• Conţinut similar

    • Mihai A.
      de Mihai A.

      Salutari dragi colegi,

      O sa-mi incep postarea cu link-ul catre povestea rulotei noastre, de-acum, intrucat masina cumva a aparut pe firul intrarii rulotei in viata noastra: link.

      Pe scurt - masina noastra de viitori rulotisti este un Suzuki Vitara 2018, 1.6 benzina, 4WD. MMA (Masa Maxima Acceptata tractata): 1200 kg.

      Nu poate trage o rulota foarte mare, cred ca un optim este o rulota cu masa proprie de 900 kg/MMA 1100-1200 kg. Ceea ce ar fi optim pentru familia noastra (de 2 + un bebe mic de 1 an si ceva)

      Urmeaza pana la sfarsitul anului s-o echipez cu carlig, un set de anvelope mai de allroad si scuturi de protectie. Cate un pic pe luna, sper

      ORICE SUGESTII DE ECHIPARE SUPLIMENTARA SUNT BINE-VENITE!

       


    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,  
      Doresc sa montez carlig si nu stiu daca este necesar sau nu modulul can bus.  
      Masina este Audi a4 2002 1.9 tdi tip motor awx (modelul care nu afișează in bord cand se ard becuri). 
       
      Unii vânzători spun ca este necesar,  pe net am citit ca nu ar fi pentru modelul meu.  Cum imi pot da seama de adevăr? 
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,  
      Doresc sa montez carlig.  Masina este audi a4 2002 berlina.  Am gasit second cu tot cu instalatie de avant.  
      Se potrivește oare? 
    • George B
      de George B
      Salut,
      Datorita faptului ca mi-am achizitionat o rulota, am facut cateva probe cu masinile din dotare, respectiv un Peugeot 307, 1.6 diesel cu 110 CP si Skoda Octavia 1.6 benzina + GPL, 102 cp. Din Olanda, de unde am achizitionat rulota, am venit cu Peugeotul, care s-a comportat mai mult decat ok, inclusiv pe autoastrazi si pe “Dealul Negru”. Problema majora in schimb a fost pe A1 de la Pitesti catre capitala, unde batea vantul destul de tare din fata si efectiv am simtit cum este sa ai agatata de tine o parasuta.
      Ca sa scurtez, dupa un consiliu de familie scurt, ne-am hotarat sa schimbam una dintre masini si a fost trasa la sorti masina mea, respectiv Skoda si am achizitionat un Duster 1.6 benzina + GPL, 1.5 CP din 2011.
      Nu deschideam acest topic, dar am vazut clipul postat in topicul cu revelionul de pe Valea Cerbului, ceva “ciudat” pt mine. Nu posed de mult timp masina, a.i. n-am destula experinta cu el, dar am cateva intrebari punctuale legate de masina din acel video:
      ·         Dupa cum se aude este un benzinar?
      ·         Ce anvelope are pe masina, iarna sau all season?
      ·         A incercat si cu 4x4 blocat?
      ·         Cum s-a comportat masina dupa montarea lanturilor? A folosit lanturi pe ambele punti?
      ·         Ce MMA are rulota si daca a fost incarcata aproape de capacitatea maxima.
      Din acest motiv am “poluat” topicul, caci doar cineva prezent la fata locului imi poate da, eventual, aceste raspunsuri.
      Multumesc frumos,
      George
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.