Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Levi N

Buna ziua tuturor.

Eu oricum nu am să pot veni(sunt de serviciu)dar v-as propune Camping Mustang(Câmpul Cetății, Jud.Mureș), este mare, liniștit, bine dotat.Singurul dezavantaj nu are decât două căsuțe de închiriat, iar pentru masa festiva există un restaurant pescăresc în apropriere

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Traian M

Parerea mea este ca 29apr-1mai e perioada de mers in Vama si acolo va fi super actiune, eu propun in Vama la Marina Park sau off de ce nu.

Eu oricum in Vama am planificat sa fac weekendul prelungit de 1 Mai si nu stric traditia :)))

Modificat de Traian M

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Ați fost vreodată cu rulota, în această zonă ? Sunt locații frumoase, iar recent (sau cel puțin, eu am aflat recent), s-a deschis acest complex turistic. Nu stiu daca oferta spatii pentru rulote, dar în imediata apropiere, sunt multe locații de campare. 

VAMA54 BOUTIQUE

DJ103A, Dălghiu
0368 822 301

VAMA54 BOUTIQUE

Vama 54

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

Salut. Punctul de plecare al discutiilor, in opinia mea,  este data intalnirii. Cat priveste locatia undeva in zona BRASOVULUI cred ca ar fi ok, cu mentiunea ca daca data este in jurul lui 1 MAI, DN1 o sa fie foarte aglomerat. Oricum ar fi eu (90%) sunt prezent. Asteptam o astfel ocazie sa pot cunoaste cat mai multi membrii din comunitate.  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Eu cred ca 29.04 - 1.05 va fi aglomerat peste tot, de aceea ar trebuii sa fie un weekend normal ca sa avem oportunitati de locatii mai bune.

As propune weekendul 16-18 iunie, termina si copii scoala pentru cine are, ziua e mai lunga si mai calda pentru o locatie la munte, ca vad ca toata lumea vrea la munte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Dupa prerea mea luna iunie nu este buna pentru ca incepe perioada de concedii si foarte multi dintre noi o sa fie plecati, pe langa asta in iunie o fiu in plina sesiune de examene ( dar asta conteaza mai putin, nu stabilim data dupa o persona ). Eu tind tot catre 29 aprilie - 01 mai. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Hai sa alegem 3 weekenduri si faceti un poll sa voteze lumea timp de 1 sapt sa zicem.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Traian M

- oportunitatile de locatii nu sunt mai bune, ci sunt la fel oricand,  daca ne organizam si facem rezervare din timp...

- cum sa faci intalnirea nationala la Vama Veche? tamp Ti-o place tie la Vama Veche ( si mie imi place) dar iti dau o multime de motive,  incepand cu distanta,   locatia, atmosfera, ca sa intelegi ca Vama Veche nu e pentru toata lumea...Muntele da, iar organizarea undeva in centrul tarii e cat de cat echitabila si multumeste cei mai multi colegi care vor sa participe la intalnire:

- in week-endul 29.04-01.05 cam toti colegii vor sa iasa pe undeva, fiind sarbatoare si de aceea ar fi potrivita aceasta data pentru organizarea intalnirii...Asa cum spunea colegul @Ursu Florin mai sus, dupa 1 iunie incepe perioada de concedii si fiecare va pleca acolo unde doreste sau unde are rezervare...

- Da, in jurul datei de 1 februarie se va face un sondaj cu mai multe date si locatii pentru intalnire si vom merge acolo si la data care va fi aleasa de majoritate..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

treaba e ca pe 29.04-01.05 o sa fie lumea buluc chiar daca rezervi din timp si ai locul tau, pe langa noi o sa mai vina si multi alti oameni in locatia respectiva fata de un weekend normal. O sa stam la cozi la dusuri, wc-uri si la alte utilitati ale campingului/pensiunii, iar daca sa zicem ca gasim vreo poiana offcamping, sigur va fi plina de alti cortisti, grataragii si manelisti etc

De ce sa nu petreci de doua ori :))) odata cu familia si prietenii personali in weekendul de 1 mai si cu comunitatea intr-un weekend urmator :)).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asta sa fie problema, aglomeratia...

