• Conţinut similar

• Iulian Ene
      de Iulian Ene
      Salutare!

Sunt un mare iubitor al plimbarilor in Romania, in special pe bicicleta. De data aceasta, am decis ca bicicletele sa le punem pe o rulota si sa plecam o saptamana prin frumoasa noastra tara.
      Deocamdata, am inchiriat o rulota cu care, in premiera, voi pleca timp de o saptamana prin Romania, in zona muntilor Banatului, Retezat, Orastiei, Defileul Dunarii, mai exact traseul ar fi Bucuresti - Petrosani - Sarmizegetusa - Hateg - Muntele Mic - Poiana Marului - TransSemenic - Resita - Oravita - Moldova Noua - Drobeta-Turnu Severin - Ponoarele - Bucuresti.
      Dupa aceasta experienta, ma gandesc si la varianta de a cumpara o autorulota.
      Am citit cam ce trebuie stiut la prima experienta de genul acesta.
      Ceea ce m-ar interesa acum ar fi daca pe traseul sus-mentionat, puteti sa imi recomandati locuri unde am putea campa peste noapte fara probleme. Si apropo de probleme, poti ramane cu autorulota peste noapte, in orice loc cu indicator de parcare, fara sa te trezesti cu vreo amenda? Multumesc frumos!
    • Catalin Visan
      de Catalin Visan

• Ionut C.
      de Ionut C.
      Lampa dreapta spate pentru rulote și autorulote Burstner după 2014.
      Condiție: produs original, nou, nemontat. 
      Echipată cu socluri și cu becuri. 
      Preț: 600 lei.

• Dragota Martian
      de Dragota Martian
      Cu aproximativ o lună în urmă, am început lucrările la acest proiect, pe care l-am plănuit de ceva timp.
      Am început cu degresarea suprafețelor după care am lipit cu silicon toate îmbinările dintre caroserie și structura de rezistență. Am continuat cu lipirea membranei bituminoase cu folie de aluminiu.
      Pentru izolare, în toată structura de rezistență (stâlpi) am folosit lână. La partea de jos, în praguri, am folosit tot lână, învelită în folie anticondens. Izolația tavanului am făcut-o cu polistiren de 3 cm și la pereți de 5 cm, totul, lipit cu silicon Sikaflex.
      La partea de jos, pardoseală, am pus două straturi de polistiren, primul cu folie de aluminiu de 6 mm, și al doilea de 3 cm. Peste tot polistirenul s-a folosit un strat de burete cu folie de aluminiu. Voi posta câteva poze din timpul lucrărilor..... Pe partea electrică nu mă prea pricep și de aceea aștept sfaturi /păreri din partea voastră. Vreau să folosesc 4 panouri monocristaline de 100w/bucata și 2 acumulatori (gel) de 200 Ah/buc. 

• Oana Hajos
      de Oana Hajos
      Salut.
      Suntem o familie cu 3 baieti si un catel.
      Aici gasiti aventurile noastre cu rulota prin Europa
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.