Costi

Destinatii de vacanta cu locuri de campare

11 postări în acest subiect de discuţie despre Destinatii de vacanta cu locuri de campare

Destinatii de vacanta cu locuri de campare

Costi

Destinatii de vacanta cu locuri de campare

Camping Vuurplaats, Suceava

q6WI8jX.jpg

hATAwvD.jpg

Campingul este situat in localitatea Fundu Moldovei din judetul Suceava.

Facilitati: dusuri si grupuri sanitare, conexiuni electrice si internet Wi-Fi.

Complexul Laguna Albastra, Brasov

acVwz4G.jpg

Complexul este situat in localitatea Fagaras din judetul Brasov.

Facilitati: grupuri sanitare si dusuri, conexiuni electrice, internet, spatii speciale pentru picnic, bazine inot si tobogane.

Camperland, Bacau

1l2XWAj.jpg

Campingul se afla in localitaea Darmanesti din judetul Bacau.

Facilitati: 60 de locuri de campare, loc special de gratar, grupuri sanitare si dusuri, conexiuni electrice.

Natura Parc, Covasna

5Fi1ofj.jpg

Campingul este situat in localitatea Chichis din judetul Covasna.

Facilitati: 30 de locuri de campare, loc special de gratar, grupuri sanitare si dusuri, conexiuni electrice, restaurant, strand.

Cortina Gate, Constanta

Cortina Gate este situata in statiunea Vama Veche din judetul Constanta.

Facilitati: 35 locuri de campare, conexiuni electrice, internet, grupuri sanitare si dusuri.

Camping the Valley, Covasna

gfqutaW.jpg

4cJLf6g.jpg

Campingul este situat in localitatea Ozunca din judetul Covasna.

Facilitati: grupuri sanitare si dusuri, conexiuni electrice si strand.

Camping Mustang, Mures

f5ZeIN2.png

Campingul este situat in localitatea Campu Cetatii din judetul Mures.

Facilitati: 40 parcele rulote, grupuri sanitare si dusuri, internet si conexiuni electrice.

Camping Pusta, Bihor

LZ2Dsid.jpg

Campingul Pusta este in localitatea Bulz  din judetul Bihor.

Facilitati: conexiuni electrice, grupuri sanitare si dusuri.

Camping Vasskert, Mures

gCppfnB.jpg

Campingul este situat in localitatea Sovata din judetul Mures.

Facilitati: grupuri sanitare si dusuri, locuri speciale de gratar, conexiuni electrice, casute.

Camping Stana de Vale, Mures

FpOLouy.jpg

Campingul este situat in localitatea Sovata din judetul Mures.

Facilitati: casute, grupuri sanitare, dusuri si conexiuni electrice.

sursa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Articol util si interesant totodata.  (:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Se pare ca este mult adevar in cele comentate mai sus, dar asta e Romania si multi nu inteleg ca trebuie sa-si lase portile deschise si pe viitor, sa nu gandeasca de moment si sa profite doar de un sezon, altfel....  119

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81
On 3/29/2013 at 21:33, Costi a scris:

 

FpOLouy.jpg

Campingul este situat in localitatea Sovata din judetul Mures.

Facilitati: casute, grupuri sanitare, dusuri si conexiuni electrice.

sursa

Salutare, aici ne aflam si noi, in campingul Stana de vale din Sovata.

Locatia este excelenta, aflata pe creasta orasului Sovata, este marginita de padure si un rau care traverseaza tot campingul.

Sunt multe locuri de campare, la umbra, la soare, casute pt camping, locuri pt gratar, dusuri cu apa calda in permanenta, bucatarie cu frigider si aragaz la dispozitia tuturor.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

@Andrei_81 Toate bune si frumoase dar pune si tariful de cazare !  superok
Multumin. Asteptam.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Tariful de campare este 50 lei pe zi, 2 adulti+2 copii de 2 ani, rulota si masina din dotare.

In acesti bani intra facilitatile din camping:curentul, apa, accesul la toalete, la dusuri, la gratare.

La casute se achita 70 lei/zi, cei care vin cu cortul 30 lei/zi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Am revenit si cu cateva poze din camping;)

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Multumim de informatii si poze!

Concediu frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Foarte frumos.../.;

Multumim @Andrei_81 si vacanta placuta in continuare! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Multumim frumos!:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. As vrea sa ajung in zona Alba Iulia pentru 2 nopti si sa ma campez off camping. Apoi vreau sa merg in Maramures fara rulota. Daca este vreun coleg prin zona unde sa pot lasa rulota in siguranta 3-4 zile, v-as fi recunoscator. Va multumesc pentru orice sfat. 
    • Iulian Ene
      de Iulian Ene
      Salutare!
       