Am mai spus, cine doreste alta data pentru organizarea intalnirii,  il rog sa propuna si cum hotarasc majoritatea, asa vom face...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

:salut!:

Oare cati colegi din vest-ul tari ( Timisoara, Arad, Deva, etc ) vor participa, daca intalnirea ar avea loc pe "minunatul" nostru litoral ??? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dull

Daca se va hotari o alta data cu ceea mai mare placere voi venii, de preferat pentru mine ar fi inainte de sarbatorile pascale, dupa incep evenimentele si mai greu cu week endurile libere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alinluca

Ar trebui sa ne gandim si la cum vom ajunge de acasa la destinatie cat si invers

Ma gandesc cumva la Cheia daca sunt locuri de campare si cazare

Se ajunge usor din orice zona

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
în urmă cu 8 ore, Andrei Urucu a scris:

Cred ca nu putem sa re-inventam roata ..asa ca ne putem orienta dupa locatiile folositr de altii colegi ( forumisiti) cu succes -nu cred ca au mai aparut alte locatii intre timp-

Asa ca putem sa avem in vedere urmatoarele locatii:

Laguna albastra ( 1 si 2)

Fantanita Creiesei

Horezu 

Daca ar fi sa aleg dupa distanta, as alege Horezu, daca as alege o locatie in care nu am fost, ar fi Laguna Albastra...dar voi fi prezent oriunde, oricand in proportie de 90%...sanatosi sa fim 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gelu Andries

Salut rulotisti.

Propunerea mea este Camping Mustang-cunoscut si vizitat in mod repetat de mine.

Se afla in localitatea Campul Cetatii , CP 547212, la poalele Muntilor Gurghiu, cca 3 km. lateral din drumul dintre Sovata si Reghin-asfaltat, frumos.

Bine amenajat, dotat si administrat, intr-o locatie superba.Cu grup sanitar excelent, bucatarie, frigider, masina de spalat, apa calda permanent, internet wireless, curent electric, foisor acoperit si gratar, loc de joaca pentru copii.

Cazare:in casutele proprii sau la cca 500 m la Restaurantul pescaresc, unde se poate desfasura si intalnirea dar se poate si pescui.

Activitati posibile:

-tura alpina cu camioane militare tip Unimog prin Muntii Gurghiului.Experienta unica.Cu plecare din incinta  campingului.

-plimbari cu caruta

-pescuit

-calatorie cu mocanita pana la Sovata

-vizitare Sovata si  bai in Lacul Ursu

-Vizitare Reghin si/sau bai sarate la Baile Ideci-3 km de Reghin-noi mergem anual o saptamina.

-mountin biking

-turism montan

 

Discount pentru grup de peste 20 persoane

 

Perioada optima este dupa parerea mea iulie-septembrie.(Eu am vazut in mai lapovita.)Altfel stai pe malul baltii sau langa focul de tabara in pantaloni scurti decat infofolit pana in albul ochilor.Si putem profita si de baile din Sovata sau Ideci.

Preferinta mea ar fi septembrie, cand sunt cele mai reduse precipitatii din an.(statistic)

Desi sunt Brasovean si zona Brasovului m-ar avantaja, eu as prefera Mustang-Camping.In plus, de 1  mai este eglomerat peste tot.

 

Pentru detalii accesati  www.mustangcamping@yahoo.com   tel.0040 265 347044      GPS   N:46 40 068   E:25 00 437

Puteti mentiona numele meu.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Gelu Andries, m-am uitat peste locatie si mie imi place, poate intalnirea nu se va desfasura in acel camping, dar eu cu siguranta voi trece pe acolo acest an. Legat de locatie pretul este destul de mare ajunge la 60 lei/zi ( 2 persoane, masina, rulota, curent electric ).

