Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Viorel C.

Dragi colegi ai acestei comunitati de rulotisti, trebuie sa initiez acest topic pentru intalnirea noastra din acest an 2017, fiindca dupa cum se stie, iar daca nu se stie se afla biggrin, acest forum implineste in luna martie 4 ani de la infiintare.

Probabil s-a descoperit postarea referitoare la intalnirea de anul trecut de catre toti membrii comunitatii, iar daca nu, invitatia este sa o citeasca.

 

Astfel, legat de acest aspect, consider ca este bine sa propunem incepand de pe acum, locul si perioada in care sa aiba loc intalnirea de anul acesta.

Am sa initiez un sondaj in acest topic cu locatiile propuse de fiecare, vom vota, si-ntr-un final, asa cum am procedat de fiecare data la un sondaj, cele mai multe voturi a unei locatii anume, vor fi cele care vor decide.

Exista bineinteles si varianta cu locatia de anul trecut, dar nu eu decid, ci noi toti.

 

Dupa fixarea locului si a perioadei in care va avea loc intalnirea, vom lua contact cu reprezentantii locatiei respective pentru cat mai multe detalii si rezervari, dupa care am sa creez un tabel cu membri participanti.

Va astept cu idei si cu propuneri pentru o cat mai buna si "unica" intalnire a membrilor acestei comunitati.

 

Cand scriu "membri ai acestei comunitati", doresc sa se cunoasca faptul ca nu doresc participarea altor membri din alte comunitati de rulotisti. Nici macar ca invitati!

Suntem o familie in care respectul primeaza,  unitatea acestui forum ne tine mai mereu uniti, dar avem intotdeauna usa deschisa catre cei care cunosc ce inseamna respectul si doresc sa faca parte din aceasta familie a noastra.

:-)

                  comunitate-rulotisti.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marian Popa

Eeeee....de cand asteptam asta !!! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Super superoksuperok @Viorel !! Sper sa se mobilizeze toti colegii si sa iasa ceva frumos ! Cu parere de rau va anunt ca eu nu o sa pot face nici o iesire mai devreme de iunie-iulie ( poate nici atunci) , asa ca va tin pumnii si o sa incerc sa ajut cu ce pot, de pe margine. 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

A veniiiiiit! Eu propun o locatie unde pot ajunge membrii din orice colt al tarii cat mai usor :) Asta ar fi undeva in centrul tarii, poate BRASOV, Sibiu ? :clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da...Va fi aniversarea celor 4 ani de existenta Forum Rulote si mi se pare normal sa participe exclusiv membrii comunitatii noastre...hi

Ca atare, va trebui sa stabilim de pe acum locatia dar si data evenimentului, ca pana atunci sa-si poata organiza fiecare treburile pe la serviciu...

Asa ca cei care doresc sa participe, sa posteze fiecare o propunere de locatie dar si de data...Sigur ca nu poate fi multumita toata lumea, dar va trebui sa fie respectata propunerea care intruneste voturile majoritatii membrilor care intentioneaza sa participe...

In ceea ce ma priveste, eu as propune ca data intalnirii week-endul 29.04-01.05, pentru ca se mai incalzeste afara si foarte multi vor fi liberi de la serviciu de 1 Mai...

Iar ca locatie merg oriunde, de preferat ar fi tot centru tarii, sa fie convenabil pentru colegi din toate zonele geografice.../.;

Hai sa vedem si alte propuneri...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

@Daniel P cred că ai perfectă dreptate cu data de 1Mai căci pe urmă încep concediile și cum ai menționat nu toată lumea are liber de la servici, referitor la locație sunt locuri frumoase pe lîngă Sibiu, Sovata, Sighișoara, Alba Iulia rămâne de hotărât! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Ma gandeam ca ar fi bine sa vedem cate persoane sunt interesate, si apoi in functie de acest aspect, sa gasim o locatie care sa fie suficient de mare pentru acest eveniment. Legat de perioada, asa cum ziceau si colegii mai sus, ar fi bine sa prindem si ceva zile libere pentru a nu face un efort considerabil pe zilele fiecaruia de concediu . Locatia ar trebuii sa aiba si ceva spatii de cazare ( pensiune-casute-hotel) pentru ca,  poate,  mai sunt colegi care nu vor sa vina cu rulota sau nu pot.- nu stiu daca ma lasa inima, sa nu trec si eu macar o seara pe la voi nay-

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare. hi
Parerea mea este ca inainte de toate sa se stabileasca data intalnirii.:ascratch: ( @Daniel P a dat un interval perfect )
Dupa care se stabilesc cat de cat echipajele care vin 
Si in cele din urma locatia in functie de numarul de participanti.
Ca si locatie ( cum spun si colegii mai sus ) ar fi bine undeva prin centrul tarii.superok ( Ursu Florin a , , zis " bine )
E doar o idee. Asa ca nu vreaau sa fiu certat de anumiti colegi.:laughing: 
Eu sincer...cu parere de rau nu pot onora aceasta intalnire. tamp ( sau...nu se stie niciodata )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu ma ofer, din nou, voluntar sa gasesc o locatie in jurul Sibiului. 

