Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Daniel P

Cu siguranta @Marian Popa.../.;

N-au niciun motiv sa mai lipseasca...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.
13 minute în urmă, Marian Popa a scris:

Anul acesta poate avem si administratori alaturi de noi ;) ...mi-ar placea !

Cu siguranta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Si mie mi se pare Fantanita Craiesei ca fiind cea mai potrivita locatie. Este amplasata central, suficient de mare pentru campare si alte activitati, are cazare, restaurant si (nu in ultimul rand, in ceea ce ma priveste) pret rezonabil la campare (daca se mentine cel de anul trecut = 20lei / rulota + 5 lei curent, la cerere).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Daca administratorii nu merg, nu mergem nici noi superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

N-aveti voi norocul asta, sa scapati de noi...biggrin

Dar hai sa ne concentram acum pe problema, sa stabilim data si locatia pentru intalnire! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Ca si comunitate, intalnirile astea, mai ales anuale, fara coordonator, administrator... sau reprezentant, parca sunt....Ar fi ok sa fie prezenta lor!! Iertati indrazneala dar asa ar fi corect. Altfel fiecare ar fi stingher! Cand  ai "sefu"hi de fata e altceva! Companie.....asigurare...atmosfera....are un cuvant de spus

...etc....!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Maine am sa trimit un email tuturor membrilor comunitatii pentru o cat mai buna informare.

Exista posibilitatea ca multi sa nu acceseze forumul si astfel fac o invitatie catre fiecare pentru a participa la discutiile din acest topic.

Urmeaza, asa cum am mai scris, sa realizez un sondaj cu locatiile, pentru a definitiva locatia finala cea mai votata :)

 

La final, voi face personal o deplasare catre locatia respectiva, probabil ma voi intalnii cu un coleg, sau doi, din zona respectiva, pentru a fixa ultimile detalii la fata locului.

 

Stiu ca este inca devreme pentru toate aceste aspecte, dar am initiat acest topic acum, pentru a avea cat mai mult timp la dispozitie pentru accesarea de catre  majoritatea membrilor comunitatii.

 

Cu aceasta postare, sper ca s-a inteles ca voi fi implicat pentru a organiza o intalnire pe masura comunitati noastre.

 

Cu @Marian C voi discuta telefonic, fiindca el este unul dintre cei care s-a ocupat in mare masura la intalnirea de anul trecut.

Daca doreste sa se implice si in acest an alaturi de mine, totul depinde doar de el si nu este suparare daca timpul nu-i permite.

:-)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Stefane, crezi ca mai era nevoie sa mai vii si tu cu comentarii ?

Crezi ca nu stiu ca e obligatorie prezenta noastra la o astfel de intalnire?

Eu cred ca stie toata lumea situatia de anul trecut si motivele absentei noastre...Asa ca orice comentariu pe aceasta tema nu-si mai are rostul...

Ce-a fost anul trecut, A FOST... Acum sa ne concentram si sa vedem ce facem anul asta, asa ca vino cu propunere de data si locatie mai bine! nay

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Din punctul meu de vedere, ca si participant anul trecut la casuta, a fost super ok.

Loc generos pentru rulote, conditii ok,  mancare foarte buna, preturi rezonabile (care au fost negociate) , balta de pescuit pentru cei interesati. 

Eu votez pentru.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Imi cer scuze pentru comentariu @Daniel P, ! Acum am vazut intr-adevar....!Numai bine!

 

@Viorel, nu e devreme,  foarte bine si felicitari ca ai luat aceasta decizie din timp! E foarte bine pantru fiecare ca sa-si poata organiza din timp concediul sau liberul pentru aceasta intalnire!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Daca se incearca organizarea acestui eveniment inca de acum , este un lucru laudabil.

Apreciez participarea staf-ului nay .

Sunt dator cuiva cu un suc :laughing:, ca stiu ca nu mai consuma alcool.

Exista diferite concursuri care se pot organiza pentru copii, foc de tabara etc.

Am incredere in @Viorel,  @Daniel P, si intreaga conducere , ca vor organiza ceva deosebit si ii asigur de intregul meu sprijin hi

Modificat de Victor

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

@Victor bine zis LAUDABIL! Apreciez asta! De asta l-am si felicitat pe @Viorel omul de nota 10+ din stafff!

Dar nu-mi plac cei care  vin cu discordie...!

Modificat de Stefan P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu cred ca este devreme pentru organizare. Asa o sa avem timp sa punem la punct fiecare aspect. @Viorel, daca intalnirea se va face langa Brasov, aproximativ 100km distanta, te voi ajuta cu organizarea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Deşi mi-as dori foarte mult sa particip la acest eveniment,    în week-endul 29.04-01.05 am rezervare (împreună cu niște prieteni) pe o baltă de pescuit unde rezervarile pe locurile bune se fac cu un an înainte. ...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
în urmă cu 1 oră, Viorel a scris:

 Cu @Marian C voi discuta telefonic, fiindca el este unul dintre cei care s-a ocupat in mare masura la intalnirea de anul trecut.

Daca doreste sa se implice si in acest an alaturi de mine, totul depinde doar de el si nu este suparare daca timpul nu-i permite.

:-)

 

Am fost acolo si atent...colegul nostru @Marian Csa implicat in foarte mare masura  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Garvaneanu

:salut!:foarte buna alegerea facuta cu perioada si locatia deasemeni sa speram ca voi fi in tara  sa va pot onora cu prezenta .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalinn2003

Sincer as fi vrut anul asta sa ajung de 1mai pe litoral cu rulota ! Dar sunt deschis la orice varianta !!! Eventual hai sa mergem toti la mare de 1mai !!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Marian

Suna foarte bine treaba asta. Din pacate nu pot onora prezenta.

