Eugen David ai comis inca un atac gratuit la persoana lui @Alexandru Marin. Nu stiu ce aveti de impartit si nici nu ma intereseaza. Rufele se spala in familie!

 

Daca ai nevoie de timp de reflectie....just let me know:default_big_grin::default_big_grin:

 

Da, chiar zici?

Apropo se apropie anul de când nu mi te-ai adresat si ce ti-ai spus, hai sa-l dau gata pe Eugen!

Mie nu mi s-a parut "atac gratuit" ci doar am spus lucrurilor pe nume! Totusi in care secțiune a forumului, în cea cu vânzarea rulotei ori aici in off-topic?

Nu ni-e permis? Aici este un topic "off-topic"!

Apropo, poate-mi traduci ce n-ai scris in limba romana!!!:nedecis:

Ori moderatorilor le este permis mai mult decât scrie regulamentul?

Si ca sa te copiez! 

:default_big_grin::default_big_grin:

Vezi tu aceste iconite pot fi considerate atac la persoana, nu stiu daca gratuit ori nu, dar de la tine invaț, eu n-am folosit niciodata asa ceva!  

Chiar n-am simțit nevoia sa-mi arat colți, cum simti tu!

O seara faina tuturor!

Apropo ce urmează? Sa ștergi postarea ca in primavara trecută si sa ma banezi ca tu ai "puteri depline, pe forum" ori rămâne "ca-n tren"?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Buna dimineata!

Urmeaza :coffee:si am :fug:la treaba. Spor in toate!

  • Like 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Bună dimineața oameni buni și o săptămână minunată! :salutare!::coffee:

  • Like 10
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna dimineata tuturor:coffee: Sa aveti o zi de luni usoara si o saptamana minunata cu multe realizari:noroc:

  • Like 9
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

:neatza!: colegi :rulotisti:

O săptămână frumoasă, cu spor în toate și sănătate! :salutare!:

  • Like 9
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Neața bună tuturor colegilor ! :coffee:

Săptămâna ce stă să înceapă, e din nou una lungă,  :exhausted: având în vedere orele de recuperare pentru zilele libere acordate anul trecut. A fost bine, însă acum... :default_109: Asta e, :) va trece cum toate trec, așadar și prin urmare, dorim tuturor o săptămână ușoară ! :salutare!:

  • Like 9
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:salutari::neatza!:!

Pentru colegii ce , , o iau de coada iar , , sa aiba o saptamana usoara :OK:iar pentru ceilalti o saptamana placuta :default_big_grin:si la fel de usoara :salutare!:

  • Like 9
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

:neatza!::rulotisti:

  • Like 8
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Bună dimineața ! O săptămână ușoară tuturor !:coffee:

  • Like 8
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buma ziua tuturor. Saptamana in cepe frumos cu soare, spor la munca celor care inca mai muncesc iar pensionarilor, sanatate si planuri frumoase pt. traseele din acest an.:OK::la-somn::autorulota:

  • Like 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

:salutari:Incet, incet, se incalzeste vremea!  @Anghelescu Anton, multumim pentru frumoasele urari!:bravo:

