Aurelian P

Manuale de utilizare

14 postări în acest subiect de discuţie despre Manuale de utilizare

Manuale de utilizare

Aurelian P

isor!Un manual utilizare rulota adria optima de prin anii '90 aveti idee de unde pot lua, printa etc? :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Achim

Chiar asa!...

Mi s-ar parea o idee buna sa incarcam pe net tot felul de manuale, instructiuni si alte materiale despre rulote, ce le avem prin casa. La un moment dat cineva, sigur o sa le caute disperat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelian P

Am cautat. Nu am gasit pe Google. Poate gasesc daca mai caut.

Vroiam asa pentru cultura mea generala, schite electrice, gaz etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Manual pentru sistemul de ventilatie Truma-Vent

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Buna seara dragi colegi!
Atasez Manualul de Utilizare pentru modelul meu de rulota. Din pacate este in olandezatamp. Poate il are cineva si in limba engleza si-l va posta aici!biggrin

2005 HANDBOOK TOSCANE.pdf

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
James

Salutari,

Am cumparat rulota fara User Manual si/sau alte documente de acest gen si m-ar interesa daca are cineva o Diagrama Electrica si alte "bunatati" de genul pentru acest model/tip de rulota?!  Vreau sa incep "personalizarea" ei si mi-ar trebui o diagrama a circuitului electric (si totodata orice alte info ar fi de mare folos).

Multumesc anticipat si astept cu mare interes raspunsurile voastre pe acest topic.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

greu de tot sa gasesti, cat am cautat si eu abia am gasit o schema generala si aia doar referitoare la luminile de drum

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Un manual pentru avento royal 395 td are cineva, sau stie pe undeva? Multumesc. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gurau Laurentiu

Buna seara tuturor,

Doresc si eu un manual pentru o rulota (D1)TEC model (D2)TE450K (D2)TETK430TN (D3)TECA 2006 B fabricata in 1998. Precizez ca așa este trecut in carte si în talon sincer nu știu exact,  așa ca am scris înainte corespondentul de pe talon, precizez ca sunt începător la capitolul rulote/ieșiri cu rulote si mai presus de asta este si achiziție recenta(aproximativ o luna) si ieri ...am constatat ca nu am bec de ceata si de marsalier pe ea. Vechiul proprietar modificând instalația electrică după cum a considerat. Am priza cu 13 pini  atât pe mașina cât si pe rulota. Am mare nevoie de manualul cu schema electrică pentru a avea măcar bec de ceata( de marsalier ma pot lipsi). Am răscolit bine pe tot netul dar făra rezultat.:(

Va mulțumesc anticipat pentru timpul acordat si pentru părerile si sfaturile oferite si bineînțeles pentru manual(daca exista sau daca il are cineva)

Toata stima!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Daca nu gasesti manual, sunt sigur ca un electrician auto poate rezolva cu usurinta problema luminii de ceata...Bafta! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gurau Laurentiu
14 minute în urmă, George M. a scris:

"am constatat ca nu am bec de ceata si de marsalier pe ea"

Triplele rulotei prevad aceste tipuri de semnalizari ? Ca degeaba ai 13 pini la conectoare daca ai cablul rulotei cu 7 fire si triplele nu prevad ceata/ marsarier ...

Intreb asta ptr ca asa e la mine.

Pufff... asta chiar nu știu in teorie are in ambele triple ceata( cel puțin are soclu pentru bec ) in practica am încercat cu bec pus si surpriza nu funcționează 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gurau Laurentiu
30 minute în urmă, Daniel P a scris:

Daca nu gasesti manual, sunt sigur ca un electrician auto poate rezolva cu usurinta problema luminii de ceata...Bafta! :noroc:

Am încercat la un electrician auto si s-a luat cu mâinile de cap, ba ca nu știu ce ba ca nu știu cum si treburi de genul asta si sincer am experiența negativă cu foarte mulți electricieni la Bucuresti ? o sa mai încerc si la alt/alte service-uri oricum mulțumesc pentru sfat si zi buna in continuare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.