Salutare, Dupa o scurta excursie (pe care o voi prezenta curand  ), m-am apucat de curatenie. Am scos tot din rulota si m-am apucat de treaba. Cand am terminat si am vrut sa le pun toate la locul lor, am ramas "un pic socat" de cat de mare era mormanul cu cele scoase din rulota: oale, paturi, fire, scaune, tv cu toate accesoriile, cort...................................... Asa ca daca tot le-am scos am zis sa le si cantaresc si uite asa am ajuns la concluzia ca cele care le car permanent cu mine au cam la 150Kg. (vezi atasamentul) Nu am luat in calcul urmatoarele: roata rezerva, rezervoarele de apa, masuta plianta pe care se intinde patul, deoarece le-am considerat ca fiind din dotarea standard cu care a plecat rulota din fabrica.  Eu consider ca sunt ok cu greutatea rulotei deoarece rulota are 597kg, iar MMA-ul acesteia este de 900kg, Daca la cele 150kg bagaj permanent care il car cu mine mai adaug un 20% diverse, rezuta 180kg Asadar 597 proprie + 180 bagaj = 777kg din maxim 900kg, altfel calculat din 303Kg cat am voie pentru bagaj folosesc aproximativ 60% (59.4%).   In concluzie desi nu mai am loc in rulota mai pot cara si alte chestii      Greutatile din rulota.pdf