  • Like 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

Salut Mircea

Nu uita ca tiganu a zis Ianuarie-F:default_109:- Martie.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna seara tuturor. Azi a nins la noi destul de mult, si temperatura  a ajuns in sfarsit la 0.5grade. O seara minunata va doresc ori unde va aflati:noroc:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@MARIAN JIANU,  
Din ciclul una pe zi : mai bine sa fii optimist si sa nu ti se realizeze, decat pesimist si sa se adevereasca .:nedecis:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Prognoza pe două săptămâni.
În următoarea perioadă iarna e ca primăvara, ceea ce contravine dictonului ca iarna nu-i ca vara/primavara.:laughing:
   Meteorologii anunţă că urmează o perioadă de două săptămâni cel puţin la fel de capricioasă ca primăvara, în sensul în care temperaturile se vor schimba de la o zi la alta. Concret, în majoritatea zonelor astăzi au fost aproximativ 0 grade pentru ca joi termperaturile să crească chiar şi până la 10 grade în Sud. Veti pune cojoacele la naftalina si veti trece la pulovere.:laughing:
   In Banat şi Crişana  temperaturile vor creşte spre 7 grade, dar incepând din 19 ianuarie, valorile termice diurne vor scădea din nou spre o medie de 1...2 grade, după care va urma o uşoară creştere, spre 4 grade. Deci sus cojocul, jos cojocul.:laughing:
  În Transilvania, Maramureş şi Moldova , media maximelor va scădea până spre -4 grade, apoi va creşte spre 4 grade, în zilele de 17 şi 18 ianuarie. Începând din 19 ianuarie, valorile termice diurne vor scădea uşor de la medii de 2 grade spre o medie de -2...-1 grad în perioada 21 - 23 ianuarie, după care va urma o uşoară creştere, spre 2 grade. Noaptea în unele zone din Transilvania se vor înregistra şi -10 grade. Punem pe noi doua cojoace.:amuzat:
    Regimul temperaturii aerului va avea fluctuaţii şi în Dobrogea, Muntenia şi Oltenia. Aici vor creşte temperaturile  la 9...10 grade spre sfârşitul săptămânii. În intervalul 19-22 ianuarie, valorile termice diurne vor scădea treptat până la o medie a maximelor de 3 grade, iar ulterior, până la finalul celor două săptămâni, se estimează o creştere, spre 6...7 grade. 
   În zonele montane însă se vor înregistra permanent medii ale temperaturii aerului sub pragul de îngheţ. Astfel, media maximelor va scădea pe 15 ianuarie, până spre -11 grade, apoi va creşte spre -1...0 grade, în zilele de 17 şi 18 ianuarie. Începând din 19 ianuarie, valorile termice diurne vor scădea treptat spre o medie de -5 grade în perioada 21 - 23 ianuarie, după care va urma o uşoară creştere spre -2 grade. Temperaturile minime vor atinge şi -13...-12 grade. Atentie rulotisti, care doriti sa plecati cu rulota la munte. Recomand statul acasa, in fata sobei, cu o cana de vin fiert in mana.
   Eu sunt o fire optimista.:OK:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Seara bună preteni! :salutare!:

Mulțumim pentru prognoza detaliată @Mircea, dar indiferent cum va fi vremea atunci, între 7-10 februarie voi fi la munte cu rulota! :OK:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Daniel P , trebuie sa recunosc plagiatul. Mie imi apartin doar comentariile adnotate. Cele prognozate sunt pentru doua saptamani. Eu sunt optimist si fiecare zi inseamna mai aproape de primavara, dar si de vara de care imi este atat de dor! Iti doresc vreme buna la munte si sa te bucuri de aerul tare si de zapada neprihanita.:default_emoticons-animated-3:

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghel Alexandru

Salut Mircea,

La temperaturi de -7, 8 grade, face fata truma pentru a incalzi interiorul unei rulote model elddis odyssey 482/2002,  sau astept sa  vina primavara cu cana de vin sau cafea la gura sobei? :coffee::salutari:  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Anghel Alexandru, la intrebarea ta, vor raspunde colegii care au trait aceasta experienta. Eu vara nu dorm, dar iarna intru la hibernare.:laughing: 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghel Alexandru
9 minute în urmă, Mircea a scris:

@Anghel Alexandru, la intrebarea ta, vor raspunde colegii care au trait aceasta experienta. Eu vara nu dorm, dar iarna intru la hibernare.:laughing: 

Dar din experienta anilor trecuti cand iarna nu hibernati , cum era la temperaturi  de - grade.... 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Va salut la zero grade din Caransebes!

 Azi am fost sa inscriu autorulota, si sa scot fiscal pentru rulota. Ghinion, nici prima rulota nu era scoasa din evidente desi contractul fusese vizat de ei, am platit din nou.  Pentru autorulota impozit aproape 1000 lei, zic nu se poate nu e autoturism, doamna intreaba unde scrie, ma uit si eu in CI , nu scrie decat autovehicul m1 si o anumita serie, ma duc la director, aceeasi intrebare cum dovedesc ca e autorulota, ma duc la firma de inmatriculari, iau talonul si in el la fel autovehicul m1 ford tranzit si seria, gasesc un laptop liber introduc datele astea pe, , goagale" si apar forduri autoutilitare si autorulote ..si asa dovedesc directorului ca e autorulota si incadreaza auto..la 391 lei!

O constatare ..sub husa speciala rulota uscata fara urme de umezeala, e o chestie super ok...nu trebuie neaparat hala..Va doresc noapte buna !

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Anghel Alexandru . Da vad ca esti insistent nu gluma. Bine! Sa ai gaz in butelie,   papita in bucatarie,   antigel ca sa te tie,   multa iubire de la sotie si un anturaj cu veselie. :laughing: Temperatura nu este o problema, dar sa nu exageram cu gradele negative.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.