Trebuie sa ne gandim si putin la pret pentru ca poate nu toti isi permit sa plateasca undeva la 500 lei pentru aceasta intalnire (  camping - 180 lei, meniu - aproximativ 80-100 lei, drum - aproximativ 200 lei, mancare, bautura, tigari, butelii, etc - aproximativ 150 lei ), la un calcul facut in mare avem peste 500 lei.

 

Legat de data septembrie este cam tarziu daca tinem cont ca "ziua de nastere" a forumului este in Martie. Inca o propunere ar fi Pensiunea Rasnov, dar datorita rulotelor stationare de acolo nu cred ca avem loc :) Laguna albastra nu stiu daca ofera locuri de cazare ( pensiune, hotel, etc ), din cate stiu eu nu.

Ar mai fi:

Camping Mos Martin - Cheia ( nu stiu daca ne ofera toate conditii de care avem nevoie )

 

Campin Floare Colt  - Alba Iulia ( nu stiu daca se poate campa cu rulota )

 

Natura Parc Chichis ( 20km de la Brasov catre Tg. Secuiesc ) - Covasna ( aici exista locuri de cazare la cabanute, balta de pescuit, nu stiu daca exista o sala de mese ) aici pot merge personal sa vad locatia ( nu am fost niciodata ) si sa discut cu cineva de acolo, eventual pentru o oferta la un grup mai mare, oferta meniuri, etc.

Facilitati Natura Parc :

Teren minifotbal 
Tenis de câmp 
Volei de plajă 
Piscină 
Teren de Fotbal
Golf 
Pescuit 
Paintball 
Agrement: 
Zona camping/campare, grătar, picninc 
Debarcader bărci 
Radio Natura Parc 
Loc de joacă pentru copii 
Zona pub, bar & grill 
Trenuleţul Thomas Express 
Camping căsuţe
Camping campare cort 
Camping rulote 
Căsuţe lacustre 
Bungalow 
Restaurant lăutăresc “La Baltă” 

 

Eu propun una din locatiile Fantanita Craiesei sau Natura Parc :) 

Rog colegii sa nu inteleaga ca doresc sa fie o locatie foarte aproape de Brasov. Ma gandesc doar ca in zona pot ajunge foarte usor toti colegii din orice loc, acum am si eu un avantaj :clapping:

Dar ma deplasez oriunde daca este nevoie superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Si eu cred ca zona Brasov este cea m- ai buna pentru toata lumea.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Buna ziua tuturor,

 

Salut initiativa demararii discutiilor pentru oraganizarea intalnirii nationale de anul acesta. Sunt unul dintre participantii la intalnirea de anul trecut, intalnire care mi-a produs multa placere mai ales ca aceea a fost prima mea iesire cu rulota si a fost o ocazie la care am intalnit oameni noi alaturi de care ne-am simtit foarte bine. In ceea ce priveste locatia, respectiv Fantanita Craiesei, subscriu si eu la anumite minusuri semnalate de colegul Mihai Dura, gen iarba netunsa, accesul ingreunat spre tablourile electrice precum si dispunerea acestora in camping (cam putine la numar), dar in acelasi timp nu pot sa nu spun si faptul ca locatia este destul de mare si ar putea fi potrivita pentru intalnirea noastra in conditiile in care isi vor anunta participarea un numar de echipaje cel putin egal cu cel de anul trecut, daca nu cumva mai mare. Iar acele mici minusuri se pot rezolva cu o organizare buna si cu discutii cu administratorul campingului.

