Florin Smolnicki

Curieratul rulotistilor

118 postări în acest subiect de discuţie despre Curieratul rulotistilor

Curieratul rulotistilor

Andrei Urucu

Pe ruta Bucuresti Craiova vine cineva ? azi sau maine? 

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin  Leitoiu

Maine in jurul orei 18 ajung in Bucuresti  , mai exact pe strada Calea Floreasca 14 unde voi sta cel putin 2 ore dupa care ma intorc la Braila.

Daca aveti ceva pe ntru zona mea sau Galati sau.... ma ......puteti suna 0745362455

Link către postare
Florin Smolnicki

Săptămâna viitoare plec cu trenul, noaptea, la București. Pot lua cu mine un mic bagaj.

Link către postare
Ursu Florin

Pe data de 17 septembrie plecare Brasov-Iași.  Pot lua cu mine pachete și le pot lasă în drum, Tg. Secuiesc, Onești, Bacău, România, Târgu Frumos, Iași. 

Link către postare
Eugen David

Salutare colegi!

Se pare ca dumineca 4.09 am un drum de Italia, Regiunea Lombardia, mai exact intre Brescia si Bergamo.  Plecare de acasa, Calan/HD pana-n pranz!

Pot transporta pentru doritori "oarece bagaje" pe traseu langa ale noastre intr-un Audi A4!

Traseu: Deva- Nadlag- fara intrare-n Budapesta (doar pe M 0), Maribor- Lubliana- Trieste- Udine- Venetia- Verona- Brescia- Pisogne!

Nu eziati, contractati-ma! nay

Link către postare
Ciurea Sorin

Drum bun sa ai Eugen sa te intorci sanatos !superok

Link către postare
Eugen David

Grazie mille Sorin! hi

Link către postare
Daniel P

Dupa prânz plec la mare si ma întorc duminica seara...

Asa ca, daca e cineva interesat sa trimită ceva la C-ta sau de acolo in București sa ma contacteze la telefonul din semnătura... hi

Link către postare
Levi N

Buna

Este cineva interesat să trimită ceva pe ruta Suceava-Bistrita-Cluj plecare din Suceava in aproximativ 1-2 ore.Pentru info la nr.tel. din semnătura.

Link către postare
Viorel C.

La sfarsitul acestei saptamani am sa intru in posesia steagurilor forumului si vreau sa rog pe cei care au cumva trecere prin Craiova sa ma contacteze.

Poate exista posibilitatea trimiterii steagurilor catre destinatari.

:-)

Link către postare
Florin Smolnicki

Vine cineva, în săptămânile următoare (nu e grabă foarte mare),  de la București la Suceava? Am primit o undiță cadou de la un coleg din București.

Mulțumesc!

Link către postare
Eugen David

Scuze, vin eu la Suceava, dar doar "in vara", si de  la HUNEDOARA, nicidecum din Bucuresi!

Dar tu sti ca ne-am inalnit si anul trecut!

Numai de bine!

Modificat de Eugen David

Link către postare
George B

Maine dimineata merg:

Bucuresti, de oriunde, pana la Curtea de Arges. Plecare maxim ora 8:30.

Modificat de George B

Link către postare
George B

18.01: Bucuresti - Craiova

19.01: Craiova - Bucuresti

Daca aveti nevoie, apelati cu incredere.

Link către postare
Viorel C.
16 minute în urmă, George B a scris:

18.01: Bucuresti - Craiova

19.01: Craiova - Bucuresti

Daca aveti nevoie, apelati cu incredere.

Este bine sa adaugi un numar de telefon in semnatura, pentru orice eventualitate.

Link către postare
George B

DONE!

Link către postare
Mircea

@Viorel , daca nu ai uitat de mine, poti trimite prin George. O zi buna! superok

Link către postare
George B

Buna ziua,

Din cauza conditiilor atmosferice, delegatia de maine s-a anulat.

