Gego Attila

Noua achizitie | Sterckeman

31 postări în acest subiect de discuţie despre Noua achizitie | Sterckeman

Noua achizitie | Sterckeman

Gego Attila

Am facut niste poze cu noua achizitie .

Sterckeman Fjord 400 E .

Are si cort dar inca nu am montat din cauza vremii ploioase, dar cum iese soarele ne apucam cu baietii.

 

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan P

Frunoasa! Sa o stapanesti sanatos si multe iesiri cu ea!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel D

Sa o stapânesti sanatos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

mersi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Sa o stapanesti sanatos @Gego Attila si sa ai numai vacante frumoase ! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Frumoasa rulota, vacante minunate.Sper sa ne vedem in iesirile off camping si eu am o Sterckeman:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru A.

Frumoasa si ingrijita. Sa o stapanesti sanatos si vacante placute alaturi de ea! 

 :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg

Vacante placute:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Sa o stapanesti sanatos si sa iti ofere cat multe vacante placute !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Spor in toate !:autorulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Sa o stapaniti sanatosi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa o stapaniti cu drag!

:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Sa aveti parte de ea!!!:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Sa o folositi cu placere :cu-rulota: si sa aveti vacante cat mai frumoase.:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Vacante multe si placute sa aveti cu ea, Attila!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Numai bucurii și iesiri frumoase, alături de cei dragi! Să o stăpâniți sănătoși și să vă plimbe prin locuri deosebite! :cu-rulota:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Sa o stapaniti sanatosi! :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Multumesc tuturor!

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Cat mai multe iesiri placute , va doresc. Scuze, sper ca s-a strecurat o greseala in privinta pretului, doar 400E? Vreau si eu doua la pretul asta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

nu e pretul !este modelul Sterckeman Fjord 400 e

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Foarte faina. Sa va poarte pe drumuri frumoase!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristiTm

Drumuri bune si vacante placute :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Sa o stapaniti sanatosi si sa ne intalnim pe campiile patriei si nu numai, adica si afara.

 

Modificat de luigi neda

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Sa o stapanesti sanatos !   Rulota ai , acum e nevoie de prieteni de nadejde cu care sa te bucuri de viata :58d6c6281fac7_faccinste::picnic:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Ieri am avut putin timp si repede(intr-o ora) am montat si cortul , prima data sa vad cum arata si sa vad cum se monteaza, am cumparat rulota fara sa vad cortul , fostul proprietar mi a aratat ca este sub pat dar nici culoarea nici starea nu am vazut.Surpriza !Stare impecabila de parca nici nu a fost folosit niciodata, cu  toate ca au umblat prin tara 4 ani.s46QAlZ.jpgK04nfNr.jpg

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Tiberiu Popa
      de Tiberiu Popa
      Buna, colegi de forum (deocamdata, pana apuc sa imi iau si eu rulota)!
       
      Mi-am fixat ca termen de achizitie a unei rulote si aducere la parametrii de functionare inceputul lunii iulie. Asta inseamna ca ar trebui ca cel putin cu o luna inainte (iunie) sa am rulota cumparata sau pe aproape. Asta inseamna o multime de documentare de facut, dar sunt optimist din fire si chiar harnic, atunci cand interesul impune!
       
      Asadar, incep cu inceputul, masina!
      1. Mi-am schimbat masina anul trecut, am luat un Golf 5 lung, de 2 litri, diesel, de 140 CP. Din cate am inteles, ar fi suficient de puternica, in caz ca mai trebuie, s-ar mai putea adauga cam 30 de CP, dar nu sunt mare fan, daca nu e cazul, nu as face-o. La 1495 de kg, rulota ar putea sa cantareasca intre 1000-1200 masa maxima autorizata, asta ca sa ma inscriu in zona optima de greutate. Nu am restrictii referitoare la categoria de permis, am destule litere pe bucatica de plastic.
       