Din punctul meu de vedere as prefera si o alta locatie (de dragul unei noi experiente - mi-ar place sa vad si alte locuri noi), dar trebuie sa avem in vedere toate aspectele: sa fie cat mai usor accesibila pentru toti membrii comunitatii (zona din centrul tarii e ok), sa aiba capacitatea camparii unui numar cat mai mare de rulote, curent electric(nu chiar toti suntem inca independenti energetic), sa aiba o zona (restaurant / terasa etc.) unde sa se poata organiza masa festiva.

In ceea ce priveste perioada, la acest moment nu am nicio propunere, ceea ce s-a tot vehiculat pana acum 29 apr- 01 mai pare a fi ok, dar cu siguranta voi vota atat pentru perioada cat si pentru locatie atunci cand se vor supune la vot si binenteles, ma voi conforma deciziei majoritatii si cred ca voi participa 99% la intalnire.

 

Cu respect,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Salutare tuturor

Optez pentru o perioda mai calda sa se poata sta cat mai mult pe afara!

Locatia sa aibe zone umbrite pentru a putea sta in caz de caldura mare!

Daca ar avea o piscina ar fi mult mai distractiv!

Restaurant destul de incapator eventual cu o terasa!

Multa verdeata!

Mie imi place daca o fi tot la Fantana Craiesei! Am fost multumit!(loc de plimbare, aer curat, peisagistica frumoasa, umbra, liniste)!

Trebuie aleasa o perioada cu mai multe zile libere, dar nu de 1Mai cand e nebunie peste tot (drumuri aglomerate, locati pline etc.)!

Acum cat o costa, dar sa ne simtim bine!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Draniceanu

La fel ca si colegul @Drinovan Ovidiu, si eu optez pentru o perioada mai calda, dupa 15 mai ar fi extraordinar! Fantanita Craiesei ar fi o locatie preferabila si de mine, sau Horezu cum spunea mai devreme colegul @Marian Popa! Acum ramane sa votam si sa ne supunem majoritatii! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Va salut!chiar daca sunt mai nou in aceasta familie, imi permit sa fac si eu o propunere:intalnirea, in jurul datei de 1mai;locatia, camping Tasnad-Satu Mare!

Chiar daca pentru unii ar fi ceva distanta, am argumente care ar putea fi luate in seama:

-campingul are un spatiu foarte generos(50 de echipaje cel putin)

-este administrat de primarie si cred ca se poate negocia un pret foarte bun(30 de lei/zi de echipaj cu toate utilitatile, inclusiv apa potabila)

-conditiile sunt mai mult decat decente, campingul fiind relativ nou

-indiferent de vreme, bazinele cu apa termala vor fi o atractie pt toata lumea(copii, parinti, bunici)

-teren de minifotbal cu nocturna, teren de tenis de camp, tenis cu piciorul, volei

-spatiu de joaca pt copii

-foisoare cu gratare si loc pt ceaun

-bauturi si mancaruri traditionale(tuica de Zalau si variate sortimente de gulas)

-alte spatii de cazare.

Inca o data zic, ca daca pentru unii distanta ar fi cam mare, cred ca nimeni nu va regreta!

O zi minunata!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrov Daniel Andrei

Salut rulotisti.

Oriunde in centru tari vin si eu ...sper sa fim in numar cat mai mare.Urmaresc cu atentie ce scrieti aici , ...va salut si numai bine !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Florin Todasca, te-ai gandit la colegii ce vin de la Constanta ? Ai 840km, asta inseamna 12-15 ore de mers cu rulota.

Nu cred ca este o varianta buna...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Zic ca se merita!Si eu fac 700 de km pana la Marea Neagra si nu imi pare rau!

Uneori vremea e potrivnica si daca prinzi 2-3zile de plaja(baie), tot te bucuri!

Pe cand la locatia propusa de mine, vremea nu poate strica o mini-vacanta!

Si nu a fost decat un pont.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sergiu 1988

Buna seara la toți colegii, părerea mea personala este că cel mai indicat loc ar fi categoric undeva in centru tarii cred că ar fi avantajos pt toată lumeahi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.