Andrei Urucu

Noua mea jucarie | Mitsubishi L200

49 postări în acest subiect de discuţie despre Noua mea jucarie | Mitsubishi L200

Noua mea jucarie | Mitsubishi L200

Andrei Urucu

Acum, dupa trei saptamani de bantuit si documentat, am ajuns acasa cu noua mea jucarie ( zic jucarie deoarece nu o folosesc ca masina de zi-cu-zi) Asta fiind si motivul disparitiei mele de pe forum si implicit pierderea distinctiei de "staff" GLUMESC!! 

Masina este un Mitubishi L200 Animal Ralliart automata de 177hp si 400 Nm, suficienti pentru casuta mea pe roti! 

 

Urmeaza imatricularea si montarea scuturilor metalice pe sub masina ! 

IMG_0228.JPG

IMG_0229.JPG

IMG_0230.JPG

IMG_0232.JPG

IMG_0233.JPG

IMG_0235.JPG

IMG_0234.JPG

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cornel Mihailescu

Sa o stapanesti sanatos si sa ai drumuri bune cu , , bestia " achizitionata superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

"M-am dat"  si eu cu  un L200 si pt off si tractiune este o utilitara super.

Sa o conduceti cu drag @Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Cogalniceanu

Super! :bravo: Cat a costat, daca nu sant prea indiscret..., intreb ptr.ca si eu mi~am cumparat un calut ptr. rulota. Tocmai ce mi~au venit actele de la DVLA si saptamana viitoare o aduc acasa, urmand inmatricularea! Nu se compara cu L200, dar zic eu, ca am facut o alegere buna...avand in vedere ca am dat doar 1500 Lire! (2.5Diesel, automatic, 140cai)  58bb31c86359c_KiaSorento.jpg.186c6270e72128b9187f37ab6392d8f5.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

E o masina buna @Alin Cogalniceanu , stiu pe cineva care are una la fel ! sa o stapanesti sanatos si fara evenimente! Imi doream o autoutilitara si asa am ales L200-le, iar ca si pret, a fost putin peste dublu dar nu asta conteaza ff mult. Am vrut-o neaparat ralliart 170 caluti si sa fie full piele si autonata.

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Am avut si eu ca si masina  de serviciu  Kia Sorento  2.5L - 2005 full. Atentie la consum.....sunt sugative. Sa nu te sperie un consum de 16+

Sa o stapanesti sanatos @Alin Cogalniceanu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa o stapanesti sanatos @Andrei Urucu, fara evenimente neplacute si drumuri cat mai line!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Tataru

Sa o stapanesti sanatos @Andrei Urucu si drumuri bune fara probleme!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Cogalniceanu
în urmă cu 7 ore, Silviu Pascu a scris:

Am avut si eu ca si masina  de serviciu  Kia Sorento  2.5L - 2005 full. Atentie la consum.....sunt sugative. Sa nu te sperie un consum de 16+

Sa o stapanesti sanatos @Alin Cogalniceanu

Multumesc ptr. sfat! hinu stiam de consum asa de mare, dar asta e...am luat~o exclusiv ptr.rulota! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 11 ore, Andrei Urucu a scris:

Am ajuns acasa cu noua mea jucarie ( zic jucarie deoarece nu o folosesc ca masina de zi-cu-zi) 

 

 

 

 

 

 

 

Colegu' mai degrabă seamana cu un tanc decat cu o jucărie , fie ea si pentru "oameni mari"! :amuzat: 

Cu asta nu cred sa rămâi pe undeva-npotmolit!

S-o folosesti si stapanesti cu placere! nay  :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Draniceanu

Sa o stapanesti sanatos @Andrei Urucu! Sa o stapanesti sanatos, este masina de masina! Bun venit in clubul "mitsu"! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Să o folosești sănătos @Andrei Urucu, este o mașină super vânjoasă!

Eu am avut 7ani Sorento şi pot spune cu mâna pe inimă că nu am ramas nici o dată pe drum, iarna e regina şoselelor alături de Toyota Land...Landrover Disc...

Nu ramâi nicaieri împotmolit , are reductor electric mic/mare care e bestial pe gheață, zăpadă bătătorită sau noroi !Nu poți face cu nici un suv ce faci cu ea , e o mașină  care o să fie tot timpul în inima mea!

Încă o dată FELICITĂRI  !

