Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Marius11

Buna seara tuturor, in legatura cu locatia si perioada sunt de acord sa fie de 29-04;01-05

 Cum sunt nou nu am prea multe de spus dar merg si eu unde se decide (prin centrul tarii).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adiciordas

SI eu sunt de parere ca undeva in centru tarii e mai bine pentru toti!!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Ceea ce voi spune acum este strict din punctul meu de vedere:

mulțumesc conducerii acestui forum pentru această inițiativă minunată,

în ceea ce privește locația nu contează atâta timp cât mă întâlnesc cu oameni cel puțin minunați așa cum mi-a fost dat să întâlnesc cu ocazia Revelionului 2017.:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Marian Enache, nu trebuie sa iti ceri scuze pentru nimic, toti trebuie sa avem cate o parere, este frumos si off-camping dar tinand cont ca avem si colegi care o sa vina fara rulote, plus ca trebuie si o sala de mese unde se va desfasura masa festiva, trebuie sa mergem intr-o locatie amenajata :) Acum fata de off-camping o sa fie niste costuri in plus, gen 25-30 lei pe zi, dar nu vad asta o problema :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stelian

Buna seara tuturor !

Am fost placut surprins de initiativa si mai ales de ce s-a intamplat la Fantanita Craiesei anul trecut.

Din unele fotografii am vazut ca a fost frumos si locatie si vreme. 

Cred ca ar fi ok sa mergem acolo si anul acesta. 

Votul meu este pentru Fantanita Craiesei si pentru perioada 29.04-01.05.2017.

Anuntati-ma asupra deciziei finale.

MUltumesc si FELICITARI !hi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

 

                                       Buna seara,  

Desi am vazut doar din poze, consider ca locatia de anul trecut este cea mai ok. 

Ca si perioada, o consider cea mai optima pe cea propusa sfarsitl lui aprilie - inceputul lui mai.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel.d

Salutare!

 De acord și eu cu perioada, locația SIBIU, BRASOV.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Buna seara tuturor colegilor care si-au dat cu parerea pana acum despre locatie , majoritatea nu au participat anul trecut si de aceea tin sa le reamintesc ca o parte destul de mare dintre noi colegii lor am fost acolo , iar eu tin sa le spun ca eu unul nu prea asi fi de acord sa merg in acelesi loc cunoscut si mi-ar place sa merg in alt loc minunat din tara asta frumoasa. Sper ca si colegii  care au fost anul trecut acolo sa fie de acord cu mine , locatia a fost ok , balta fara peste , pensiunea cu camere naspa , unii nu au avut apa calda la dus si organizare pe teren cu iarba necosita  si multe altele.    Nu vreau sa fiu rautacios  dar pentru mine este ca ciorba reancalzita si nu asi vrea acest lucru.  Cu respect pentru cei care citesc ce am scris.

Modificat de MIHAI DURA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@MIHAI DURA, daca nu e ok locatia pentru tine, te invit sa faci o alta propunere superok 

De aceia trebuie sa ne sfatuim sa ajungem la un consens ca toata lumea sa fie multumita :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 2 ore, Ursu Florin a scris:

@Marian Enache, intalnirea trebuie sa fie intr-un loc amenajat, nu off-camping, pentru cu nu toti colegii au conditii pentru off-camping si in plus de asta avem nevoie si de o pensiune sau niste cabanute. 

@doinas21, gandeste-te ce inseamna pentru colegii din Iasi, Suceava sa vina pana la Herculane. Legat de campingurile din Ungaria cred ca pica din start. 

@catalinn2003, eu am fost de multe ori la mare de 1 mai ( nu cu rulota ), mi se par bani aruncati pe geam :D 

 

Eu propun si sustin locatia de anul trecut :) 

 

Din punctul meu de vedere @Ursu Florin a punctat foarte bine.superok Este o intalnire anuala intre rulotistii de pe forum si ar trebuii sa fie organizata intr-un mediu propice, intr-o locatie ce dispune de o sala in care se poate organiza o "masa festiva", unde sa se poata socializa intre membrii forumului! Dar si accesibila ca deplasare tuturor!

N-ar fi o problema off camping pentru o alta intalnire, mai toti rulotistii dispun de "independenta energetica" mai putin poate cei mai noi, dar cu ajutorul colegilor s-ar rezolva!

Nu mai departe de revelion parte din colegi s-au simtit tare bine "off camping" in zapada, dar a fost altceva! A fost o intalnire mai restransa! Oricum merita tot respectul!hi

Totusi sa nu uitam caci la vremea respectiva nu suntem in plina vara si vremea "poate juca feste"!tamp Asadar trebuie ceva "deasupra capului"!:amuzat:

Eu nu pot sa ma pronunt inca asupra prezentei mele, posibil sa nu fiu in tara atunci, oricum sotia nu va fi,  in schimb pot spune cu certitudine ca daca va voi onora cu prezenta  accept votul vostru in oricare din locatii!

