• Conţinut similar

    • Nelu Z
      de Nelu Z
      Camping si Strand Termal  NOSTALGIA - Vlahita
       
      Deoarece este ultimul strand deschis in localitatea Vlahita si informatiile pe internet sunt foarte putine, incerc sa va ofer informatiile pe care le am de la fata locului.
      Este ceva mai greu, dar prin intermediul translatorului am reusit!
      In Vlahita sunt 3 stranduri:
      Cel vechi , Perla Harghitei.
      In spatele lui s-a deschis inca unul cu piscina Raza Soarelui.
      Si ultimul deschis, pe care il cunosc mai putini Strand Termal/ Camping Nostalgia. 
      Le-am vazut si singurul care m-a facut sa raman a fost Nostalgia.
       
      Coordonate si localizare pe harta pentru Strand Termal/ Camping Nostalgia:
      46.340751, 25.5341342
       
       
      Are 3 bazine cu apa termala, 10 casute, loc generos pentru amplasat rulote si corturi, cu multa iarba, grup sanitar cu vestiar, dusuri, wc-uri curate.
      Loc amenajat pt. gratar.
      Prize 230v pt rulote.
      Nu are racorduri pt.apa.
      Nu au copaci sub care sa campezi la umbra.
      Pretul platit pt. rulota + curent +2 persoane + acces la bazine = 75 lei/zi
       
      Restul dotarilor le veti vedea in imaginile atasate.
       

       
       
       





    • Mihai-Arad
      de Mihai-Arad
      Dragi rulotisti ....
      ...in ultimii ani de fiecare data cand am ajuns la Oradea am stat foarte putin timp si astfel nu am mai apucat sa vad cum s-a transformat orasul. Zilele trecute dupa o iesire catre Pancota - Alesd - Cluj Napoca , m-am reintors spre casa prin Oradea. Imi place Oradea; un oras frumos, cochet , cu multe parcuri... cu cladiri ingrijite care sigur te vor impresiona.
      Daca vrei sa admiri Oradea, iti recomand o plimbare pe Calea Republicii, pietonala care te va duce de la magazinul "universal" Crisul pana la Primarie.... Din zona pietonala "poti rataci" pe strazile adiacente si sa revii in zona pietonala.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Va recomand sa vizitati Oradea !

    • Mihai-Arad
      de Mihai-Arad
      Un sfărsit de săptămană de la răul Mures către răul Cris.
      Aici - Harta mea !
      *** ... nu-mi găsesc cuvintele.
       

      Bine ati venit , in Criva !

       

       

      Curioase !

      O turma de oi , inconfundabilă !

      Un cioban ...modern ! Avea mantea de ...ofiter MApN ! sic !

       
      Pauză de masă , undeva in apropiere de Osorhei !
      Am cumpărat telemea de oaie din tărgul de la Păncota !

       
       
       
       
       
       
       
    • Marius Dan
      de Marius Dan
      Salutare tuturor! Merg de ceva vreme la strand Sofronea linga ARAD.Apa e grozava !! Intrare 10 lei.Parcare mare cu umbra, posibil offcamping.La 1km de strand se afla o balta care tine de Sanpaul, aviz pescarilor! Mincare in incinta.Sunt 2 bazine, cel mare deschis.Bazinul mic e acoperit si are linga el dusuri, cabine, etc.Apa are cam 38grade.Cel mai grozav a fost asta iarna cind ningea afara...Mai sunt magazine alimentare in localitatiile de mai sus sau Arad.Si acum pozele de azi, scuzati calitatea.Loc linistit, pensionari, familisti cu copii.In penultima poza e o pensiune/restaurant si la barza magazinul satesc! Drumuri bune 

       













    • Alexandru Marin
      de Alexandru Marin
      Incepand din 19.07.impreuna cu prietenul @Eugen David vom lua drumul spre nord-vestul tarii , vom campa la Tasnad ( Satu-Mare) , locatie pe care am descoperit-o anul trecut, camping mare si foarte curat, strand cu apa termala cu 3 bazine, servicii diverse si de calitate, preturi onorabile, oameni deosebiti, anul trecut am stat 10 zile si a parut putin, eu merg si cu 2 nepoti, poate si @Eugen Davidsa faca la fel, speram sa mai fie colegi amatori, ..daca ne vom reintalni cu prietenul @Ciurea Sorinar fi f.bine,  va asteptam...
       
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.