Mester Valentin

Prezentare membru

5 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare membru

Prezentare membru

Mester Valentin

Buna ziua,

Multumesc administratorului pentru amabilitatea de a-mi permite sa ma inregistrez pe acest forum. Cu aceasta ocazie tin sa-i salut si sa le doresc multa sanatate membrilor acestui forum. Sunt un pensionar din Bucuresti, sector 2, amator de natura (poza din avatar este realizata anul trecut in septembrie in fata cabanei Suru) Am dat intamplator de forum in vara cand am gasit pe net mesajul d-lui adrian05ro in legatura cu un camping din Eforie Nord. Am fost in Eforie Nord in perioada 22-29 iunie si am studiat si posibilitatea de cazare la camping. De atunci am urmarit cu mare placere postarile de pe acest forum si am invatat multe lucruri in legatura cu achizitionarea unei rulote si posibilitatea de campare in Romania.

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

Bun venit in comunitate!  wcm

Multumesc pentru recomandarea facuta si va invit sa urmariti si sa postati in continuare pe forum.

Numai bine!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mester Valentin

Multumesc pentru mesaje. Inca nu m-am hotarat sa-mi cumpar o rulota si asta din cauza conditiilor de campare din Romania. In iunie cand am fost la Eforie Nord am cunoscut un pensionar de 70 de ani din Bucuresti, sector 4, nea Costica, care este propietarul unei rulote Tabbert si sta la Eforie Nord din luna mai pana in septembrie. Rulota nu o tine in camping, a fost parcata in parcarea de la intrare pe aleea Belona de unde a fost alungat de politia comunitara si o tinea langa o vila in constructie, cu acordul propietarului. Daca o tinea pe campul ala de la fostul camping Sincai il costa 20 lei pe zi, fara racordul electric. Eu am platit 50 lei pentruo camera cu baie intr-o vila din apropierea plajei Acapulco. Pentru o singura persoana care merge la mare 2 saptamani pe sezon consider ca nu este rentabil sa-ti cumperi o rulota. Consider ca o rulota este rentabila pentru o familie tanara cu copii si sau animale de companie, sau mai sedentara. Fiind mereu in miscare cand merg pe munte (de doua ori pe luna) ma deplasez cu trenul, masina ma streseaza din cauza balamucului de pe soseaua Bucuresti-Brasov si nu intodeauna locul de intrare pe traseu este si cel de iesire. Pe 27 septembrie ma deplasez cu trenul la Avrig, de unde parcurg traseul cabana Poiana Neamtului-cabana Barcaciu-Lacul Avrig-cabana Suru, unde se tine si anul acesta intalnirea anuala a membrilor forumului carpati.org. Va multumesc incaodata pentru primirea facuta si o sa urmaresc cu interes acest forum.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.