Viorel C.

Participanti si program intalnire 2017

248 postări în acest subiect de discuţie despre Participanti si program intalnire 2017

Participanti si program intalnire 2017

Robert Patrick

va salut.e foarte oportun punctul dumneavoastra de vedere.baiatul meu are 5ani si nu pre mananca.in plus copiii sunt preocupati de joaca, nu sa stea la masa.daca exista varianta unui meniu si pentru copii, nici o problema.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Parerea mea este sa pastram acest topic cat mai  activ pentru a-l descoperii colegii care doresc sa participe.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Exista un numar de 38 de colegi care au votat locatia Fantanita Craiesei si 39 data  29.04 - 01.05, iar in tabelul din acest topic suntem 20.

Ce sa inteleg?

Decat faptul ca s-a votat doar de dragul de a da un click?!!?

 

Consider ca este o intalnire in care ne putem cunoaste direct cati mai multi dintre  noi, sa "consolidam" si mai tare aceasta comunitate si de ce nu, sa avem cu totii o amintire frumoasa.

:-)

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Nu s-a votat doar de dragul de a da un click @Viorel. Poate s-a votat cum se voteaza in general in Romania in ultima perioada: nu votam "pentru ceva" ci "impotriva" a altceva.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Se poate sa existe si aceasta varianta, dar eu consider ca suntem persoane mature si nu ne place sa ne "jucam" cand discutam lucruri serioase biggrin

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

:salut!:

Atasez contul in care trebuie virati banii :

RO95INGB0000999904545106 

 Titular : Ursu Florin Mihai / ING BANK

 

Am hotarat ( cu acordul vostru ) sa adunam 30 lei de echipaj pentru a cumpara diferite lucruri, cum ar fi TORT, CADOURI PENTRU COPII, PREMII PENTRU CONCURSURILE ADULTILOR, PRINTAT REGULAMENTE, ETC.

 

Avansul va fi de 130 lei ( care va include si cei 30 lei/echipaj ).

Astept prin mesaj privat dovada platii :)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Daca tot ai scris despre concursuri, haideti sa si propunem cateva!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Eu ma gandesc la :

- concurs pescuit

- concurs table

- concurs remy

Lista poate continua....

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Pescuitul va fi cu adevarat un sport al rabdarii intrucat baltile nu "prea" contin peste...:laughing:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Eu propun un concurs de indemanare cu remorca 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Buna seara.Ma inscriu si eu, 2 adulti+:cu-rulota:+catel(care este termenul limita de depunere a banilor pentru acont?)hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Pe la intalnirile la care am participat (cu alt specific) se acordau premii ( simbolice - un sticker, o sapca , un tricou, o diploma etc) pentru diferite chestii , de exemplu cel mai in varsta participant, cel sosit de la cea mai mare distanta, cea mai veche, lunga, scumpa, frumoasa etc ( rulota in cazul de fata )...

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Stefan2009, ceva de genul se va acorda si aici, doar ca aceste premii costa. Nu le poate suporta nimeni din buzunarul lui :) Pentru aceste lucruri am spus sa se adune cei 30 lei de echipaj :)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
14 minute în urmă, Ursu Florin a scris:

@Stefan2009, ceva de genul se va acorda si aici, doar ca aceste premii costa. Nu le poate suporta nimeni din buzunarul lui :) Pentru aceste lucruri am spus sa se adune cei 30 lei de echipaj :)

Bineinteles ca totul costa. Stiu asta. Am venit doar cu o idee de, sa zicem, altfel de concursuri, in completarea celor deja propuse.:)

Modificat de Stefan2009
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Propunerile colegului @Stefan2009 par destul de luat in seama, mai ales cea cu varsta :)

Putem lua in calcul cel mai tanar si cel mai varstnic rulotist biggrin

 

Indemanarea cu o remorca, mai ales mersul cu spatele, este de asemenea un concurs care cu siguranta va aduce zambete pe fetele spectatorilor.

 

De pescuit nu am ce scrie, fiindca nu am pescuit in viata mea tamp

 

Referitor la singura camera care este disponibila in locatie, doresc sa anunt ca acea camera va fi pentru @Cristina D., ocazie cu care sterg din tabel "camera" din dreptul meu.

 

Pentru termenul limita de depunere a banilor, propun data de 10 aprilie.

 

Si inca ceva, fiindca ma simt dator sa scriu.

Am promis ca voi ajunge la locatia respectiva impreuna cu @Marian C, dar trebuie stiut ca in ziua in care Marian m-a sunat si urma sa plecam a doua zi, problemele personale din ziua respectiva si cele care au urmat,  au fost cele care m-au determinat sa nu fac deplasarea.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Ca sa putem participa, sotia mea a ales sa faca schimb de tura cu o colega si sa lucreze in locul aceleia taman in noptea de Inviere (desi conform graficului sotia mea ar fi fost libera).

Fiind vorba de intalnirea "nationala", am socotit ca niciun sacrificiu nu-i prea mare, ca sa putem fi prezenti.

"Daca vrei, poti!" suna reclama aceea la adidasi.

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
în urmă cu 5 ore, Radu Ghita a scris:

Fiind vorba de intalnirea "nationala", am socotit ca niciun sacrificiu nu-i prea mare, ca sa putem fi prezenti.

