Cristian G

Camping Vampire Bran

40 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Vampire Bran

Camping Vampire Bran

Cristian G

Salutare! Stie cineva ceva detalii , pareri, preturi despre acest camping?

Vreau sa fac o prima iesire cu rulota si ma gandeam la un camping in zona Ph -Bv.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius George

Este un camping foarte frumos. 

Ca si pret este 60 ron pe zi, are dusuri, toalete, masina spalat rufe, toaleta pentru aruncat ce produci in rulota, sala de mese, curent langa rulota si apa.

Ca si peisaj este foarte frumos, trece un raulet in care poti face baie vara.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

Aha multumesc, deci 60 de lei rulota, masina, curent si echipajul ? Ca daca ma uit peste preturi iese mai mult.
De Paste vreau sa merg, deci se deschide.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Eu am fost in octombrie anul trecul si atat am platit.
Am stat de vineri seara pana duminica si am platit 120 ron. Eu sotia si fetita de 8ani.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

E super,  asa imi aduc aminte cand am fost in 2013 ultima oara si merita banii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

Aha super atunci, am sa ma gandesc la o iesire de Paste ca tot cade de 1 Mai. Multumesc pentru detalii.

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Actualizare pret, pana in octombrie, pentru romani, pretul era de 65lei -doua pers.adulte+rulota+masina +grup sanitar cu apa calda[dusuri] non stop si curent 24h, fara contor, la locul de parcare si apa.  

3, 5 hectare teren cu si fara umbra.

NU SE ACCEPTA  MANELE SI MUZICA TARE.

Sunt foarte multi straini si nu prea le au cu manelele. Castelul Bran este la aproximativ 1, 5km, se poate face excursie pe jos.

In ultimi 3 ani am campat mereu acolo si am fost foarte multumit.

 

Ps.

La100m este o crama RECAS, 50m PECO.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Tin sa mentionez ca doamnele beneficiaza si de masina spalat rufe si spatiu destinat pentru spalatul veselei...Eu cand am fost in octombrie anul trecut era 60 ron.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Cristian G, preturile oferite de  Adrian H, sunt pentru straini.Astazi am vorbit cu administratorul si a spus ca 65lei este pt. rulota , masina si doua persoane.Este inclus apa curenta, dus non stop cu apa calda , wc,  chiuvete pt.spalat vase, masina spalat rufe, CURENT, wc pentru golirea wc din rulota, +3, 5ha de teren cu iarba, soare si umbra.Adevaratul VAMPIR [castel] se afla la 2, 4km, excursie perpedes pe sosea. +++Crama RECAS la 100m de camping.

Eu voi fi acolo pe 19-22mai, serband ziua de nastere si de nume cu prietenii rulotisti.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chivu Daniel Tomis

Bună ziua. Vreau să merg în campingul de la Bran are cineva nr de tel să pot vorbi direct cu administratorul. Mulțumesc anticipat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N
6 minute în urmă, Chivu Daniel Tomis a scris:

Bună ziua. Vreau să merg în campingul de la Bran are cineva nr de tel să pot vorbi direct cu administratorul. Mulțumesc anticipat. 

Toni 0744574003 sau 0268238430

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chivu Daniel Tomis
în urmă cu 3 ore, Levi N a scris:

Toni 0744574003 sau 0268238430

Mulțumesc mult Levi mobilul mă ajută fixul îl am .Oricum mulțumim mult. :multumesc!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa
în urmă cu 5 ore, Chivu Daniel Tomis a scris:

Bună ziua. Vreau să merg în campingul de la Bran are cineva nr de tel să pot vorbi direct cu administratorul. Mulțumesc anticipat. 

Salut, cand vrei sa mergi in camping? Eu plec miercuri 18.10. Fiind si prima ierire cu rulota ar fi minunat sa mai fie niste membrii ai acestui forum acolo. Am atatea de invatat....

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chivu Daniel Tomis
51 minute în urmă, Alexandru Popa a scris:

Salut, cand vrei sa mergi in camping? Eu plec miercuri 18.10. Fiind si prima ierire cu rulota ar fi minunat sa mai fie niste membrii ai acestui forum acolo. Am atatea de invatat....

Salut. Eu pot să merg în campingul de la Bran în ultimul week-end din lună 27-29 și sper până atunci să rezolv cu tapițeria din rulotă vreun să o schimb plus perdelele un nou luk am cuprat rulota de o săptămână și mâine merg să o înscriu. Mulțumesc. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Salutare! Ceva foto nu are nimeni sa ne puna?!

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea
acum o oră, Stefan P a scris:

Salutare! Ceva foto nu are nimeni sa ne puna?!

Multumesc!