Imi cer scuze.

O zi frumoasa,

George

Link către postare
Mircea

Nici o problema, George. Ramane pe altadata.nayhi

Link către postare
Viorel C.
în urmă cu 1 oră, mircea a scris:

@Viorel , daca nu ai uitat de mine, poti trimite prin George. O zi buna! superok

Nu am cum sa uit o promisiune facuta, dar asa cum stau treburile acum, ramane cu o alta ocazie.

nay

Link către postare
Eugen David

:salut!:

Cu respect vin si intreb, are din intamplare vreun coleg drum saptamana viitoare inspre Deva, Timisoara?

Dar numai de marti ori miercuri incolo!

Chiar este valabil si ruta Severin-Caransebes, unde le poate prelua colegul @Alexandru Marin ! Sunt ale amandorura!

Avem de primit din Bucuresti de la un coleg un colet, de fapt nu doar unul, dar contin; un covor de cort, 2 seturi de perdele pentru cort, un set complect schelet de fibra pentru cort, si 5 cleme pentru prindere a scheletului pe sina cortului!

Probabil sa tot fie 20- 30 de kg! :ascratch: 

Apropo @Mihai D tu mai faceai drumuri de TM, si "m-ai scos" si alta data din incurcatura!

Va multumesc anticipat! 

Modificat de Eugen David

Link către postare
Eugen David

:salut!:

Se pare ca la "omul sarac ii face Dumnezeu casa", asa si mie, mi-a fost dat ca si de asta data sa intalnesc, virtual vorbesc, oameni deosebiti, colegi rulotisti de exceptie ce s-au oferit sa m-ajute!

Cinste lor, le multumesc! superok

Unul dintre ei este @Adrian Paraschiv,  ce s-a oferit sa ridice si sa transporte comanda mea de la Ploiesti de la un alt coleg rulotist dar si vanzator de rulote si accesorii, care din terte motive nu doreste sa fie amintit cu numele!

Colegul Adrian dupa ce a adus coletul la Bucuresti l-a predat unei cunostiinte a lui @Alexandru Marin,  din Timisoara ce avea drum in capitala, ba mai mult a adus si predat fetei colegului @costica V., o alta comanda!

Si-a "irosit oarecum" ceva din timpul lui pentru a-si ajuta alti colegi! 

Inca o data, multumesc! Tot respectul! hi

16299311_366765443708273_3176701045020899395_n.jpg

Scuze , nu stiu de ce numele colegului @Adrian Paraschiv nu apare, nu se deschide, nu se regaseste in lista?

Multumesc!

Modificat de Eugen David

Link către postare
Alexandru Marin

Spirit rulotist, oameni dedicati, oameni pe care vrei sa-i intalnesti...felicitari..

Link către postare
Eugen David

Scuze, am gresit eu, acum am incercat din nou @Paraschiv Adrian asa apare! tamp

:-)   hi

Modificat de Eugen David

Link către postare
Paraschiv Adrian

Cu placeresuperokdragi colegi !

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

• Conţinut similar

• Adrian Marin
      de Adrian Marin
      Buna ziua,  

Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.

Toate cele bune si va astept  cu intrebari.
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
    • Dragos Vicol
      de Dragos Vicol
      Buna prieteni indragostiti de rulotism.
      Am deschis acest topic in dorinta de impartasi din istoricul nostru de drumeti cu casa in spate.
      Asadar am sa atasez periodic poze cu locatii si trasee strabatute ( asta daca reusesc sa gasesc cum pot atasa poze pe site...)

• Enache Vasile
      de Enache Vasile
      Viorel,
      Vreau sa aduc o rulota din Anglia, sa o tractez cu o masina inmatriculata in Anglia si bineinteles aceasta rulota sa ramana in Romania.
      Te intreb. Sunt ceva probleme in a tranzita tarile din Europa si in mod special Ungaria ?
      Multumesc anticipat pentru raspuns.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.