Vizitator rica

Tigare electronica

15 postări în acest subiect de discuţie despre Tigare electronica

Tigare electronica

Vizitator rica

Sunt printre noi colegi care vapeaza?

Eu am renuntat de un an jumate la analoage si de atunci folosesc tigarea electronica.

Mai e cineva?  askc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Eu sunt pierdut de vreo 7-8 ani..... ()]

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Eu de 2.5 ani , sau mai precis de sf Ion pe 7 ianuarie 2001 , de la 2-3 pachete pe zi la  0000000000000.

Dar daca vrei discutam , la o intalnire pufai tigari de foi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator rica

Dicalea sunt singurul care o abureste pe aici?  askc

Poi atunci eu o sa centrez...eu o sa dau cu capu'  ()]

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator rica

Or fi, dar eu spun pe pielea mea ca imi este mult maine fara fumegatoare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator rica

De 2-3 saptamani mi-am luat un mod eVic.

Asta imi tine socoteala mai rau ca nevasta  ()]

Cam asta stie sa faca:

Joyetech eVic Mod

EVic - noul Mod/tigara electronica de la Joyetech, adopta un stil revolutionar de operare vizual, capabil sa inregistreze si sa gestioneze, istoricul de vapori.

Modul eVic poate realiza interactiunea om-masina prin conectarea cu computerul, si va v-a furniza în mod clar informatii despre e-fumat. In plus, capacitatea mare a acumulatorului va ofera un vapat perfect pentru toata ziua.

Proprietati:

Sistemul de operare vizual

Dispozitiv de monitorizare a temperaturii

Protectie de scurt-circuit de iesire

Iesire circuit deschis de protectie

Protectie suplimentara in modul de lucru

Protectie la tensiune mica

eVic este o piatra de hotar, un punct de cotitura, si o noua directie pentru cea mai inteligenta Tigara Electronica din lume.

Puteti utiliza Modul eVic prin rotirea convertorului dupa care se apasa butonul ENTER.

Puteti ajusta puterea de iesire de la 5 W pana la 11 W si tensiunea de iesire de la 3.0 V pana la 5.0 V

eVic poate fi incarcat foarte simplu si usor, cu cablul USB dedicat, la computer, sau printr-un adaptor de perete, la priza.

Tot ce trebuie sa faceti, este sa alegeti un atomizor, cartomizor, clearomizor, sa-l conectati la eVic Mod, si sa va bucurati de ultima si cea mai inteligenta tehnologie de la Joyetech.

MVR este un software special conceput pentru Modul eVic. Acesta are functie de date si statistici profesionale, care pot inregistra cele mai eficiente informatii despre vaporizare.

My Vapor Record realizeaza interactiunea dintre utilizator si Modul eVic. Dupa o configurare in prealabil foarte rapida, doar printr-un singur click cu mouse-ul, vi se vor afisa direct pe computer-ul dvs. datele importante despre experienta proprie de vaporizare.

Si cam asa arata:

b52t92.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare, eu fac o luna astazi de cand m-am lasat de fumat.superok
Mentionez ca ajungeam la 3 pachete pe zi.tamp   Sa vedem cat voi rezista.:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

O sa le numere o vreme... toti le-am numarat.  Eu a trebuit sa-mi impun sa uit (si am uitat) data in care m-am lasat.
Dupa aia o sa numere lunile, dupa aia anii...
Si cand ii va fi pofta sa traga, peste 3 luni sau 6, sau 3 ani sau 6,  se va gandi cat este de tare tocmai pentru ca nu o va face.

Sper

Succes, Cornel !

Modificat de Vali Nicolaescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Va multumesc Domnilor.hi
poate incerc marea cu...degetul, dar...na incerc si eu.tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

  Ganditi-va ca cel mai bun lucru pentru dumneavoastra e aerul curat, la fel si apa.Dependenta se trateaza prin vointa fiecaruia!

  Sunt multe persoane ce renunta, cand isi dau seama ca organismul nu mai poate.Pentru unii poate fi un semn de atentionare, iar pentu alti poate fii mai grav.
 Orice lucru intrOdus in plamani, rinichi, ficat lasa urme mai devreme sau mai tarziu.Avem destule chimicale in alimente cu care se lupta organismuL !

 De bani dati pe tigari , mai bine cumparati fructe si sunteti mai castigati!
 Asa ca incercati sa va feriti de factorii nocivi.j;'.

 Va doresc mult succes!/.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita
On 12/6/2015, 8:22:43, radu b a scris:

......

P.S. Agonia legata de fumat dispare dupa 1 saptamana maxim . In speranta ca nu v-am rapit mult timp si nu v-am plictistit cu relatarea mea ( reala)  pentru cine are timp, vointa si pofta de viata ii recomand cu caldura o carte .
Va multumesc pentru atentie si cu putina vointa o sa fiti nefumatori!

allen-carr-in-sfarsit-nefumator.pdf

Nici eu nu mai fumez de 7 ani. Pur si simplu nu am mai fumat!  Mi-a luat ceva sa-mi dau seama ca de fapt suntem sclavii gestului de a fuma, nu a nicotinei in sine. Daca inlocuiesti tigara cu una electrionica nu rezolvi nimic. Ramane gestul! Agonia de care vorbesti nu este decat obisnuinta gestului de a duce mana la gura. Eu am inlocuit tigarea cu struguri (multe boabe, deci drumuri mai multe la gura :) ) sticksuri si multe fructe. Am renuntat doua luni la cafea! Este important sa elimini tot ce poate fi asociat cu tigarea. Acum beau cafea fara probleme. M-am ingrasat in trei saptamani circa 16 kg... Dupa 6 luni am am revenit la greutatea mea normala. Hai ca nu e greu...

Modificat de Cristian Ionita
.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu

Ce am citit mai sus (radu b) m-a pus pe ganduri. De 11 zile am trecut la tigara electronica (fumator inainte 1 pachet pe zi). 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Eu nu fumez... decat pasiv, de la altii.)|(

Referitor la cele scrise de colegul @radu b,

Am un prieten care lucreaza la spitalul unde sunt tratati bolnavii de TBC. Mi-a povestit ca au inceput sa ajunga in spital bolnavii din cauza tigarii electronice, pacienti cu anomalii foarte grave si ciudate ale sistemului respirator. Imi spunea ca substantele/aromele cu care se fac diversele gusturi sunt comparabile chimic cu substantele cu care se dezinfecteaza podeaua, dar in doze mai mici pe termen mai lung.

Tot el imi zicea "as prefera sa mananc o data la doua zile, decat sa fumez electronice"

Acum fiecare cu metehnele lui, unu bea 2 litri de cola pe zi, unu fumeaza, altu vapeaza, altu se injecteaza...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.