Barbu

Salutare la toată lumea !

23 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare la toată lumea !

Salutare la toată lumea !

Barbu

Mă numesc Dorin Barbu de profesie inginer, am 46 ani    de anul trecut sunt rulotist ( Eifelland 350  din 2002 ).

Am cumparat-o  personal din Olanda ,  este o rulota super  . Am cochetat cu ideea de a avea o rulota dar nu am avut nici cea mai vaga idee de cum trebuie sa fie , cum se merge cu ea , ce dotări are   , cum arata o rulota cu umiditate fata de una fara , serie șasiu și multe altele  .

După ce am luat o teapa cu o rulota de la un samsar din Vaslui  cu o rulota Eldis   care nu avea nici serie de șasiu  ( am dus-o înapoi )  am luat tot de la el  pt că nu avea să-mi restituie bani  o rulota  un Avondale, dar macar aceasta avea acte in regula.

Când am ajuns acasă  am constatat că ușa frigiderului  a sărit , un perete din interior  sa crăpat .

Atunci am jurat că nu voi mai cumpara  nimic pe 4 sau 2 roti  din Romania  .Am învățat de unul singur  din greșelile mele ......

Am lucrat o săptămână să o repar cat de cat  am îmbunătățit  de  ex. mocheta nou  reparat perete interior unde am văzut ce înseamnă o rulota cu umezeala cu mucegai care nu se vede la interior, după ce desfaci pereții te ei de cap , reparat robinete etc.,  am reușit să o vand destul de repede,  am mai pus ceva bani și am plecat in Olanda    unde am cumpărat rulota pe care o am acum Eifeland 350 care a avut 6 ( șase ) proprietarii in Olanda, dar nu se vede acest lucru, toți au tratat rulota cu foarte mare atenție la fiecare  campare .

Un sfat pt toți care vor sa cumpere o rulota  , Olanda  este singura modalitate sigura  mai ales pentru începători. Este o diferența astronomică  intre comerțul de la noi și cel de acolo .

Am avut multe peripeții  intr-un an de rulotist , sper că prin acest forum să impart  din mica mea experiență , locuri  de campare , trasee  de bicicleta ,  locuri de pescuit  și să aflu informații noi.

Cu mult respect Dorin Barbu !! Din Medias

 Va salut cu mult drag!!!!

1487674222546-331679951.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Ciurea Sorin

bun-venitBine ai sosit printre noi și te așteptăm cu descrierile +fotografii din locurile frumoase cutreierate de tine !

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Popa

Bun venit alaturi de noi @barbu nay

Distribuie această postare


Link către postare
Manole Marius

naybun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salut @barbu si bun venit in aceasta comunitate! wcm

bun-venit

Asteptam cu interes sa ne impartasesti cate ceva din experientele tale, in topicurile respective! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! bun-venit

Cu Olanda tin sa te contrazic, sunt multe rulote rele si acolo. Eu am vazut chiar Hobby din 2006 putred.

 

P.S: Grija la dublul post, acum nu ai fost penalizat fiind nou ( cred ca inca nu esti acomodat cu forumul ).

 

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin Draniceanu

Bine ai venit in comunitatea noastra @barbu!bun-venit!

Distribuie această postare


Link către postare
Barbu
32 minute în urmă, Daniel P a scris:

Salut @barbu si bun venit in aceasta comunitate! wcm

bun-venit

Asteptam cu interes sa ne impartasesti cate ceva din experientele tale, in topicurile respective! nay

Va multumesc !

47 minute în urmă, Marian Popa a scris:

Bun venit alaturi de noi @barbu nay

Va mulțumesc!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Mugurel Vap

bun-venitSalut si bine ai venit in aceasta minunata comunitate de rulotisti si prieteni.

Distribuie această postare


Link către postare
Eusebiu Cretu

Salutari si bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Doru A.

Bun venit pe forum @barbu!:bun-venit:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Adrian

Bun venit și multe drumuri bune , să aveți parte de iesiri frumoase superok

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Todasca

Va salut, si bun venit pe forum!Daca ajungea ti aici, inainte de a descaleca la Vaslui, acum avea ti alta impresie despre  rulote, inclusiv cele de pe piata autohtona!

Toata smecheria cand cumperi asa ceva, este sa te duci obligatoriu cu o persoana care stie cu ce se mananca!

Ma bucur ca ati gasit ce va place, si va urez iesiri cat mai placute!

Distribuie această postare


Link către postare
Levi N

bun-venitsi din partea mea!

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

bun-venit   :bun-venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Ionel Uruc

Salutari si bun-venit  @barbu!

Distribuie această postare


Link către postare
Emil Vinteler

Bun venit pe forum, poate ne intalnim in iesirile noastre off camping:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

Salutari si de la mine @barbuhihibun-venit Daca-ti place si pescuitul esti de-al meu :fishing:nay

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.