Bogdan O

Fostele rulote

7 postări în acest subiect de discuţie despre Fostele rulote

Fostele rulote

Bogdan O

Salut! De fiecare data cand vedeam cate o rulota , pe strada , in camping sau oriunde aveam ocazia o priveam cu placere dar fara intentie de a achizitiona una. Cu ocazia cumpararii unui autoturism , am vazut ca vanzatorul avea si o rulota in parcul auto si am aruncat o vorba in gluma " Nu-mi dai si rulota si facem un pret la pachet?"...a doua zi aveam rulota:cu-rulota:ELDDIS Whirlwind198,  cu itp si asigurare(fiind inmatriculata).Am plecat cu stangacie si teama pana acasa.M-am bucurat de ea aproximativ un an , timp in care i-am luat generator, cort, pompa apa si alte nimicuri, apoi am vandut-o cu gandul sa iau alta cu mai multe dotari.

 

elddis_whirlwind_1989.jpg

 

Va spun ca vanzarea a durat  15 min de cand am pus anuntul, a doua zi dimineata pleca undeva prin Ilfov.

Am ramas in poarta uitandu-ma dupa ea si deja imi spuneam "trebuie sa iau alta ca fara rulota in curte nu pot sa stau" si am inceput cautarile.

Acum stiam cat de cat ce vreau de la o rulota, eram pretentios:default_big_grin:.

Dupa vreo luna de cautari am gasit-o : Lunar Meteorit  1991, cum vroiam eu

:cu-rulota:

 

lunar_meteorit_1991.jpg

 

 

.Aveam tot ce trebuie(cort, boiler, wc fix , dus ...), I-am montat doar panou solar, regulator si baterie.

Am tinut-o peste 3 ani , pana in ianuarie 2017, cand , venind autorulota i-am vandut-o unui prieten din Oradea ( e tot la mine in garaj:default_big_grin:, pt ca nu a ajuns sa o ia).

O zi placuta va doresc!!

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel Schuster

Este adevarat, cred ca fiecare avem nostalgia unui "prim" obiect: masina , rulota, motocicleta etc.

Si acum ma gandesc la prima rulota, ma uit cateodata pe poze si-mi amintesc pe unde m-a purtat. Sunt fericit cand o vad si in pozele unor colegi si stiu ca actualii proprietari se bucura de ea!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Aveți perfectă dreptate dragi colegi, eu am fost cu Zambilica mea prin multe locuri frumoase, are un loc în inima mea! IMG_20150704_140640-459x459.jpg.1d42b1f57d882b58240ee26080064919.jpg

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

:OK::OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Despre "fostele".. numai de bine :default_emoticons-animated-3:!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan  Stoica
On 4/6/2017 at 9:56, bogdan o a scris:

Salut! De fiecare data cand vedeam cate o rulota , pe strada , in camping sau oriunde aveam ocazia o priveam cu placere dar fara intentie de a achizitiona una. Cu ocazia cumpararii unui autoturism , am vazut ca vanzatorul avea si o rulota in parcul auto si am aruncat o vorba in gluma " Nu-mi dai si rulota si facem un pret la pachet?"...a doua zi aveam rulota:cu-rulota:ELDDIS Whirlwind198,  cu itp si asigurare(fiind inmatriculata).Am plecat cu stangacie si teama pana acasa.M-am bucurat de ea aproximativ un an , timp in care i-am luat generator, cort, pompa apa si alte nimicuri, apoi am vandut-o cu gandul sa iau alta cu mai multe dotari.

 

elddis_whirlwind_1989.jpg

 

Va spun ca vanzarea a durat  15 min de cand am pus anuntul, a doua zi dimineata pleca undeva prin Ilfov.

Am ramas in poarta uitandu-ma dupa ea si deja imi spuneam "trebuie sa iau alta ca fara rulota in curte nu pot sa stau" si am inceput cautarile.

Acum stiam cat de cat ce vreau de la o rulota, eram pretentios:default_big_grin:.

Dupa vreo luna de cautari am gasit-o : Lunar Meteorit  1991, cum vroiam eu

:cu-rulota:

 

lunar_meteorit_1991.jpg

 

 

.Aveam tot ce trebuie(cort, boiler, wc fix , dus ...), I-am montat doar panou solar, regulator si baterie.

Am tinut-o peste 3 ani , pana in ianuarie 2017, cand , venind autorulota i-am vandut-o unui prieten din Oradea ( e tot la mine in garaj:default_big_grin:, pt ca nu a ajuns sa o ia).

O zi placuta va doresc!!

 

 

Buna ziua!

Am si eu o intrebare: aceiasi rulota  am si eu, ati avut ceva probleme cu ea, este vreun loc care necesita atentie deosebita?

Deocamdata nu am probleme nicaieri, dar intreb pentru ca dumneoavostra ati avut-o 3 ani si poate v-ati lovit de ceva probleme.

Eu sint super multumit.

 

Multumesc pentru raspuns!

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan O

Salut.Probleme n am avut, doar incidente , sa zic.. am strambat putin usa de acces pt ca am uitat cheile acasa...am uita trapa de la baie deschisa si a zburat capacul... senzorul pe presiune de la apa nu functiona..cam atat imi aduca aminte.Daca va pot ajuta cu ceva , am si cartea tehnica a ei, imi dati mesaj sau un telefon.:cu-rulota:Zi placuta! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.