Daniel Radu

prima noastra casa pe roti | Hymer Camp 512CL

40 postări în acest subiect de discuţie despre prima noastra casa pe roti | Hymer Camp 512CL

prima noastra casa pe roti | Hymer Camp 512CL

Daniel Radu

 :salut!: 

Ca un bun elev, dupa prezentarea din sectiunea membrii, m-am gandit ca urmatorul pas este sa prezint jucaria.

Desi ne gandeam la o rulota clasica, s-au aliniat planetele si am reusit sa luam o autorulota. Este vorba de o compacta cu alcova,  un Hymer Camp 512CL, pentru familia noastra de 2 adulti si un copil mic cred ca e suficient. 

Dupa o alergatura de vreo 4000 km prin Germania, zeci de modele vazute si multe dezamagiri, bugetul mega depasit, am gasit ceea ce ne-am dorit, o autorulota curata, ingrijita si care sa nu miroase a nimic.

Este din 2008, are 64000 km, sasiu de Ford Transit, bine dotata, nu are panou solar si antena satelit pe care mi-as dori sa le montez ulterior, la fel si schimbarea becurilor clasice cu altele cu tehnologie led.

 Astept sa se scoata taxa sa o pot inmatricula :) 

De cateva zile citesc pe forum, sa evit sa intreb probleme deja discutate, dar cred ca am sa va stresez totusi cu ceva nelamuriri biggrin

 Va doresc tuturor o zi faina si un weekend excelent!

superok

rulotaaa 22.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Draniceanu

Sa o stapanesti sanatos @Daniel Radu, sa va plimbe peste tot pe unde mergeti fara evenimente neplacute! Este foarte frumoasa iar Hymer este un brand foarte cunoscut si lider in materie de autorulote! Drumuri bune si vant din spate sa aveti! :camper:nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Foarte frumoasa, felicitari pentru achizitie! :clapping:superok 

S-o stapaniti cu drag :camper: si sa va ofere vacante minunate! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Inmatriculare cat mai usoara si vacante minunate cu noua ta achizitie.superok
Sa o stapaniti sanatosi.:camper:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Andrei

Frumoasa tare. Drumuri bune. :camper:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa o stapanesti cu mult drag si drumuri cat mai line!

:camper:

 

Ne poti scrie cat a costat?

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Sa va bucurati de multe excursii frumoase!

Foarte faina casuta voastra :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru A.

Foarte frumoasa. Sa va bucurati de multe calatorii impreuna cu ea!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel Radu
în urmă cu 1 oră, Viorel a scris:

Sa o stapanesti cu mult drag si drumuri cat mai line!

:camper:

 

Ne poti scrie cat a costat?

:-)

Multumesc! Da, a costat 29900 euro. Noi plecand sa cautam ceva in jur de 23000, dar dupa ce am fost la 4 dealeri specializati de autorulote si nu am gasit nimic in stare multumitoare in jur de banii astia, era la un pas sa venim acasa cu avionul si fara nici o achizitie. A fost printre ultimele variante vazute, si era exact cum ne doream, adica am intrat in ea si am zis wow, asta da, foarte bine intretinuta si am luat-o. Ne-am fi dorit o varianta integrata, dar cele ok erau prea scumpe. Sper ca am facut alegerea buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Cu siguranta ai facut o alegere buna si ce este cel mai important, este faptul ca ai cumparat ceva ce iti doreai.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Sa o stapaniti sanatosi! Ati alergat mult dupa ea, dar a meritat!

In mare cu timpul vei incepe sa te obisnuesti cu ea si sa o cunosti mai bine!

Va doresc iesiri multe si frumoase! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Salutare @Daniel Radu, mă bucur pentru tine și familia ta că ai optat pentru o autorulotă , este ff.frumoasă bijuteria nu vă doresc decât ieșiri şi concedii cât mai frumoase alături de cei dragi ! Să o stăpâniți sănătoși  !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Misto jucaria, o sa ai un pic de furca cu inaltimea ei la Greci pe autostrada ca depasesti 2, 7m si o sa te taxeze ca regim de autobuz/camion.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Salut Daniel.

Este foarte asemanatoare povestioara ta cu ce am trait eu spre sfarsitul lui 2014. Exact acelasi buget si cred ca vreo 3000 km. doar in Germania nu am gasit nimic satisfacator.

La fel aveam in vedere doar semi-integrate sau eventual integrate, nici nu m-am uitat la alcov.

