Florin Smolnicki

Curieratul rulotistilor

95 postări în acest subiect de discuţie despre Curieratul rulotistilor

Curieratul rulotistilor

Florin Smolnicki

Exemplu: Eu, Florin Smolnicki, plec mâine din Suceava (punctul A), la Iași (punctul B).
Iau cu plăcere un bagaj din Suceava, pentru un coleg din Iași și i-l duc în fața casei.
Același lucru îl poate face un alt coleg din localitatea C pentru un coleg din localitatea D.
Și astfel ne ajutăm între noi. Ne putem cunoaște mai bine și mai repede. Putem aduce în siguranță obiectele comandate.

Concret: La sfârșitul săptămânii viitoare plec pentru o zi de la Suceava, la Roman. Dacă are cineva nevoie de dus ceva de la Suceava la Roman, sau invers, îl rog să-mi spună.

Concret: Am cumpărat din București niște materiale pentru rulotă. Este vreun coleg care vine săptămâna aceasta sau săptămâna viitoare la Suceava? Sau știți pe cineva din București care vine în curând la Suceava?

• Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mi se pare o idee buna, felicitări Florine ca te-ai gândit la acest lucru !!! superok

Link către postare
Florin Smolnicki

Am prezentat puțin cam sec totul, dar sper eu: clar.
Sper să am și eu baftă. Am o terasă de adus de la București (6 kg) + alte mărunțișuri. 
O zi bună tuturor și gândiți-vă la propunerea mea care este inclusiv un motiv de socializare.

Link către postare
Marinescu Ion

Buna ziua, Salut initiativa lui @Florin Smolnicki!hi
Eu plec din Ploiesti luni, 08.02.2016, dimineata la ora 9.00 spre Constanta si retur. Plecarea din Constanta o fac in jurul orei 15.00 (aceeasi zi).

Modificat de Marinescu Ion

Link către postare
Florin Smolnicki

@Marinescu Ion, pe la Suceava nu vii? /.;
Sper ca vreun coleg din București să aibă treabă pe la Suceava, sau să știe pe cineva care vine la Suceava și să rezolv și eu transportul cu terasa. /.;

Link către postare
TEODOR

E buna initiativa ! Felicitari Florine!

Link către postare
Marius George

Foarte bună ideea şi foarte eficientă. Felicitări pentru iniţiativa.

nay

Link către postare
Daniel P

Hai sa-mi ofer si eu un serviciu... /.;

Luni 08.02 in jur de ora 11.00, voi pleca din Sibiu spre București, poate intereseaza pe cineva...askc

Link către postare
Cornel Mihailescu

Salutare,  hiDesi nu stiu daca voi fi de folos pe moment cuiva,  imi ofer si eu serviciile mele de curierat.superok

Link către postare
Sorin  Leitoiu

Laudabila initiativa @Florin Smolnicki hi.Cand voi avea si eu drumuri voi posta din timp .:clapping:

Link către postare
Bogdan Ionut

Perfecta aceasta initiativa!hihihi

Link către postare
Lucianistrate

Util si folositor, felicitari pentru initiativa.

Voi anunta cand plec in tara.

Link către postare
Florin Smolnicki

Cine din București are treabă la Suceava, săptămâna viitoare? 

Am de luat din București o terasă și alte câteva mărunțișuri. Mulțumesc. 

Link către postare
Achim

Buna idee.

Vreau sa lansez o cerere pentru doua butelii. Craiova - Bucuresti. De la @Viorel. Va multumesc pentru intentiile altruiste.

Link către postare
Marius George

Posibil ca sambata sa ajung eu in Craiova , iti dau un raspuns joi seara..

Link către postare
Mihai Dura

Vedeti ca Viorel e plecat.

Link către postare
Viorel C.

Sunt plecat, dar joi revin in tara biggrin

Link către postare
Marius George

@Achim am vorbit cu Viorel si maine ma intalnesc cu el ..

Link către postare
Achim

@MARIUSGEORGE multumesc ca nu m-ai uitat. Credeam ca ne putem vedea si inainte de a pleca, ca sa-ti dau banii pentru tranzactie. Il sun pe Viorel in dimineata asta.

Link către postare
Mihai D

Miercuri dimineata 24.02 plec din Bucuresti spre Timisoara si ma intorc joi sau vineri. Asa ca, daca cineva are de trimis/adus ceva, va stau la dispozitie.

Link către postare
Mihai D

Imposibil, job-ul o cere. Dar ma revansez, ii pun fundita cand ma intorc...

Link către postare
Radu Ivanescu

Focsani - Buzau. 
Tur- retur, zilnic.Daca ajuta pe careva cu cea mai mare placere.

Link către postare

• Conţinut similar

• Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Dragos Vicol
      de Dragos Vicol
      Buna prieteni indragostiti de rulotism.
      Am deschis acest topic in dorinta de impartasi din istoricul nostru de drumeti cu casa in spate.
      Asadar am sa atasez periodic poze cu locatii si trasee strabatute ( asta daca reusesc sa gasesc cum pot atasa poze pe site...)

• Enache Vasile
      de Enache Vasile
      Viorel,
      Vreau sa aduc o rulota din Anglia, sa o tractez cu o masina inmatriculata in Anglia si bineinteles aceasta rulota sa ramana in Romania.
      Te intreb. Sunt ceva probleme in a tranzita tarile din Europa si in mod special Ungaria ?
      Multumesc anticipat pentru raspuns.
    • Achim
      de Achim
      Va salut si va anunt ca mi-am luat un mover (sau macar cea mai mare parte din el) din Marea Britanie, de pe Ebay.

Fabricat 2007, pret 212 Euro.
      Nu ma invidiati pentru ca nu e complet. Mai am nevoie de cutia electronica si telecomanda.
      Am preferat sa-mi complic viata in felul acesta pentru ca pretul s-ar putea sa iasa mai bun. Vom vedea...
      Oricum am doua intrebari pentru dvs:
      Cutia electronica cu releele aferente se potriveste de la orice alt mover? Dupa parerea mea doar amperajul la care rezista releele  ce dau comanda catre motoare ar putea fi problema. Gresesc cumva?
      A doua intrebare si mai importanta ar fi: Cum aduc eu fieratania de acolo? Am sa-i scriu separat lui @mario, doar poate ma poate indruma si altcineva.
      Multumesc!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.