      2. Buget. As dori sa nu depasesc 4000 de euro, fie cumparata din Ro, fie adusa din alta tara, fie sa o aduc chiar eu (varianta asta imi ridica probleme doar cu evaluarea starii rulotei la cumparare). Dupa ce veti vedea care imi sunt criteriile esentiale, va rog sa va exprimati parerea cu privire la buget, am sau nu sanse sa ma incadrez in buget? 
       
      3. Utilizare si confort termic. Ma vad utilizand rulota off-camping destul de des, vreau sa vad locuri multe din tara asta si, din cate am inteles, nu suntem foarte evoluati la campinguri de rulote. De aici deriva nevoia de incalzire (primavara devreme, toamna tarziu, nevoi moderate, nu ma vad iarna cu rulota). Studiind forumul si ofertele de pe piata germana din segmentul corespunzator bugetului, am inteles ca sunt sisteme de incalzire pe gaz deja instalate pe unele modele. As prefera o astfel de situatie, dar in cazul in care gasesc ceva fara, exista posibilitatea de a adauga vreun sistem standalone, eventual detasabil, pe gaz? Care ar fi pretul/costurile, orientativ?
       
      4. Bucataria. Din tot ce am am vazut, aragazul e cel care ma intereseaza cel mai putin, nu voi gati in rulota, ci merg pe varianta aragazului mobil cu butelie de gaz, in cortul exterior. Frigiderul si congelatorul pe gaz in schimb sunt un must, dupa mine, ca sa nu fac naveta tot la 2 zile dupa cumparaturi. Pareri?
       
      5. Gasesc in bugetul mentionat o rulota care sa aiba cort? Sunt standardizate aceste corturi, as putea sa il cumpar ulterior? Cam cat costa? Ce alte detalii sunt esentiale cand discutam de cort?
       
      6. Toaleta. Nu prea apreciez varianta de dus, dar nici nu o ignor, daca vine la pachet. Sincer, ma vad folosind un cort de dus de genul celor de la Decathlon, dar daca rulota are un dus functional, nu vad de ce nu l-as folosi. La bugetul si vechimea corespunzatoare, ce tipuri de toalete exista? Cam neclar aici, am citit ceva despre toalete chimice (cam banuiesc despre ce e vorba), dar am citit ceva si despre niste casete (traducere din germana, via engleza, sorry!) sau rezervoare de dejectii si ape reziduale. Despre ce e vorba?
       
      7. Optez pentru o rulota cu 2 spatii de dormit, suntem 3 (desi banuiesc ca in vreo 2 ani fiica noastra nu ne va insoti in peripluri! Cresc, ce sa-i faci! Dar vin nepotii din urma tare). Am citit topicul pe tema asta si mi-am format o parere.
       
      8. Conexiunile pentru camping. In cazul in care rulota nu are prize de tensiune  sau de apa, e posibil sa fie montate profesional ulterior? Nu imi sunt foarte clare optiunile aici, acesta e si motivul pentru care intrebarea e destul de confuza, sper sa ma clarific dupa raspunsurile voastre.
       
      9. Ce alte dispozitive/echipamente/subansamble se pot achizitiona si utiliza si atasa ulterior? Mover, panouri solare, baterii, incalzitoare, frigidere, congelatoare? Ceva resurse online, ca sa imi pot forma o parere despre preturi si performante?
       
      Cam atat, deocamdata! Stiu, e o postare lunga, dar fiti convinsi ca voi cantari si aprecia fiecare opinie sau informatie exprimata. Va multumesc anticipat si raman profund recunoscator.
       
      Tiberiu
       
    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!
       
      Am gasit pe net o firma in Marea Britanie care face la comanda ferestre noi pentru rulote, aici. Nu sunt tocmai ieftine (conform spuselor din acest video - asa am aflat si despre aceasta firma), insa se pot fabrica la dimensiunea si forma originala (mai ales cele cu forme atipice).
       