Sa ne vedem cu bine!nay

 

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

 Florin ma gandesc o sa ma documentez in acest sens si o sa vin si eu cu o propunere. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ivanescu

Pentru unul ca mine care uraste FRIGUL SI RACOAREA  intalnirea ar trebui sa fie VARA in plin soare la mare .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Radu Ivanescu, nu cred ca la inceputul lui MAI o sa mai fie frig sau racoare. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen M.Rusu

Salut voios tuturor!

Inițiativă lăudabilă...dacă este organizare totul iese bine !

                                      Cu respect !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Bună ziua.Eu propun o locatie generoasa ofi camping cu doua trei pavilioane cu pereți deasupra capului și restul vine de la sine.În rest numai de binehi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Ceva de genul.
Insa cum facem cu cei ce vin fara ...rulota ???

ScreenHunter_215 Dec. 13 11.01.jpg

Cu 3 corturi de genul asta s-ar acoperi necesitatile ptr 100 persoane.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa
In ultima ora, DORU RADU a scris:

Bună ziua.Eu propun o locatie generoasa ofi camping cu doua trei pavilioane cu pereți deasupra capului și restul vine de la sine.În rest numai de binehi

 

- Deși o parte din noi nu suntem echipați corespunzător cu panou electric, și nici nu știu dacă vom fi până atunci, îți susțin ideea! hi

(Pentru noi cele mai frumoase ieșiri au fost off-camping, ne-echipați cu curent și cu bebeluș la purtător. Este important să fie o sursă de apă în zonă și să păstram curățenia în cazul în care există; iar dacă nu există, poate fi una din activitățile noastre pe parcursul șederii).

 

55 minute în urmă, Cornel C Mihailescu a scris:

Insa cum facem cu cei ce vin fara ...rulota ???

- Rulote + corturi + mama natură + voie bună = vacanța perfectă :smileys-camping:.

(Cel puțin pentru cine poate renunța la o parte din confort; în ideea de a-și petrece timpul într-un mod diferit decât cel din rutina de zi cu zi). 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
33 minute în urmă, andrei123 a scris:

- Rulote + corturi + mama natură + voie bună = vacanța perfectă. :smileys-camping:

(Cel puțin pentru cine poate renunța la o parte din confort; în ideea de a-și petrece timpul într-un mod diferit decât cel din rutina de zi cu zi). 

Exista o problema cu corturile, oamenii aia nu au toalete, sunt care vin si cu copii, iar in luna aprilie nu e tocmai placut sa stai noaptea la cort ( iti zic din experienta multor iesiri cu cortul ) . Trebuie sa ne gandim la toata lumea. Din punctul meu de vedere pot merge oriunde pentru ca nu depind de curent electric :), dar trebuie sa ne gandim si restul colegilor...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mina Ionel

Buna ziua tuturor..! Initiativa laudabila si realizabila...Nu stiu ce sa propun, pentru ca nu prea am fost plecat  prin tara cu rulota. ( am rulota de fix un an ) Dar daca locatia aleasa este undeva prin zona Brasov (centru tarii) este posibil sa onoram cu placere aceasta initiativa... (suntem doua echipaje complecte )  Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Din titlul forumului reiese ca suntem deținători de rulote corturi etc

Dacă nu închiriem un local undeva și ne strângem acolo ptr întâlnirea anuala.

Ori avem rulote ori avem rulote .:cu-rulota::camper:f;':smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru
On 1/15/2017 at 20:39, Daniel P a scris:

Cu siguranta @Marian Popa.../.;

N-au niciun motiv sa mai lipseasca...nay

 

si daca vin eu insotit de " motiv " ???:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Observ ca se posteaza, dar nu se vine cu propuneri de locatii.

Parerea mea este sa excludem camparea off camping si sa ne axam pe o locatie in care sa putem sarbatorii masa festiva asa cum este normal si firesc.

 

Daca exista pareri despre faptul ca locatia la intalnirea de anul trecut nu a multumit pe toata lumea, astept propuneri pentru alte locatii, dar care sa fie neaparat amplasate in mijlocul tarii, sa poata avantaja pe cat mai multi,  urmand sa creez sondajul pentru a putea vota.

:-)

 

@Doru Negru, "motivul" ca si insotitor este exclus pe viata biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Locatia cred ca este bine sa fie stabilita in functie de zona de unde vin cei mai multi participati , daca vor fi 90% sudisti nu cred ca este cazul de Alba Iulia sau Sighisoara , mai ales fiind perioada data cred ca va fi mai cald la campie , sau zona Buzaului la Vulcani , unde este un spatiu amplu de campat .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chiriac Ionut

Buna ziua dragii colegi, eu as propune pe 1 Mai si locatia sa fie la Brasov. Va doresc drumuri bune .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Cred ca nu putem sa re-inventam roata ..asa ca ne putem orienta dupa locatiile folosite de altii colegi, ( forumisiti) cu succes -nu cred ca au mai aparut alte locatii intre timp-

Asa ca putem sa avem in vedere urmatoarele locatii:

Laguna albastra ( 1 si 2)

Fantanita Creiesei

Horezu 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.