Rulota mea a avut infiltratii s a trebuit sa bag ceva bani.

Pe de alta parte, sa defectat  sonda lamda la masina si am  un consum  13-14% la exterior cu masina goala.

Va dura ceva pana imi voi reveni financiar.

Cat despre munte, incape vorba sa urc cu roomste1.1.6 hidramat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doinas21
On 15.01.2017 at 11:41, Ursu Florin a scris:

Pentru Sighisoara:

- Camping/Pensiune Aquaris

- Camping Vila Franka  ( unde nu exista pensiune dar exista cabanute la preturi foarte bune, chiar mai bune fata de campatul cu rulota ) 

 

Pentru Sibiu:

- Camping Cisnadioara

 

Fagaras:

- Fantanita Craiesei ( daca a fost ok anul trecut )

 

Pot merge sa vad personal locatiile din Sighisoara daca exista interese.

La pensiunea Aquarius am fost noi. Au spatiu pentru vreo 6 rulote. Poate mai multe corturi.  Au si cateva casute. Loc bun de popas daca vrei sa vezi Sighisoara.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Enache

Buna tuturor 

O idee minunata mai ales ca nr anilor se tot aduna ( la cati mai multi in viitor ).

Dupa cum am spus in mai multe randuri eu unul sunt activ ca rulotist incepand de prin 15 mai ( functie si de caldura eu fiind brasovean tind sa caut mult soare ) Asigurares rulotei o fac ptr 6 luni pe an incepand de prin 20 aprilie in asa fel incat sa pot sa mai circul prin octombrie ( la noi in zona toamna este mai frumos decat primavara )Eu merg in concediu in iunie si august .

O idee buna este Pensiunea Rasnov dar in genere spatiul este  aglomerat ( fiind multi rulotisti campati tot anul inclusiv eu  ) dar mai exista o posibilitate la iesirea din Rasnov unde cunosc pe cineva cu o zona de campare( iarba teren drept si  gard ) foarte propice ( avand sursa de apa si fosa de scurgere dar fara curent  ) in sistem off camping deci cu sume modice , si unde incap vreo 20 de rulote .concomitent .

Daca va inteteseaza se poate intra in legatura cu propietarul .

Ca data nu stiu ce sa zic dar cred ca dupa 15 mai este numai bine .

Voi cauta sa fac posibila prezenta la aceasta intalnire dar nu pot sa promit nimic de pe acuma 

Salutari de bine

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Chiritescu

Mai intai de toate salutare tuturor. Felicitari initiatorilor acestui eveniment. Consider ca perioada aleasa 29.04-01.05 este excelenta, cat despre locatie las veteranii sau cei mai experimentati sa aleaga. Pentru mine simplul fapt ca iesim organizat si am ocazia sa va cunosc fata in fata este mai mult decat imi doream.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doinas21

Pentru ca suntem mai comozi si nu tocmai la prima tinerete, intreb daca ar fi posibil sa mergem undeva unde-s ape termale.... In aprilie, pe mine m-ar atrage ceva gen Herculane, chiar daca e mai departe.  Stiu ca Felix este scump si departe pentru majoritatea membril;or.

 

Off topic: Noi mergem de doua trei ori pe an  la un camping relativ modest in Ungaria, la Nyirbator.

 Camping Sárkány.

Sunt 15 casute a cate  max 4 locuri, dar, cel mai probabil, o buna parte sunt deja retinute.

Mai este si spatiu pentru cca 25 de rulote, bai curate, o sala de mese modesta... cca 40-50 de locuri cel mult.Ultima data cand am fost aveau si doua rulote, ale lor. Nu mai aveau locuri la casute, asa ca am inchiriat cele doua rulote, la pretul de campare de pe site.

In pretul de cazare este cuprins si accesul la strandul termal, mai putin zona de spa si topoganele, care se platesc separat.

Noua ne-a placut pentru ca, de regula, este lume putina, mult mai putina decat la Hajduszoboslo, poti sa intri si sa iesi din strand de cate ori vrei.

Exista si balta de pescuit la 500 m de camping.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Marian Enache, intalnirea trebuie sa fie intr-un loc amenajat, nu off-camping, pentru cu nu toti colegii au conditii pentru off-camping si in plus de asta avem nevoie si de o pensiune sau niste cabanute. 

@doinas21, gandeste-te ce inseamna pentru colegii din Iasi, Suceava sa vina pana la Herculane. Legat de campingurile din Ungaria cred ca pica din start. 

@catalinn2003, eu am fost de multe ori la mare de 1 mai ( nu cu rulota ), mi se par bani aruncati pe geam :D 

 

Eu propun si sustin locatia de anul trecut :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu mă voi supune majorității, atât în ceea ce privește data, cât și locația. Voi participa 99 %. Să fim sănătoși și vorba orbului: mai vedem noi! :laughing:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Enache

Buna 

Scuze eu am dat doar o idee ptr ca mai toti sunteti obisnuiti si doriti campari off camping ( cel putin cam asta am inteles eu din comentariile dvs mai ales cand vorbim de  plecari in vacante prin Grecia Bulgaria  ) Nu era vorba de mine ( eu sunt adeptul campingului in proportie de 99% )

Inca o data scuze si ma retrag din comentariile de acest gen lasand pe cei mai experimentati in astfel de organizari sa propuna, sustina si definitiveze perioada si locatia unir astfel de intalniri .( intalniri frumoade am inteles ca se pot face la Fagaras unde exista 2 variante ambele cu cazari )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.