Florin Smolnicki

Curieratul rulotistilor

117 postări în acest subiect de discuţie despre Curieratul rulotistilor

Curieratul rulotistilor

Gabriel Schuster

Dragi colegi,  

un prieten rulotist din Bucuresti doreste sa cumpere un cort din Tg. Mures. Deoarece greutatea si volumul cortului si anexelor sunt mari, nu renteaza transportul prin curier. Daca dupa sarbatori cineva are drum din Tg. Mures cat mai aproape de Bucuresti si poate ajuta,

“ cinstea”  o fac eu. Multumesc ! 

Sarbatori fericite ! 

• Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius Negru

Luni pe la pranz merg de la Constanta la Bucuresti, daca aveti ceva de trimis, cu mare drag (miel, oua, drob, vin etc 😂)

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Gabriel Schuster
La 4/7/2018 la 16:26, Gabriel Schuster a scris:

Dragi colegi,  

un prieten rulotist din Bucuresti doreste sa cumpere un cort din Tg. Mures. Deoarece greutatea si volumul cortului si anexelor sunt mari, nu renteaza transportul prin curier. Daca dupa sarbatori cineva are drum din Tg. Mures cat mai aproape de Bucuresti si poate ajuta,

“ cinstea”  o fac eu. Multumesc ! 

Sarbatori fericite ! 

Am rezolvat, prietenul va face un drum la Tg. Mures!

• Like 2

Link către postare
Achim

Am o rugaminte catre comunitate.

Am de luat doua pachete din Craiova, de la domnul @Viorel C.. , pentru Bucuresti.

Poate gasim un coleg care sa treaca prin Craiova.

Multumesc anticipat

Link către postare
Achim

Va salut,

Revin cu rugaminte, pentru un coleg care trece prin Craiova, catre Bucuresti.

Am de luat de la @Viorel C. doua lazi frigoifice.

Tel: 0724420600.

Multumesc

Link către postare
Radu Ghita

Dragi prieteni, obligatii de serviciu imi impun lunar un drum Ploiesti - Rm. Sarat si unul Ploiesti - Pitesti.

Pot sa transport (fara niciun fel de obligatii), diverse pentru colegii rulotisti!

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Ionita Mihai

Salut!

Intrucat mi-am cumparat o lada frigorifica pe care mi-a adus-o dl Viorel C ( caruia ii multumesc inca o data), as avea nevoie de ajutorul unui coleg care are drum de la Craiova la Bucuresti. 

Multumiri anticipate,

Mihai

• Like 1

Link către postare
Marius Negru

Vineri seara plec din Bucuresti cu destinatia Piatra Neamt. Daca vrea cineva sa ia ceva din Bucuresti sau sa trimita de la Bucuresti la Piatra Neamt, cu mare drag. Sau chiar in sens invers. 

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Alin Opran

:neatza!: :rulotisti:

Daca este cineva care are drum Bucuresti - Campia Turzii (sau apropiat) si retur in perioada urmatoare (pana la sfarsitul saptamanii viitoare) am de adus de la un coleg rulotist un boiler truma.

In cazul in care cineva are acest traseu si ma poate ajuta il rog sa ma contacteze pe privat.

Multumesc :salutare!:

• Like 1

Link către postare
Eugen David

Salutare :rulotisti:

Am rugămintea la rulotisti bucureșteni care vin la întâlnirea națională 2018 si doreste vreunul sa ma ajute si pe .mine!

Am discutat cu @Cristian Bednar pentru 5 opritoare de perdea la rulota! 

Daca este vreunul disponibil si are bunavointa  "sa piarda ceva timp" sa preia pachetelul de la colegul menționat si sa le aducă raman profund indatorat! :salutare!:

O sa ne dea colegul nr de tel la care poate fi apelat! :nedecis:

Multumesc mult si "la baloane" ma voi revansa pentru serviciu!

Sa ne vedem cu bine! :OK:

• Like 1

Link către postare
Daniel P

Te pot ajuta eu @Eugen David ...:salutare!:

• Like 2
  • Upvote 1

Link către postare
Eugen David

@Daniel P

Este ok! :OK:,   Iei tu legătura cu colegul @Cristian Bednar si "ne-mpacam la baloane"!                                     :noroc: 

Numai de bine! :salutare!:

Multumesc mult!

Link către postare
Cristian Bednar

Pe mine ma gasiti oricand la 0723346855. Sa auzim numai de bine

• Like 3

Link către postare
Daniel P

Probabil joi o sa te caut @Cristian Bednar și vedem cum ne intâlnim in zona Baneasa...eu am 0770923004 :salutare!:

• Like 2

Link către postare
Fejer Antal

Buna ziua. @Daniel P Poti sa iei si pe ale mele de la @Cristian Bednar, si la intalnirea nationala ne intalnim.

Link către postare
Daniel P

Sigur @Fejer Antal...:)

Mi-am asigurat țuica pe 2 zile...:laughing:

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Fejer Antal

Ok. Multumesc mult. Ai tuica de prune100% asigurat!!!:noroc:

• Like 2

Link către postare

• Conţinut similar

• Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Dragos Vicol
      de Dragos Vicol
      Buna prieteni indragostiti de rulotism.
      Am deschis acest topic in dorinta de impartasi din istoricul nostru de drumeti cu casa in spate.
      Asadar am sa atasez periodic poze cu locatii si trasee strabatute ( asta daca reusesc sa gasesc cum pot atasa poze pe site...)

• Enache Vasile
      de Enache Vasile
      Viorel,
      Vreau sa aduc o rulota din Anglia, sa o tractez cu o masina inmatriculata in Anglia si bineinteles aceasta rulota sa ramana in Romania.
      Te intreb. Sunt ceva probleme in a tranzita tarile din Europa si in mod special Ungaria ?
      Multumesc anticipat pentru raspuns.
    • Achim
      de Achim
      Va salut si va anunt ca mi-am luat un mover (sau macar cea mai mare parte din el) din Marea Britanie, de pe Ebay.

Fabricat 2007, pret 212 Euro.
      Nu ma invidiati pentru ca nu e complet. Mai am nevoie de cutia electronica si telecomanda.
      Am preferat sa-mi complic viata in felul acesta pentru ca pretul s-ar putea sa iasa mai bun. Vom vedea...
      Oricum am doua intrebari pentru dvs:
      Cutia electronica cu releele aferente se potriveste de la orice alt mover? Dupa parerea mea doar amperajul la care rezista releele  ce dau comanda catre motoare ar putea fi problema. Gresesc cumva?
      A doua intrebare si mai importanta ar fi: Cum aduc eu fieratania de acolo? Am sa-i scriu separat lui @mario, doar poate ma poate indruma si altcineva.
      Multumesc!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.