      Dezavantajul consta in faptul ca procesul de comanda a unui noi ferestre necesita trimiterea celei sparte (inlusiv bucatile desprinse) catre sediul lor. Un alt dezavantaj este ca nu pot reface picatelele de pe conturul anumitor modele de geamuri de tip nou. La cerere ei pot asigura vopsirea acestei margini in negru sau argintiu. Si ca sa vorbesc si de avantaje, ei sustin ca tehnologia moderna de fabricare a ferestrelor este superioara celor vechi (cred ca ei se refera la cele de dinainte de anii 2000).
       
      Sper sa va fie de folos, nu fac reclama firmei respective, stiu ca s-a vorbit pe forum si de cei de la Motorhome care aduc la comanda dupa codul geamului. Am zis sa impartasesc aceasta informatie in special pentru cei care au un necaz cu ferestre cu forme atipice.
       
      Toate cele bune,
      Laurentiu
    • Ciprian I.
      de Ciprian I.
      Salutare,
      Inca sunt intre rulota vs autorulota ... dar cum preturile la autorulote sunt destul de maricele .... tind sa ma duc spre rulota daca si gasesc ceva pe gustul meu.
      Apropos cele mai ieftine autorulote le-am gasit in Franta ... leboncoin.fr
      Rulota trebui sa contina obligatoriu:
      2 paturi suprapuse
      salon de luat masa
      pat matrimonial fix
      frigi mare
      si cabina de dus separata
       
      Astea fiind spuse atasez un layout ....
      Acum stiu ca probabil mai sunt si altele ... daca ma puteti ajuta cu ce modele mai au layout-ul la fel sau similar v-as fii recunoscator ... si cam la ce pret ajunge una, bugetul inca nu este stabilit, dar as tinde pana in 10k ... stiu ca la banii astia autorulota cum vreau eu dupa 2006/7 nu sunt ... 
       
      Acum alta intrebare eu as dori la rulota apa curata sa am rez de 200L si respectiv murdara la fel ... se poate asa ceva ?
      Golirea apei se face ca la autorulota ? adica tragi de tija respectiva si se goleste rezervorul ? sau este altfel ?
      Banuiesc ca toaleta / golirea este la fel ....
       
      Dupa cum vedeti in poza ... usa de intrare este langa patul mare fix ... daca ar fii in partea cealalta ar fii si mai bine ... cred ca sa zic la un Hobby am vazut invers ...
       
      Daca se poate sa ma ajutati cu modele ar fii super ... si preturi estimative ....
       
      MMA sa fie pana in 1700kg, pt care oricum trebui sa fac extensie la B96.
       
      Multam fain ...


    • Andrei Dragos
      de Andrei Dragos
      Ma bucur ca am gasit acest forum!
      Sunt Andrei din Iasi si sunt interesat de achizitionarea unei rulote pentru vacante si minivacante. Nu am intrat niciodata intr-o rulota, deci voi avea nevoie de multe sfaturi de la voi. abia astept sa se incalzeasca pe tru a inchiria una pentru cateva zile.
      Suntem 4 in familie (2 flacai de 4 ani acum) si avem o Toyota Hilux (probabil pot trage dupa mine aproape orice rulota in ceea ce priveste MMA).
      Voi cauta pe forum o sectiune unde sa postez ce imi doresc de la o rulota. daca nu gasesc, voi reveni aici.
       
      Va multumesc ca ma primiti alaturi de voi!
      Pe curand!
    • Ciprian I.
      de Ciprian I.
      Salutare.
      Am o rugaminte .
      Ma gandesc sa achizitionez o autorulota noua model 2019 pentru inchiriere in Constanta.
      Are cineva experienta cu asa ceva ?
      Se va achizitiona in regim leasing si as dori sa stiu daca imi acopera macar ratele.
      Va veni pregatita cu sistem pentru tv si panouri.
      Pt tv pot gasi antena sh...sau ce sistem se poate folosi ?
       
      Va multumesc pentru ajutor.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.