Viorel C.

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

234 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Florin Smolnicki

@Adrian V. și cei care organizați totul: ține-vă tare în continuare! Nervi de oțel vă doresc pentru a face față provocărilor....
Mâine trimit cei 100 Roni. 

@CIPROSCA, iată că s-a întâmplat un lucru extraordinar pentru mine: m-am înscris la această întrunire. Ne vom cunoaște și personal, nu numai prin intermediul tastaturii sau telefonului superok ....
Dragi colegi, vin la acest eveniment doar cu mașina pentru că mă deplasez greu cu rulota în spate. Trebuie să mă mișc foarte repede pentru că nu am mult timp liber la dispoziție. Prefer să stau la căsuță. Asta e! Nu am ce face. :angry: . Voi ajunge vineri seara și voi pleca duminică pe la prânz.
Mă adresez colegilor, tuturor colegilor de pe acest forum: 

VENIȚI LA ACEST EVENIMENT!

@Marian Popa,  @andrei123 , @Andrei Urucu, vă aștept la Făgăraș!
Lăsați la o parte, dragi colegi, toate problemele, toate neînțelegerile POATE mici și neînsemnate și participați la această întâlnire. Sunt convins că fiecare dintre noi vom merge înapoi spre casele noastre cu amintiri plăcute, neprețuite. Gândiți-vă cât muncesc oamenii care organizează o astfel de reuniune. Poate de aceea mai sunt câteodată puțin mai nervoși. Oricum, eu văd că ei pun foarte mult suflet în ceea ce fac.
Printre altele, mă întreb așa, ca pentru mine, oare nu ar fi frumos să ne întâlnim cu toții la masa festivă? 

@Eugen.D, chiar dacă ești la Vatra Dornei,  poate reușești să vii pentru o zi în vizită. De la V. Dornei până la Făgăraș ai mai puțin de 300 km (5 ore) și cred că drumurile sunt bune. Parcă nu ar avea farmec întâlnirea fără tine. Crede-mă. La Suceava ne întâlnim, orice ar fi. Ori înainte ori după Făgăraș. Dar, tu știi cel mai bine cum vei proceda.

Referitor la drumuri: pe acest traseu cum se circulă, care e starea drumurilor? Ce îmi sugerați?
Traseu 

@Viorel, mai aveam de dat like-uri unor colegi care au scris foarte frumos la acest subiect și mi s-au terminat. Atenție: e doar o remarcă și nu un reproș hi


Fie ca înțelepciunea, calmul, bunătatea și răbdarea să ne călăuzească în luarea unei decizii bune: aceea de a veni.

Vă salut pe toți cu respect,

Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alex I.

@MARIUSGEORGE si pe mine te rog, 4 persoane casuta sau apartament.

Numai ca, asa cum am scris si mai sus - nu stiu cat costa si mi-as dori sa stiu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
13 minute în urmă, Florin Smolnicki a scris:

 

@Eugen.D, chiar dacă ești la Vatra Dornei,  poate reușești să vii pentru o zi în vizită. De la V. Dornei până la Făgăraș ai mai puțin de 300 km (5 ore) și cred că drumurile sunt bune. Parcă nu ar avea farmec întâlnirea fără tine. Crede-mă. La Suceava ne întâlnim, orice ar fi. Ori înainte ori după Făgăraș. Dar, tu știi cel mai bine cum vei proceda.

Referitor la drumuri: pe acest traseu cum se circulă, care e starea drumurilor? Ce îmi sugerați?

@Florin Smolnicki, chiar ma simt "magulit" si-ti multumesc pentr-o asa invitatie!

Noi oricum o sa ne vedem/cunoastem in perioada ce voi fi la Vatra Dornei, totusi inca e prematur sa decid ce voi face, asta vorbind inainte de a sti perioada pentru care voi obtine acel bilet de sejur/odihna!

Dar cum am mai spus/scris pe aici imi doresc mult, foarte mult aceasta intalnire!

Voi/vom vedea insa!

Doamne ajuta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@Alex I. am sa te rog sa vorbesti cu @Adrian V. pentru camera.Stiu ca este 100 ron insa nu stiu cat de mare sau cate camere are casuta.Multumesc pentru intelegere.

Voi astepta pana lamuriti problema si apoi in functie de hotararea pe care o iei voi trece sau nu in tabel.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

Te rog trece-ne oricum, 2 adulti + 2 copii (7 si 9 ani, daca-i nevoie). Primul pas in achizitia uneu rulote este sa intri in familia de rulotisti :). Asa ca la aceasta intalnire vin orice-ar fi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

Multumesc! I-am trimis si mesaj d-lui Adrian - asteptam raspuns acum :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@MARIUSGEORGE, @Adrian V., mai am o veste bună în această seară.
Am vorbit cu @telescu ioan și mi-a spus că vine și el, cu rulota. Are două nepoțele pe care vrea să le facă rulotiste. Mai are unele nelămuriri, legate de copii. Ajutați-l cu tot ce vrea să știe, eu nu știu să-i răspund la unele întrebări. Voi cunoașteți detaliile.  Vă mulțumesc.

