Florin Smolnicki

Curieratului Rulotistilor

121 postări în acest subiect de discuţie despre Curieratului Rulotistilor

Curieratului Rulotistilor

Florin Smolnicki

Exemplu: Eu, Florin Smolnicki, plec mâine din Suceava (punctul A), la Iași (punctul B).
Iau cu plăcere un bagaj din Suceava, pentru un coleg din Iași și i-l duc în fața casei.
Același lucru îl poate face un alt coleg din localitatea C pentru un coleg din localitatea D.
Și astfel ne ajutăm între noi. Ne putem cunoaște mai bine și mai repede. Putem aduce în siguranță obiectele comandate.

Concret: La sfârșitul săptămânii viitoare plec pentru o zi de la Suceava, la Roman. Dacă are cineva nevoie de dus ceva de la Suceava la Roman, sau invers, îl rog să-mi spună.

Concret: Am cumpărat din București niște materiale pentru rulotă. Este vreun coleg care vine săptămâna aceasta sau săptămâna viitoare la Suceava? Sau știți pe cineva din București care vine în curând la Suceava?

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Mi se pare o idee buna, felicitări Florine ca te-ai gândit la acest lucru !!! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Am prezentat puțin cam sec totul, dar sper eu: clar.
Sper să am și eu baftă. Am o terasă de adus de la București (6 kg) + alte mărunțișuri. 
O zi bună tuturor și gândiți-vă la propunerea mea care este inclusiv un motiv de socializare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Buna ziua, Salut initiativa lui @Florin Smolnicki!hi
Eu plec din Ploiesti luni, 08.02.2016, dimineata la ora 9.00 spre Constanta si retur. Plecarea din Constanta o fac in jurul orei 15.00 (aceeasi zi).

Modificat de Marinescu Ion

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Marinescu Ion, pe la Suceava nu vii? /.;
Sper ca vreun coleg din București să aibă treabă pe la Suceava, sau să știe pe cineva care vine la Suceava și să rezolv și eu transportul cu terasa. /.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

E buna initiativa ! Felicitari Florine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Foarte bună ideea şi foarte eficientă. Felicitări pentru iniţiativa.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Hai sa-mi ofer si eu un serviciu... /.;

Luni 08.02 in jur de ora 11.00, voi pleca din Sibiu spre București, poate intereseaza pe cineva...askc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare,  hiDesi nu stiu daca voi fi de folos pe moment cuiva,  imi ofer si eu serviciile mele de curierat.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Laudabila initiativa @Florin Smolnicki hi.Cand voi avea si eu drumuri voi posta din timp .:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Perfecta aceasta initiativa!hihihi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate

Util si folositor, felicitari pentru initiativa.

Voi anunta cand plec in tara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Cine din București are treabă la Suceava, săptămâna viitoare? 

Am de luat din București o terasă și alte câteva mărunțișuri. Mulțumesc. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Buna idee.

Vreau sa lansez o cerere pentru doua butelii. Craiova - Bucuresti. De la @Viorel. Va multumesc pentru intentiile altruiste.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Posibil ca sambata sa ajung eu in Craiova , iti dau un raspuns joi seara..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Vedeti ca Viorel e plecat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sunt plecat, dar joi revin in tara biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@Achim am vorbit cu Viorel si maine ma intalnesc cu el ..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

@MARIUSGEORGE multumesc ca nu m-ai uitat. Credeam ca ne putem vedea si inainte de a pleca, ca sa-ti dau banii pentru tranzactie. Il sun pe Viorel in dimineata asta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Miercuri dimineata 24.02 plec din Bucuresti spre Timisoara si ma intorc joi sau vineri. Asa ca, daca cineva are de trimis/adus ceva, va stau la dispozitie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Imposibil, job-ul o cere. Dar ma revansez, ii pun fundita cand ma intorc...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ivanescu

