La Multi Ani tuturor!   Dupa extraordinara aventura de a face Revelionul 2017 cu colegii pe Valea Cerbului am trecut la ceea ce mi-am propus inca de la mijlocul anului trecut si anume sa-mi achizitionez un autoturism pe care mi-l doream demult si anume VW Tiguan. Dupa multe verificari pe la dealeri si negocieri m-am oprit la un model facelift din 2013 care are ceea ce mi-am dorit si anume 4x4 si cutie DSG. Mai are si alte optionale pe ea dar astea sunt cele doua care erau cele mai importante.   Autoturismul "vechi", Octavia II 4x4 era f.buna dar tragea mai greu rulota din dotare care are MMA de 1400 kg (octavia poate remorca pana la 1500kg). Tiguanul poate trage pana la 2200 deci ar trebui sa fie o joaca sa traga rulota. Nu am incercat inca deoarece vremea nu permite si nici nu am inca carlig de remorcare pe Tiguan. N-am apucat sa fac poze la masina dar voi pune cateva cat de curand. Am ceva poze din anuntul care a fost pe Autovit.   Pentru cine este interesat in curand va fi la vanzare Octavia II 4x4 din 2010, 105 cp, 230k km. (se poate vedea in pozele/filmuletele postate in Revelion 2017.