Încerc în continuare să văd cine ar dori din zona mea să participe la acest eveniment nay.

Vă salut pe toți!

Am uitat să spun: vin și eu cu cei doi băieți ai mei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Telescu Ioan

Sunt Telescu Ioan din Iasi si doresc sa vin cu rulota la Fagaras.O sa trimit prin Banca avans 100 ron.Venim si cu doua nepotele, una de 6 ani si una de 2, 8 ani.

Cu stima,

Ioan telescu

mobil : 0745 990 643

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@telescu ioan am rugamintea sa va prezentati in rubrica -Prezentare membru- daca nu ati facuto, multumesc.
In tabel sunteti trecut .nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

@Adrian V., te rog sa mai verifici o data contul afisat , pentru ca am incercat in seara asta sa fac transfer bancar si 

primesc mesajul ca nu este valid contul. Multumesc! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Telescu Ioan

Telescu Ioan-sunt din IASI/Mobil - 0745 990643

 

Adrian V.

Ti-am pus numarul de telefon in semnatura. Ai un mesaj de la mine in acest sens

Sa lasam acest topic doar pentru dicutiile referitoare la organizarea intalnirii.

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan.V

Buna seara dragi colegi.

Anunt prezenta la aceasta intalnire impreuna cu prietenul meu @Mihnea.Avem rugamintea sa ne treceti in tabel si zilele astea transferam bani..

Multumim frumos..
Am citit mai sus ca am putea aduce si prieteni care doresc sa cunoasca aceasta viata de 
isor.Am fi interesati de o casuta cu ambele camere sau un apartament, mai gasim ceva liber?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@Razvan.V deja esti pe lista , pentru @Mihnea trebuie sa vorbesc cu @Viorel sa mareasca tabelul iar pentru casuta sau apartament trebuie sa vorbim cu administratorul locatiei sa vedem ce mai este liber.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@MARIUSGEORGE, ultimul apartament l-am luat eu, astăzi. Erau doar două apartamente. Am vorbit deja cu @Adrian V. și mi-a făcut rezervarea, pentru mine. Am dat deja și avansul. Sper să fie alte/ mai multe variante, soluții pentru colegii noștri care vin cu copiii. Vă rog frumos să scrieți clar ce program pregătiți pentru copii. Sunt unii dintre noi ( cred că destul de mulți) care ar dori să știe aceste detalii. @Alex I., @telescu ioan, nu-i așa? Ideea unui program pentru copii o găsesc EXCELENTĂ!!! FELICITĂRI! sunteți, pentru a nu știu câta oară, la sufletul meu.

 

Spor la treabă echipajului care se ocupă de toate detaliile. Mă bucur că faceți față provocărilor! Vă țin pumnii!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

@Adrian V., Cu domnul de-acolo doar am discutat de pret, rezervarea o fac tot cu ajutorul tau iar avansul o sa-l livrez ca toata lumea in contul specificat in acest topic.

 

Legat de copii, in caz ca se doreste pot printa/lamina Diplome. Daca aveti logo-uri, design-uri cu care doriti sa le personalizez mi le puteti trimite. Pot concepe ceva generic gen: Se acorda Premiul ....., lui ......., pentru ...... - si sa fac cateva seturi. In felul asta sunt bune de acordat oricui, pentru orice loc castigat, in orice competitie. 

 

De asemenea se pot printa stickere - care pot fi lipite pe tricouri pe post de identificare echipe, numerotare participanti la vreo competitie, etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Am primit acum avansul de la @Razvan.V (2 adulti si un copil 5ani)si @Mihnea (2 adulti si 2 copii 7si 9 ani)cate 100 ron de fiecare(vin cu rulota) si am mai luat avans pentru 2 casute intregi(ambele camere la fiecare) si participare la masa de sambata 200 avans casute si 200 avans masa festiva(4 adulti si 4 copii 5-9-9-13 ani)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Pentru puiutii de varsta moldoveanului meu concursurile gen tata fiu mi se par cele mai indicate, pescuit, aprins focul  fara  alte unelte, doar cutit si amnar... Gatit chiar, eventual si concurs de baut bere, ma rog tuica pentru fii miu find moldoveni. Ridicat zmee, suflat mucii...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Eu dresor de rame poate, ca nu se poate atinge nimeni de undita lui, o sa vedeti voi circoteca.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Cel mai bun un concurs de liniste, care nu deschide gura cel mai mult e campion, gasesc eu sa dau si un premiu pentru asta. O sa fie un concurs scurt de tot, presimt

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Avem ceva loc de foc de tabara? Avem de unde sa adunam lemne sau ar trebui sa aducem lemne? Un foc de tabara si un carnat facut la tacalie de pitici, cu tacalia facuta pe loc cu taticii cred ca o sa prinda de minune seara tarziu inainte de culcare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.