Focsani - Buzau. 
Tur- retur, zilnic.Daca ajuta pe careva cu cea mai mare placere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Cynthia Canela
      de Cynthia Canela
      Ne poate recomanda cineva un service unde putem monta un cârlig de remorcare pe mașină cu tot cu partea electrică - și care să ofere factură, în București?
    • Cristian Bednar
      de Cristian Bednar
      Buna seara dragi colegi rulotisti,
      Astazi am gasit un prim raspuns la intrebarea ‘unde sa mergem aproape de Bucuresti cu rulota pentru o iesire de weekend?’. La camping 
      La Artar, in Jud Dambovita, si doar 50 km de Bucuresti, in directia Targoviste. Detalii despre locatia exacta gasiti pe site-ul lor www.la-artar.ro sau direct la telefon 0744.554.382 sau email contact@la-artar.ro
      Accesul se face pe asfalt pana la poarta lor, deci extrem de facil pentru oricine. Aici am gasit un spatiu enorm, vedeti in pozele de mai jos, cu infrastructura necesara de apa, curent, toalete si dusuri, mese, frigider exterior etc. Noi nu am solicitat decat apa de la ei insa toate sunt incluse in pretul de campare, si pentru ca tot am intrat in toalete sa fac poze pentu forum, pot spune ca sunt curate bec, ca acasa. Suntem fascinati de design-ul rustic chic, de spatiul enorm, de frumusetea locului si de linistea asternuta seara, totul la doar 1 ora de condus cu rulota. Sincer, este un loc excelent de organizat o intalnire intre prieteni din zona Bucurestiului. Pretul platit de noi pentu o rulota cu 2 adulti, un copil si catel, totul inclus, 80 ron pe noapte. Mult, putin, voi decideti. Noi credem ca este fantastic aici si face fiecare leu. Au si o locatie de evenimente la 50-100 m de camping unde am mancat si servit o cafea/bere dupa caz, la preturi absolut decente. Atasez si cateva poze cu locatia, care are un aer absolut mirific… mese albe cu scaune albe in padure, cu rau si lac langa. Proprietarii au fost draguti si ne-au primit chiar daca aveau un eveniment privat si am fost omeniti cu ce ne-a poftit inima si stomacul. Jos palaria pentru “client service” si disponibiletate. 
      Recomand locatia pentru orice familie cu copii sau catel.
      In rest las pozele sa vorbeasca de la sine si sa aveti o seara perfecta.
       
      PS. In caz ca va intrebati, fireste ca am vrut sa il vizitam pe @Daniel P in locatia lui insa nu este “acasa” la Letca noua, umbla prin tara bucurandu-se de concediu si azi din cate stiu este la un alt rulotist apropiat de sufletul nostru, @Fejer Antal, insa locatia lor ar fi presupus 3, 5-4 ore de condus dus, si tot atatea la intors maine…

































    • Macsim
      de Macsim
      Salutari!!! Nu am mai scris aici de cativa ani!!!
      Sunt Macsim Cristian....am avut o rulota Adria din 1984....ieri am cumparat o englezoaica....Fleetwood Gardland 146/5!
    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Buna dimineata!
       
      Am o intrebare: unde as putea in Bucuresti sa nichelez gratarele metalice (rafturile) din frigider?
      Am gasit 3 firme, dupa cum urmeaza:
      - un tip "Bratu" de pe Olx - nu mi-a inspirat deloc incredere, era "binedispus" de la prima ora... :( Cand am revenit cu un apel inainte sa ma deplasez catre el (zona Republica) mi-a zis ca e nervos! Fara comentarii!
      - firma Edrex - nu face decat in serie... :(
      - si "firma" Ecoplating - care mi le-a nichelat si nu prea... A iesit o tiganie, cu zone unde nu s-a depus nichelul si care vor rugini la prima rouă din frigider... :( Culmea tupeului a fost sa spuna ca eu sunt de vina pentru ca nu le-am curatat! Procesul tehnlogic are mai multe etape, inclusiv cea a curatarii. Daca tinea la reputatie, care pare extraordinara din descrierile de pe net, putea sa-si prezinte scuze si sa le refaca cum trebuie. Se vedea clar pe una din piese ca nici macar nu le-a curatat in acid (piesa metalica de pe usa care era doar oxidata, fara urme de rugina). De piesa respectiva am uitat complet cand am curatat rafturile intr-o tava cu apa si 50 % otet. Rafturile erau oxidate si doar raftul mic , cel de langa congelator, avea intradevar cateva zone mici cu rugina evidenta. Singurul lucru pozitiv din experienta cu aceasta firma, este ca nu a mai vrut sa-i dau banii. I-am lasat jumatate pentru ca asa am crezut de cuviinta. Pata insa ramane!
       
      Asadar, mai stiti o alta firma sau mester care face treaba buna in Bucuresti? As accepta si provincia daca sunteti 100 % siguri ca iese bine. Mentionez ca acum este mai multa munca de facut pentru indepartarea stratului de nichel care s-a depus incomplet. Sunt dispus sa dau 100 lei.
       
      Multumesc frumos!
    • Mihai A.
      de Mihai A.
      Salutari,

      Ma prezint si eu comunitatii, conform recomandarii :
       
      Sunt Mihai, din Bucuresti 38 de ani, insurat cu un bebe mic si frumos de 10 luni.
      Mi-am luat recent (maxim 1 luna in urma) o rulota Swift Charisma model 565 din anul 2003. E adusa din Anglia (de un samsar/'reseller') si urmeaza sa o inmatriculez intrucat vreau in 1-2 ani sa incep sa fac iesiri cu ea.
      Pana atunci trebuie sa-mi schimb si masina ca sa-mi poata trage jucaria cea noua .

      Sunt la prima rulota ; momenta ea serveste drept 'casa' la un teren ce-l am pe langa Bucuresti unde gradinaresc cu familia.

      Abia incep s-o invat. Mi-am dat seama ca o rulota e o masinarie relativ complexa
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.