Adrian Dediu

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

70 postări în acest subiect de discuţie despre Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Alex I.

Buna ziua,

Rugaminte mare: va rog puneti poze cu camping-ul :) Mai ales ca ati finalizat curatenia de primavara. Urmeaza diverse concedii, Pastele, 1 Mai, 1 iunie, etc.

 

Dar nu am vazut decat pozele de la inceputul proiectului (cu drenajul), o poza cu o priveliste si vreo doua cu prize de curent. Imi este greu sa-mi fac o idee de cum arata camping-ul acum si mi-as dori sa-l "vad" in cateva poze, sa pot arata familionului sa ne putem decide cand venim.

 

Multumesc in avans!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Levi N

Salut @Adrian Dediu

Spune-mi te rog care ar fi costurile pentru o zi pentru trei adulti, masina, rulota si curent electric?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Oameni minunați, locuri superbe, valoroase obiective istorice și nu numai de vizitat în zonă, în apropiere.

Adriane, TREBUIE să ajungem la voi, cât de curând :) 

Mult succes în toate!

 

IMG_20160821_122807.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_124219.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_124222.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_130521.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_130911.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_132539.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_132614.jpgbilder hochladen kostenlos

 

IMG_20160821_133326.jpgbilder hochladen kostenlos

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

Buna seara, stimati colegi!

 

Ne bucuram ca postarea noastra a starnit interes si dorim sa va raspundem pe rand la intrebari.

 

@Alex I. Si noi ne-am uitat peste pozele de anul trecut (cele cu lucrarile) si am observat cu bucurie cat de mult s-a schimbat livada noastra in bine intr-un singur an. Am mai facut o postare separata anul trecut cam pe vremea asta, pe care o gasiti mai jos si care cuprinde o prezentare mai detaliata, mai multe poze cu campingul si numerele noastre de contact. In plus, suntem prezenti aici si mai avem si o pagina de Facebook unde mai postam uneori. 

 

Acum anexam si cateva poze recente din camping.

 

@Levi N Inca de anul trecut am decis asa: 10 lei/rulota, 10 lei/adult - ca donatie recomandata pentru sustinerea acestui proiect. Copii pana la 14 ani - gratis, reduceri la orice sedere de peste o saptamana. Curentul electric e separat, 5 lei/zi.

 

@Florin Smolnicki Ne-am bucurat sa revedem pozele de la vizita voastra de anul trecut :) Multumim pentru aprecieri si ca ne-ai fost alaturi de la prima noastra postare aici. Te asteptam oricand cu drag la noi!

 

Ture frumoase tuturor!

C-7.jpg

C-5.jpg

C-4.jpg

C-6.jpg

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Mult succes in continuarea planului dumneavostra .:OK:
Va multumim ca ne tineti la curent cu activitatile facute :multumesc!:
Si de ce nu !!!   Poate facem o intalnire intre noi :rulotisti:  pe domeniul Dvs.
Stima si respect.:salutare!:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

Perfect! Multumim si spor la treaba in continuare!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

Pentru orice detalii suplimentare putem fi contactati oricand la urmatoarele numere : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Venim! 

Suntem pe drum :)

 Sa ne vedem cu bine!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

@Cornel C Mihailescu Mulțumim mult pentru urări ! Noi suntem deschiși la idei și propuneri. 

 

@Silviu Pascu Drum bun! Vă așteptăm!

 

Paște fericit tuturor rulotiștilor!

 

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

20170416_161135.jpg

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Hristos a inviat!

Paste fericit!

#dornaecocamping

20170416_161159.jpg

20170416_161210.jpg

20170416_161616.jpg

20170416_161658.jpg

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Paste/vacanta placuta si multumim de poze!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Multumim!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

Hristos a inviat!

 

@Silviu Pascu Ne bucuram foarte tare ca ne-am cunoscut, sper ca ati ajuns cu bine. La noi a inceput sa ninga linistit!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Salut @Adrian Dediu!

Am ajuns cu bine. Drumul a fost excelent la intoarcere. Din Vatra Dornei pana in  Bucuresti - 7 ore :)

Ne pare nespus de rau ca ne-am intrerupt vacanta. Vremea nu a tinut cu noi dar ne-am odihnit si ne-am incarcat bateriile.

Zona-i de vis, aer tare de munte, liniste, produse eco, camping curat, oameni deosebiti.Vacanta ideala!

Sper sa ne revedem cu bine in vara sa stam de povesti in jurul focului.

Spor in toate Adi & Ella!

#dornaecocamping

 

20170418_121553.jpg

20170418_121605.jpg

20170418_121611.jpg

20170418_121625.jpg

20170418_121645.jpg

20170418_121650.jpg

20170418_191818.jpg

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

Mulțumim mult @Silviu Pascu ca ați ales să poposiți la noi de Paște și ne bucurăm să auzim că v-a plăcut. Ne-a părut rău că a trebuit să plecați așa repede, dar probabil că v-ar fi prins iarna asta subită la noi. Chiar ați mers bine în doar 7 ore cu rulota până la București!

Vă așteptăm cu drag să reveniți la vară, când vremea va fi mai prietenoasă, sau oricând doriți.

A fost o plăcere să vă cunoaștem.

S-auzim numai de bine!

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Si cand te gandesti ca acum doua zile am stat in tricou aici....

IMG-20170420-WA0001.jpg

IMG-20170420-WA0000.jpg

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Dediu

Dragi colegi,

 

Sa stiti ca intre timp a venit vara si la noi, am tuns deja iarba de cateva ori si am reamenajat putin locul de foc. Am lasat insa si cateva zone cu flori salbatice spre bucuria gazelor si incantarea ochiului.

Si ar mai fi cateva lucruri pe care am uitat sa le trecem in oferta: aerul nostru curat, oxigenat (ne aflam la o altitudine de aprox. 800 m), care va asigura un somn bun (toti oaspetii nostri ne-au asigurat de asta), linistea intrerupta doar de concertul greierilor, apusurile spectaculoase deasupra muntilor Rodnei, posibilitatea de a sta seara in jurului focului, de a face un gratar sau cartofi in jar, de a degusta produse locale naturale, plimbari lungi pana la padurea din apropiere... si multe altele.

 

Prin urmare, daca doriti sa ne vizitati in mini-vacanta care urmeaza, va asteptam cu drag! 

Ture frumoase!

 

P.S: Pentru detalii,  putem fi contactati oricand telefonic : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

F-5-2.jpg

F-6-1.jpg

F-2-3.jpg

F-3-4.jpg

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei B

Cu montatul si alesul echipamentelor de supraveghere video va pot ajuta eu. Free of charge. Ca idee de control al consumului de curent... nu as limita prea mult pe siguranta consumul fiecaruia ci mai degraba as pune contor de consum pe fiecare rulota. Si as mota doua trei antene satelit orientate pe thor5/thor6 cu cate 8 iesiri pe lnb. Cine vrea... isi pune fir si daca are abonament focus sau altceva... se serveste. La fel si aici pot ajuta fara pretentii materiale. In aceeasi ordine de idei as imparti precis loturile. Daca omul are cort la rulota... are loc pt el, daca nu... are spatiu sa isi puna cateva scaunele ale lui sa sta seara cu familia.

Ideal ar fi cadru pe deasupra proprietatii pe care sa se poata monta umbrare din panza.

Succes in ceea ce faceti, sper sa va aduca si profit !

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.