Patrick

Trai full-time in rulota

32 postări în acest subiect de discuţie despre Trai full-time in rulota

Trai full-time in rulota

Viorel K
în urmă cu 6 ore, Daniel P a scris:

 

Oricand cu multa placere...ramane sa ne gasim timp, pentru ca si eu si sotia, cam lucram week-endurile...:noroc:

Multumim mult pentru disponibilitate. Si noi suntem la fel, ocupati weekend-urile, cel putin acesta si urmatorul sigur. Si mult mai liberi in timpul saptamanii.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Lucian Pop

Si eu planuiesc sa fac acelasi lucru in viitorul apropiat.  Foarte util thread-ul 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Boicilaurentiu

Salut Patrick.

Eu locuiesc de 3 ani full time intr-o rulota Fend 470 Joker din '93.

Am locuit 2 ani in toata Europa in rulota, in Romania un sezon intreg (vara) iar acum locuiesc in Belgia in aceeasi rulota de un an de zile.

Rulota am personalizat-o un pic pe nevoile mele (eu singur) iar in vara asta am sa-mi pun incalzire in pardosea si climatizare, care am cumparat-o deja ; astept timpul bun sa o montez.

Eu ma simt ca si: "regele lumii" LIBER sa fac ce vreau cand vreau, fara limite ; daca ar fi dupa mine, NIMENI, dar absolut NIMENI nu ar avea resurse nelimitate pe lumea asta, de nici un fel!!!!!!

Am plecat sa locuiesc in rulota de la un apartament de 120m2 pe doua nivele in Timisoara si nu pentru ca am avut probleme financiare, ci pentru ca asa am vrut, la inceput mergeam cu baiatul nostru in turnee internationale de tenis (vreo doi ani doar vara vreo 7-8 luni) apoi ne-am indragostit de-a binelea de rulota si am vandut apartamentul si am ramas cu rulota.

Daca vrei sa-ti povestesc mai multe ma poti suna sa-ti povestesc din experienta mea.

Nu te gandi ca stau singur in rulota, stau cu nevasta-mea iar pana acum un an am stat si cu baiatul nostru care avea 16 ani, iar acum el e la o academie de tenis in Bucuresti  si la anul pleaca in USA la facultate, deci daca vrei da-i bataie, iti spui tu singur daca e bine sau nu, iar raspunsul la intrebarile tale tot singur ti-l dai.

Bafta multa!

Laurentiu 

Tel. 0720370381

 

  • Like 13
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M
La 3/30/2018 la 17:24, Boicilaurentiu a scris:

Salut Patrick.

Eu locuiesc de 3 ani full time intr-o rulota Fend 470 Joker din '93.

Am locuit 2 ani in toata Europa in rulota, in Romania un sezon intreg (vara) iar acum locuiesc in Belgia in aceeasi rulota de un an de zile.

Rulota am personalizat-o un pic pe nevoile mele (eu singur) iar in vara asta am sa-mi pun incalzire in pardosea si climatizare, care am cumparat-o deja ; astept timpul bun sa o montez.

Eu ma simt ca si: "regele lumii" LIBER sa fac ce vreau cand vreau, fara limite ; daca ar fi dupa mine, NIMENI, dar absolut NIMENI nu ar avea resurse nelimitate pe lumea asta, de nici un fel!!!!!!

Am plecat sa locuiesc in rulota de la un apartament de 120m2 pe doua nivele in Timisoara si nu pentru ca am avut probleme financiare, ci pentru ca asa am vrut, la inceput mergeam cu baiatul nostru in turnee internationale de tenis (vreo doi ani doar vara vreo 7-8 luni) apoi ne-am indragostit de-a binelea de rulota si am vandut apartamentul si am ramas cu rulota.

Daca vrei sa-ti povestesc mai multe ma poti suna sa-ti povestesc din experienta mea.

Nu te gandi ca stau singur in rulota, stau cu nevasta-mea iar pana acum un an am stat si cu baiatul nostru care avea 16 ani, iar acum el e la o academie de tenis in Bucuresti  si la anul pleaca in USA la facultate, deci daca vrei da-i bataie, iti spui tu singur daca e bine sau nu, iar raspunsul la intrebarile tale tot singur ti-l dai.

Bafta multa!

Laurentiu 

Tel. 0720370381

 

Sunt foarte curios sa ne impartasesti mai multe ; cum ai facut. 

Daca esti dragut deschide un topic nou si povesteste-ne si noua din experienta ta cu detalii tehnice : cum si unde ai campat, cum te-ai incalzit iarna, cum faci baie, mai ales in sezonul rece cand sunt temperaturi reduse, costuri etc.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vitonesc Bogdan

@Patrick Buna !

 

Si eu ma gandesc serios sa ma mut la rulota. Am deschis si un topic pe aceasta idee :)

A-ti reusit sa si face-ti miscarea ? Daca da si daca nu, unde montati rulota/camper-ul in Cluj N ?

Caut un loc unde sa ma amplasez, un loc la un pret de inchiriere teren la un pret rezonabil, daca este posibil chiar in Cluj N. Periferie dar sa fie in Cluj N.

Sau Apahida, Baciu, Sub Coasta, Borhanci.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Victor Popescu

Eu inca visez la acest lucru. :OK:

 

Momentan ma mut din Bucuresti in Caracal si totusi vad o imbunatatire a nivelului de trai... sper sa pot sa cumpar in curand fie auto-rulota, fie rulota+teren intravilan undeva si sa pun rulota si fantana apa+energie electrica (fie panouri fie normal, direct de la retea)

:autorulota:

 

Daca sunt membrii care cred ca pot da sfaturi ptr o astfel de mutare, as fi recunoscator

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Victor Popescu

m-am exprimat putin mai... aiurea dar sper ca ma intelegeti :salutari:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.