Asa ca am decis sa plecam spre Italia unde aveam deja cateva adrese. Spre surprinderea mea italienii au fost mult mai flexibili si mai dispusi la negocieri.

Am luat tot un alcov tot din 2008 cu doar 25000 km aproape ca nou cu 25000. Cei drept e marca italiana, Rimor, si clar ca a fost mai ieftin de nou. Cele cu alcov sunt mai ieftine tocmai din cauza ca nu sunt asa cautate fata de celelalte.

In doi ani plini de folosinta si ceva peste 80000km nu am avut nici cea mai mica problema cu el, este tot sasiu ford, dar ceea ce regret este ca nu am ramas la cele cu paturi jos.

In timp m-am saturat sa tot urc si sa cobor, mai ales noaptea, din pat. La fel am un copil de 8 ani si am apreciat in prima faza spatiul ramas in timpul zilei si faptul ca fiecare aveam locul de dormit fara sa strangem locul de masa. In rest numai de bine despre camper. Sa-l stapanesti sanatos si drumuri bune!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrescu Marian

 

Sa o stapaniti sanatosi superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

"Faina scula"! superok

Drumuri bune! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Putem vedea și 2, 3 poze cu interiorul ? Mulțumim , si eu am un roller team Granduca dar e mai mare 7, 5m și e semi-integral, incă o dată să vă bucurați de ea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Doar atat : Oooooooaauuu.....superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Foarte frumoasa !

Sa o stăpâniți sănătoși! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

In cativa ani sper sa imi iau si eu ceva asemanator. Vrem poze de la interior :) . Te invidiez , cum ti-ai convins sotia sa dai 30000 pe ea?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

@Daniel Radu sa aveti parte de ea si asteptam si niste poze din interior!superok:camper:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel Radu
în urmă cu 9 ore, AdrianRada a scris:

In cativa ani sper sa imi iau si eu ceva asemanator. Vrem poze de la interior :) . Te invidiez , cum ti-ai convins sotia sa dai 30000 pe ea?

/.; Adevarul este ca nu a fost usor, mai ales ca am facut si un credit biggrin I-am promis ca va vedea locuri multe si superbe, astept sa dea caldura sa ma tin de cuvant biggrin

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin
2 minute în urmă, Daniel Radu a scris:

/.; Adevarul este ca nu a fost usor, mai ales ca am facut si un credit biggrin I-am promis ca va vedea locuri multe si superbe, astept sa dea caldura sa ma tin de cuvant biggrin

Salut Daniel , sigur o să ai cu ce să o mulțumești pe ȘEFA mai ales ca tara noastra e superbă  iar la vară poate reușim un cuplaj pe Grecia , la Felix  la o bălăceală ... la un tur de Moldova .Să vină căldura și vedem , până atunci mai apdateaz-o cu una , alta !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel Radu
17 minute în urmă, Ciurea Sorin a scris:

Salut Daniel , sigur o să ai cu ce să o mulțumești pe ȘEFA mai ales ca tara noastra e superbă  iar la vară poate reușim un cuplaj pe Grecia , la Felix  la o bălăceală ... la un tur de Moldova .Să vină căldura și vedem , până atunci mai apdateaz-o cu una , alta !

Salut Sorin! Total in asentimentul tau, noi am mai fost prin Romania cu cortul, ani de zile, de altfel eu sunt un mare fan tara noastra. Ce e drept Șefei i-a placut si la cort, cred ca important este sa fim sanatosi si sa avem in vacante oameni faini si dragi noua, ca locuri sunt berechet. Mi-ar face placere sa te cunosc si pe tine si pe toti din grup, mi se pare o trupa super faina, m-am si gandit sa particip la o intrunire, asa mai invat si eu una alta. Ar fi super de o vacanta! /.;

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin
2 minute în urmă, Daniel Radu a scris:

Salut Sorin! Total in asentimentul tau, noi am mai fost prin Romania cu cortul, ani de zile, de altfel eu sunt un mare fan tara noastra. Ce e drept Șefei i-a placut si la cort, cred ca important este sa fim sanatosi si sa avem in vacante oameni faini si dragi noua, ca locuri sunt berechet. Mi-ar face placere sa te cunosc si pe tine si pe toti din grup, mi se pare o trupa super faina, m-am si gandit sa particip la o intrunire, asa mai invat si eu una alta. Ar fi super de o vacanta! /.;

 Punctat ! Facem o ieșire cum se mai încălzește un pic cred că o să încercăm Mădărașului de lângă Salonta , e cam jumate drum față de amândoi și este super liniște și frumos , apa termală belea !Numai bine !

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.