Din pacate, nu sunt camping-uri mari, in zona, in care sa putem sa ne adunam mai multi.

Altfel, locatii off-camping sunt multe si frumoase.

Deci, eu propun zona Sibiu, la orice data doriti !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

@Dan Armeanu hi
Multumim pentru spiritul de echipa si intrajutorare.superok
Stima si respect. nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Camping Pensiunea Rasnov? Au si camere, dar nu prea avem ce activitati sa practicam acolo in afara de SPRITZ. :clapping:

Ma ofer sa caut locatii in jurul Brasovului ( Fagaras, Sighisoara, etc )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da, trebuie sa stabilim de la inceput data intalnirii pentru ca numai asa va putea sti din timp fiecare cum sa se organizeze cu timpul liber si sa poata confirma prezenta sau nu...:ascratch:

Iar ca si locatie, zic ca ar trebui sa indeplineasca min. 4 conditii:

- sa fie cat de cat accesibila tuturor, deci undeva in centrul tarii;

- spatiu suficient de mare pentru camparea rulotelor;

- sala de mese pentru petrecere si masa festiva;

- spatii de cazare pentru cei care vin fara rulota;

Alte amanunte eu zic ca sunt mai putin importante si putem gasi solutii de rezolvare a lor...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Pentru Sighisoara:

- Camping/Pensiune Aquaris

- Camping Vila Franka  ( unde nu exista pensiune dar exista cabanute la preturi foarte bune, chiar mai bune fata de campatul cu rulota ) 

 

Pentru Sibiu:

- Camping Cisnadioara

 

Fagaras:

- Fantanita Craiesei ( daca a fost ok anul trecut )

 

Pot merge sa vad personal locatiile din Sighisoara daca exista interese.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

:salut!:

Eu as opta pentu Sighisoara in perioada 29 aprilie - 1 mai

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Dupa mai multe optiuni, care sper sa vina din partea a cati mai multi, am sa realizez un sondaj cu propunerile, urmand sa supunem la vot :)

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Salut, la Sibiu camping Cisnadioara este ok . Perioada ar fi bine 29.04 - 01 .05  in rest numai de bine...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Viorel, anul trecut cam cati oameni s-au adunat? Cati cu rulota, cati la pensiune? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Vezi aici tabelul si prezenta aproximativa, pentru ca o parte din echipaje, din diferite motive si-au anulat participarea ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
In ultima ora, Ursu Florin a scris:

@Viorel, anul trecut cam cati oameni s-au adunat? Cati cu rulota, cati la pensiune? 

Colegul @Marian C ne poate spune asta 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Membri activi in acest moment , nu cred ca au fos mai mult de 10 echipaje .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Au fost peste 25 de echipaje in afara de casute si pensiune.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Buna seara 

 Au fost 40 de rulote iar la masa festiva au fost prezenti 96 de adulti si 27 copii.Au fost destul de multi care nu au venit desi erau pe liste .Pensiunea avea (daca nu ma inseala memoria)10 camere single si doua apartamente ...care au fost ocupate pe toata durata evenimentului. 

Modificat de Marian C

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Ca si locatie pot spune ca mai central dacat Fagaras nu este ..aici avem doua posibilitati :Fantanita Craiesei si Laguna albastra.Acum trebuie gasit in functie de numarul de participanti atat cu atelajeje din dotare cat si cei ce vor veni la camere.

 Nu are rost sa cautam o locatie generoasa daca nu putem sa o ocupam.Din punctul meu de vedere Fantanita Craiesei este cam ce ne trebuie si din experienta de anul trecut se poate face un eveniment pe cinste acolo . 

 

Perioada este ok cea propusa de @Daniel P

Locatie :de acord cu propunerile lui @Ursu Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Atunci, ne orientam spre Fantanita Craiesei si cred ca ar fi o varianta foarte buna... dar sa mai vedem si alte propuneri din partea colegilor...hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Anul acesta poate avem si administratori alaturi de noi ;) ...mi-ar placea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.