Intra pe Gogu si gasesti acolo fotografii.Eu astazi m-am intors de acolo. Pe 29 este ultima zi cand mai functioneaza, se inchide, asa a spus administratorul, Toni.Se redeschide pe 1Aprilie si nu e pacaleala.

Mai erau 5-6 rulote care au abonament si unele deja strangeau corturile pt plecare.Si eu mi-am luat rulota astazi acasa.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Am rugamintea ca cei care au fost in acest camping (si sunt destul de multi) sa ne ajute sa completam acest topic cu imagini din camping, e o locatie destul de vizitata si noi nu avem poze de acolo...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa

In perioada 18-20.10 am fost in acest camping. Perioada de functionare este 01.04 pana la 31.10. Pretul este 65 lei pe noapte 2 persoane rulota si masina, in care ai inclus apa si 220V. Campingul dispune de grupuri sanitare, dusuri cu apa calda, masina de spalat rufe. Ultima contra cost. 

20171018_155415.jpg

20171018_155639.jpg

20171018_185114.jpg

20171019_104014.jpg

20171019_104028.jpg

20171019_131012.jpg

20171019_131051.jpg

20171019_152821.jpg

20171019_152929.jpg

20171019_154550.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Multumim pentru poze :noroc: :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex Visan

Salutare, eram in zona si am vrut sa intru cu sotia si copilul sa vedem campingul pentru ca as fi vrut sa vin in septembrie dar la intrare am fost intampinati de un domn foarte neprietenos care ne-a intrebat de ce vrem sa vedem campingul? :)))) Ce sa-i mai explici unui om in toata firea ca tu esti un potential client al serviciilor oferite de dansii... Greu cu ospitalitatea la Vampire Camping.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Timofti Razvan

De acelasi refuz m.am lovit si eu anul trecut.Ciudata atitudine...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dani M

Am fost in weekend la Camping Vampire. Ca si conditii as zice ca sunt asemanatoare cu cele de la Carta (De Oude Wilg) desi grupurile sanitare aratau un pic mai rau - cateva bucati de gresie sarita, la wc desi fiecare avea si chiuveta nu aveau saun, etc.

Ca si suprafata este foarte aerisit, locurile delimitate cu verdeata, locuri marcate clar cu numere pentru rulota sau cort, curent la maxim 15-20 m de locatie, apa era un pic mai departe pe drumul de acces dinspre receptie spre zonele de campare cam 100m de unde ne-am campat noi, Mai erau si alte rebinete de apa, dar mie asta mi s-a arut cel mai aproape.

Majoritatea turistilor erau cu autorulote inchiriate, a venit si un grup de nemti tot cu auorulote, atmosfera frumoasa.

Un lucru deranjant a fost un echipaj cu autorulota inchiriata care a facut gratar cu lemne/carbuni langa rulota si au afumat jumatate de camping.

 

IMG_20200911_164140.jpg

IMG_20200911_173449.jpg

IMG_20200911_173429.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

@Dani MCred ca am fost in aceeasi perioada. Pacat ca nu ne-am cunoscut!

Corecta descrierea ta.

Pe noi ne-a atras faptul ca este la doar 15-20 min( cu masina) de intrarea pe trasee usoare in Piatra Craiului, ai ceva obiective in zona, supermarket si benzinarie la cateva sute de metri.

Desi e practic in localitate, este atat de multa liniste incat ai impresia ca te afli intr-un loc mai izolat.

Aici cred ca au un atu cei care se ocupa de camping pt ca reusesc sa imprime si oaspetilor respectul fata de tihna celorlalti.

In ce priveste atitudinea fata de client ...inteleg ca sunt doi domni acolo, "dl.Toni" care e posibil sa fie proprietarul si "dl. Titi" care pare administratorul, noi am relationat in cele doua weekenduri in care am fost acolo, doar cu dl. Titi care este chiar "profi", comunica foarte bine ,  atent la nevoile turistilor, prietenos, etc.

Alti prieteni ai nostrii au avut o interactiune  cu celalat domn( potentialul proprietar) care nu a fost chiar placuta din ce am inteles.

Nu au mai investit de ceva vreme in el, dar in esenta este un camping decent in care , cu siguranta vom reveni.

 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

In week-end-ul ce tocmai a trecut am fost 2 nopti in acest camping... , conditiile au ramas ca si in anii trecuti, mai mult decat jalnice (ma refer la zona de dusuri wc-uri si spalator vase) insa preturile au crescut..., am platit pentru 2 adulti si un copil 123 lei/noapte

Pacat de camping ca este frumos dar nu vor sa investeasca in el, desi pretruile le maresc..., am facut aceasta actualizare sa nu aveti supriza ca este alt pret fata de cel pe care il stiati...

Pun mai jos si lista actuala de preturi.

CC5C369B-9548-44C7-BA6C-D1ADF3EEF06B.jpeg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.