      Sunt un mare iubitor al plimbarilor in Romania, in special pe bicicleta. De data aceasta, am decis ca bicicletele sa le punem pe o rulota si sa plecam o saptamana prin frumoasa noastra tara.
      Deocamdata, am inchiriat o rulota cu care, in premiera, voi pleca timp de o saptamana prin Romania, in zona muntilor Banatului, Retezat, Orastiei, Defileul Dunarii, mai exact traseul ar fi Bucuresti - Petrosani - Sarmizegetusa - Hateg - Muntele Mic - Poiana Marului - TransSemenic - Resita - Oravita - Moldova Noua - Drobeta-Turnu Severin - Ponoarele - Bucuresti.
      Dupa aceasta experienta, ma gandesc si la varianta de a cumpara o autorulota.
      Am citit cam ce trebuie stiut la prima experienta de genul acesta.
      Ceea ce m-ar interesa acum ar fi daca pe traseul sus-mentionat, puteti sa imi recomandati locuri unde am putea campa peste noapte fara probleme. Si apropo de probleme, poti ramane cu autorulota peste noapte, in orice loc cu indicator de parcare, fara sa te trezesti cu vreo amenda? Multumesc frumos!
    • Alin Opran
      de Alin Opran

       
      Am definitivat planurile de vacanta pe anul acesta, va fi o caltorie lunga din Irlanda pana in Romania (si retur) si va dura peste o luna.
      Nu am un obiectiv anume de atins, tot traseul va fi la inspiratie si va curprinde traversarea catorva tari si zone pe care ni le dorin sa le (re) vedem. Vom traversa cu ferry in Tara Galilor si vom petrece ceva timp in Peak District, zona Rezervatie naturala. Posibil sa urcam in Scotia daca vremea va fi favorabila.
       
      Va urma eterna traversare cu ferry Dover-Calais unde ne vom opri o zi la buna noastra prietena, Mrs. Marie care are o ferma si unde am fost asa de bine primiti anul trecut 
       
      Vom continua cu coasta de vest a Frantei indreptandu-ne catre Andorra si Barcelona. Vom continua cu Coasta de Azur cu oprire din nou in St. Tropez unde ne vom reintalni cu prietenul Daniel (roman) care este administratorul unui frumos camping. Va urma drumul catre Milano si trecerea catre Elvetia cu oprire initiala la lacul Como. De acolo va urma vizitarea Liechtenstein si traversarea Austriei prin Alpii austriei. Mai departe Ungaria si in final, Romania cu destinatia Bucuresti.
       
      Cam asta e traseul propus, cca 5 mii km doar la dus:
       

       
      Binenteles ca vor fi modificari de traseu functie de vreme si imprejurari sau datorita unor locuri pe care ni le propunem sa le vedem adhoc.
      Momentan mai am de terminat niste maruntiruri la camper si sa fac una-doua iesiri de proba aici in Irlanda. Si binenteles sa-i fac o revizie completa de ulei, filtre, lichide 
       
      Va tin la curent 
    • Mihai Pencea
      de Mihai Pencea
      Părinții mei ne-au inspirat de mult un vis in care era vorba de o rulota. Au trecut anii, si eu si fratele meu avem copii si familiile noastre. Am fost crescuți si educați sa credem in familie si sa ne iubim soțiile și copii si NICIODATA sa nu renunțăm la visele noastre. De data aceasta ei au fost finanțatorii acestui vis (asa cum au mai finanțat si alte vise ale noastre, si asa cum si noi vom finanța visele copiilor nostri) si au achiziționat rulota Fendt Joker (nu stiu ce număr ca inca învățam despre rulote) din 1996 cu 4 locuri de dormit si 2 zone. Rulota a fost la o familie din Cluj timp de 7 ani. Aceștia au avut grijă de rulota asa cum nimeni nu putea sa o faca mai bine. I-au adus toate îmbunătățirile necesare si au fost foarte amabili, si cand zic foarte amabili, chiar am rămas plăcut surprins să cunosc astfel de oameni (in topicul unde am anunțat că vrem sa cumpărăm rulota, am detaliat mai mult procesul) si ne-au facut toata inițierea necesară pentru a merge în siguranță și cu plăcere in orice vacanță. 
      Din 30 mai vom începe prima aventură pe 6 roti si va fi la noi in tara, pe la mare, pe la munte si sa vedem ce se mai ivește. Suntem amatori de natură si cort, dar pot sa zic ca de abia acum suntem liberi in natura in cel mai bun confort. 
      Sa auzim de bine si cu siguranta o sa va bazai mult si bine pana le învăț pe toate in alte rulotismului:)). Ma bucur ca am dat aici doar peste oameni faini si cred ca daca fiecare dintre noi vom inspira generațiile următoare si pe cei din jur, vom avea tot mai multi oameni faini in frumoasa noastră țară. 
      Vânt din spate si cum zice Florin Piersic, "va doresc vouă tot ce îmi doresc si mie, dar inzecit"



    • Ene Rica
      de Ene Rica
      Buna ziua, ne propunem sa ajungem in acest week-end in Brasov sau in apropiere. Dificultatea este reprezentata de oferta de locuri de campare pentru aceasta perioada a anului. Ne poate ajuta cineva cu informatii vis-a-vis de un loc de campare (autorulota)? Multumim frumos! Toate cele bune!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.