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Multumesc mult dragi colegi ! Intradevar este un tanc pe roti si cu un spatiu de bagaje ..extrem de generos. Sotia mea este extrem de fericita - nu mai are restrictii la numarul de bagaje :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stapaniti cu drag si s-o conduci mereu cu placere! nay

Drumuri bune! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Sa te serveasca cu "credinta" !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Cum va puteti voi orienta cu volanu pe dreapta ma depaseste, in rest probabil misto masina. Are si blocant spate?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Cu putina experienta si cu precautie maxima reusesti ! NU este o masina pentru teribilisti si vitezomani !! Mai mult poti sa-i montezi un sistem video sau cu oglinzi care te pot ajuta!

Da este varianta cu superselect si blocant central si spate 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

ce i ala superselect?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Cogalniceanu

E o polemica mai veche la astea cu volan pe dreapta!...Eu de vreo 5 ani folosesc niste oglinzi periscopice, care te ajuta foarte mult la depasire. Si apoi, cu rulota in spate...:laughing:58bd7817adc81_oglinziperiscopice.jpg.f374cc1345f24e4d2e2d2046cc5543dd.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Superselect este un sistem de tractiune de pe aceste masini ( este greu de explicat ce face ) cauta cu google si sigur o sa gasesti . 

 

@Alin Cogalniceanu de unde ai procurat oglinzile ..caut de ceva vreme in romania si nu gasesc. Ma batea gandul sa-mi montez o camera ( de marsalier) in carcasa oglinzii din stanga( pentru sotie ..eu m-am obisnuit asa)  . Am gasit pe ebay set cu monitor separat la 21£. Cat au costat oglinzile ? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Cogalniceanu

Cu camera de marsalier nu~ti recomand. Am avut eu si la viteza, nu mai vezi nimic, ...ori montezi o camera profesionala cu zoom(x8, x12), gen Radar(MCV) si conectata la o tableta Full HD, dar deja e cam mare investitia... ori montezi oglinzile astea(periscopice) .Acu, sa nu te gandesti ca~i vezi nr. de inmatric., dar vezi ca vine ceva si nu mai iesi cu jumate de masina. Sincer le am de multi ani...intra pe Facebook...Oglinzi periscopice - masini cu volan pe dreapta RHD Krugozor Mirrors.    

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

S-o stapanesti sanatos !superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.
în urmă cu 1 oră, Andrei Urucu a scris:

Superselect este un sistem de tractiune de pe aceste masini ( este greu de explicat ce face ) cauta cu google si sigur o sa gasesti . 

 

@Alin Cogalniceanu de unde ai procurat oglinzile ..caut de ceva vreme in romania si nu gasesc. Ma batea gandul sa-mi montez o camera ( de marsalier) in carcasa oglinzii din stanga( pentru sotie ..eu m-am obisnuit asa)  . Am gasit pe ebay set cu monitor separat la 21£. Cat au costat oglinzile ? 

Am cautat, defapt nu e nici o mare branza, e 2x4, 4x4 usor, 4x4 usor blocat si 4x4 greu blocat. Spatele e blocabil la buton?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

 

@Adrian N. ai dreptate, nu e mare branza ...dar este mai mult decat un SUV. Daca vrei punti rigide si confort pe strada ...treci la avion ... nu ramane niciodata in namaol si nici nu te zguduie prea tare.

 

PS: nu ai cautat suficient . Sunt mai multe chesti integrate intr-un sistem ..si dif central si vascocuplaj, care confera un plus la aceste CAMIONETE . Nu este o masina exclusiva pentru off-road extrem cu punti rigide si diferentiale blocabile fata spate ...etc ! 

Spor! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Daca ma crezi tampit zi mi in fata, stiu destule despre masinile de genu asta. Ia zi mi tu despre alea mai multe functii chestii strumfi sau zane maselute ce crezi tu ca are acolo? 

 Ce vascocuplaj stii tu pe acolo..., La ventilator bos nu in transmisie, haha,

Este clar mai mult decat un suv, dar nu minuni de neinteles de catre noi muritorii de rand.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • GigiBuciuman
      de GigiBuciuman
      Dupa cum e obiceiul, aici prezentam si masina care va trage rulota.
      E un Pajero de 2.5 din 2004 
       
      M-am mutat din Germania tragand o remorca de 1.3 Tone fara sa o simt prea mult in spatele masinii. Sper ca se va descurca si cu rulota care are 1.5 tone.



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.