Salutare tuturor!   Cap 1. Povestea   Pana acum mai putin de o saptamana eram convins ca nu-mi trebuie rulota si ca nu vreau sa trag asa ceva dupa mine. Cochetam cu ideea sa-mi bricolez ceva dintr-o dubita. Cautand idei si solutii aplicate, ca sa-mi formez un plan de actiune, am ajuns pe acest forum.   Aici am fost primit cu ospitalitate, am intalnit oameni plini de pasiune si mai ales de bunavointa. Oameni care mi-au dat sfaturi pertinente si mai mult chiar - o mana de ajutor. Si profit de prilej sa le multumesc!   Apoi incet-incet, pe masura ce m-am adancit in lectura, s-a infiripat in mintea mea si intrebarea perfida : What if? Am ajuns la topicul "ce rulota vreau", am urmarit cautarile colegului Eusebiu C de la Timisoara si am vazut recomandarea  facuta de Silviu Pascu in privinta unei rulote aflate la Ploiesti. Clic Aici pentru detalii... Am intalnit vanzatorul, mi-a prezentat rulota in doua randuri si mi-a explicat detaliat performantele si cum functioneaza dotarile acesteia, dupa ce in prealabil i-am marturisit ca n-am ocazia sa vad niciodata interiorul unei rulote. Si mi-a dat o multime de alte sfaturi  legate de  intretinere si utilizare. Un baiat foarte de treaba sper sa nu ramanem simple cunostinte   Adjudecat pentru suma de 1800 Euro, intocmit contract vanzare cumparare, adus rulota acasa.   Cap. 2  Fotografiile sau dovada, asa cum imperios solicita cineva in urma cu  aproximativ27 de ani.)