Sper sa citeasca cati mai multi colegi aceasta postare.

:-)

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg

Sorry, poate se mai organizeaza ceva si in august, mi-ar face placere sa va onorez cu prezenta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

:salut!: Si eu asi fi disponibil tot cam asa...iulie-august.hi

 

Dar poate facem o intalnire a celor din Diaspora ( si nu numai ) in vara. :ascratch:  f;'
:autorulota:        :cu-rulota:        :speedboat:   :smileys-camping:   :mini-bycicle:
Scuze Off-Topic doh

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

In urma discutiilor pe care le-am avut cu colegii din echipa administrativa si @Marian C care a participat la organizarea intalnirii de anul trecut,  a rezultat o varianta de program pe care o supun atentiei voastre.../.;

 

Vineri 28.04.2017

                       Sosire participanti, instalare. socializare, timp la dispozitie

 

Sambata 29.04.2017

            07.00  Concurs de pescuit: seniori , juniori - se premiaza  cea mai mare cantitate    

            09.00  Campionat mini-fotbal - se premiaza cea mai buna echipa

            10.00  Concurs de rummy           

                       Concurs de table

                       Concurs de desen pe asfalt. Tema: “Vacanta cu rulota”  - se premiaza cel mai frumos si mai expresiv desen

             10.30  Concurs de alergat in saci - se premiaza cel mai rapid alergator si cea mai haioasa cazatura

             11.00  Concurs de orientare - se premiaza echipa castigatoare

             12.00 Timp la dispozitie, vizita imprejurimi, odihna, socializare, etc.

             20.00  Masa festiva si discoteca la Foisor             

             22.00  Foc de tabara

 

Duminica 30.05.2017

             07.00  Concurs de pescuit: seniori, juniori - se premiaza  cea mai mare cantitate

             08.00  Mic dejun comun, socializare, concurs de omlete

             11.00  Concurs de indemanare  cu remorca, se premiaza cel mai bun timp

             17.00  Masa festiva, premieri, dans si tombola

 

 Luni  01.05.2017

                        Plecare participanti. poze de grup, alte activitati...

 

Va rog sa veniti si cu alte propuneri de imbunatatire a programului acolo unde considerati ca este necesar,

Deasemenea pentru ca toata lumea sa se simta bina si sa nu stricam sejurul cuiva, ar fi bine sa impartim cumva sarcinile si sa ne implicam cat mai multi in organizarea concursurilor si a celorlalte activitati...

De aceea astept propuneri si oferte din partea colegilor care doresc sa se implice si sa conduca un concurs sau o activitate din program...:-)

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Deasemenea, am grupat si cateva reguli intr-un regulament care sa ne permita sa ne desfasuram activitatile intr-o atmosfera civilizata .../.;

Eu zic ca sunt reguli de bun-simt si nu imposibil de respectat...

Si aici, daca aveti observatii, va rog sa le faceti cunoscute! :-)

 

                                                                          REGULAMENT

 

       1. Camparea se va face la indicatiile organizatorilor. De preferat masinile se vor parca in afara spatiului de campare

       2. Nu sunt acceptate improvizati de nici un fel la cuplarea la instalatia electrica de 220V

       3. Nu este permisa folosirea aparatelor electrice mari consumatoare de curent (aeroterma, AC, calorifer electric, filtre cafea, plite electrice )

       4. Toaletele se vor goli in spatiul special amenajat  / marcat

       5. Este interzis focul direct pe pamant 

       6. In spatiul destinat camparii este interzisa muzica tare dupa ora 22.00

       7. Gunoiul va fi depozitat in saci si aruncat in locul special amenajat

       8. In restaurant este interzis accesul cu bauturi si alimente de afara

       9. Interzis pescuitul in lacul din fata restaurantului

     10. Respectati linistea in intervalul orar 22.00-09.00

     11. Respectati orele de intalnire la activitatile la care v-ati inscris (concursuri, excursii, masa festiva)

     12. Cojile de seminte, mucurile de tigare, NU se arunca pe jos. In acest sens locul de campare se lasa cum s-a gasit.

     13. Propietarii de animale de companie, isi vor supraveghea animalele si vor strange excrementele acestora

     14. Respectati deciziile organizatorilor pentru buna desfasurare a programului propus

     15. Pentru orice problema adresati-va organizatorilor

 

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Regulile mi se par normale si de bun simt cu un singur amendament. Pentru mine ar fi de preferat sa am masina langa rulota din mai multe considerente.

La ce distanta este locul de parcare de cel de campare ? :-)

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Nu-ti face griji Stefane este loc "duium"...cum ar zice turcul :). Nu suntem nici jumate fata de anul trecut.

Ar fi misto sa vina vreo 60 de rulote si sa fim nevoiti sa dam masinile afara...;)

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa

Buna seara! Dorim sa ne anuntam si noi prezenta la intalnire,  2 adulti + 1 copil cu rulota. P.S. @Ursu Florin am sa trimitem avansul in cursul zilei de maine, si un mesaj privat cu meniurile alese. Dl. @Viorel, ne puteti trece in tabel. Multumim!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@andrei123, sunteti in tabel...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.