Viorel C.

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

234 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Andrei Urucu

Cred ca putem face intalnirea ....daca continuam asa ...chiar la Bucuresti! Timisoara am rezolvat-o, Craiova o rezolvaram si peasta usor, usor  ...Sugestia mea ar fi sa cam terminam cu radicalismul asta ....nu cred  ca sunt unii buricu si restul .....restul! 

 

Legat de meniu ..tot respectul pentru implicare si chiar pt efortul de a merge pana la locatie pt a negocia!hi Insa  aperitivul este dezolant , si  ar trebuii discutat acest aspect- din meniul lor recomandat de 75 lei s-au scos doar chestiile comestibile si au redus doar 20lei ...eu unul as platii meniul intreg ( cel recomandat de locatie pt 8 martie ..vezi attach) care este cat de cat ok.

 

 

 

 

image.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Andrei, crezi ca dupa ce ne pastramim, micim, fripturim, saramurim la rulota mai intra tot meniul ala de pe pliant? E bun ala negociat de baieti si pretul e convenabil.

Modificat de CIPROSCA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Hai breee nea Adriene ...mata care ai inventat DEX-ul...Ia mai citeste o data ce scrisesi...nu a jignit nimeni pe nimeni aici, ai marele dar de a te victimiza ...ideea era sa ne vedem cu totii nu sa fim obligati la ceva anume " ESTE EXCLUSA VARIANTA PARTICIPARII FARA MASA !  "

Am mai participat si la alte intalniri organizate dar niciodata nu am fost obligati in acest mod ferm pe care "iti place" sa il impui.

Modificat de Marian Popa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Eu ...cand am asa pusee de inteligenta, folosesc oglinda! Cred ca, si in cazul nostru, este nevoie de aceasta practica ! Si inainte sa facem asumtii despre cat de intelectual este unul sau altul, din spatele tastaturii, mai bine am folosi oglinda ! Mai ales cand, dupa o varsta,  avem asa mult timppppp la dispozitie! Respect oamenii care sunt oameni ... si in nici un caz nu plec capul la cei care se cred intelepti, doar pentru ca au mai multe cifre in buletin decat altii! La intalnire o sa vin,  chiar daca va fi nevoie sa fac rezervare separat ! Si promit ca voi face tot posibilul sa-i conving si pe Marian si pe Andrei sa vina cu noi! Nu este intalnirea unei persoane anume ...ci este intalnirea tuturor colegilor care impartasesc aceasta pasiune pe acest forum!! 

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR
On 2/25/2016 at 9:51, Marian Popa a scris:

OK...ma retrag.

@Marian Popa, pana la urma mergem acolo pentru a ne intalni , nu neaparat pentru meniu, asa ca te rog sa mai 

reflectezi asupra deciziei.O carne de gratar mai luam si la noi si iese mai bun decat la restaurant.

Hai sa ne vedemcu totii acolo!nay

@Adrian V., as vrea sa trimit banii , dar nu stiu un cont .Am cautat ceva pe-aici dar, n-am nervi sa citesc iar tot topicul.

Te rog sa faci cumva sa ajunga si la mine datele si modul de plata, apoi tica-taca, doua clicuri si ti-au intrat banii in cont.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
1 minut în urmă, TEODOR a scris:

@Marian Popa, pana la urma mergem acolo pentru a ne intalni , nu neaparat pentru meniu, asa ca te rog sa mai 

reflectezi asupra deciziei.O carne de gratar mai luam si la noi si iese mai bun decat la restaurant.

Hai sa ne vedemcu totii acolo!nay

Bineinteles!! Imi doream din suflet intalnirea asta dar cand "ti se pune biciul pe spate , te retragi"....ESTE EXCLUSA VARIANTA PARTICIPARII FARA MASA ! :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

@Marian Popa, nu putem sa mergem in casa omului cu mancarea in plasa.

Trebuie sa traiasca toata lumea. Asta e, nu ne intalnim de 10 ori pe an, desi recunosc ca mi-ar placea.

Hai sa mergem toti, asa e frumos!

Vreau sa-ti spun ca eu in zilele alea ar trebui neaparat sa fiu in alta parte, dar imi doresc sa ne vedem cu totii 

si o sa vin, indiferent ce-ar fi.nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
34 minute în urmă, TEODOR a scris:

@Marian Popa, nu putem sa mergem in casa omului cu mancarea in plasa.

Trebuie sa traiasca toata lumea. Asta e, nu ne intalnim de 10 ori pe an, desi recunosc ca mi-ar placea.

Hai sa mergem toti, asa e frumos!

Vreau sa-ti spun ca eu in zilele alea ar trebui neaparat sa fiu in alta parte, dar imi doresc sa ne vedem cu totii 

si o sa vin, indiferent ce-ar fi.nay

Te inteleg perfect ..bucuria este imensa la o asemenea intalnire dar dupa toate astea trebuie sa-mi intelegi decizia . Poate vreodata ne vom intalni relaxati si fara obligatii.

Modificat de Marian Popa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu
18 minutes ago, Marian Popa said:

Te inteleg perfect ..bucuria este imensa la o asemenea intalnire dar dupa toate astea trebuie sa-mi intelegi decizia . Poate vreodata ne vom intalni relaxati si fara obligatii.

Marian , nu merita sa te superi ....! Si hai sa facem gasca frumoasa acolo ! Dao' draq de treaba si hai sa ne distram, plecam toti odata din Craiova ....eu zic ca merita sa dam valoare lucrurilor care merita ..si ignorale pe celalalte....si mai mult este despre noi aceasta intalnire ...si sti ce, uita si de intalnire ...si hai la distractie ..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate

Stimati colegi, incep sa nu mai inteleg nimic, chiar m-ati pierdut.

Va rog sa-mi explicati si mie, este vorba de bani, de 55 de lei de persoana pentru masa ? Masa este o metafora, practic este locul unde ne intalnim, socializam si ne cunoastem.

Este vorba de o intalnire nationala, chiar nu ne putem pune de acord si trebuie sa facem scandal pentru 55 de lei sau pentru un amarat de aperitiv,  o friptura, o savarina ...

 

Am descoperit acest forum cu 2 luni inainte sa ma gandesc ca-mi voi achizitiona o rulota si pur si simplu am fost fascinat de tot ce am gasit aici, de cum este intampinat un membru nou, de ce sfaturi isi dau colegii intre ei, de orice fel de ajutor reciproc, de comunitate, de peisajele descrise, evidentiate prin poze, de viata asta libera si frumoasa de RULOTIST.

 

Daca cumva as citi acest topic ca un simplu vizitator si cu dorinta de a fi rulotist nu cred ca as mai calca vreodata pe aici.

Inteleg ca suntem multi si diferiti, e normal, dar la o adunare mare, de amploare, trebuie sa ne punem de acord si sa fim uniti, sa fim o comunitate asa cum ar trebui sa fim.

 

Fiind din Bucuresti, inainte de Craciun am fost la intalnirea organizata de colegii la carciuma si nu cunosteam decat o persoana,  @MARIUSGEORGE , tin sa spun ca m-am simtit extraordinar si as repeta oricand intalnirea minim in aceiasi formatie.

 

Despre asta este vorba de fapt (de atmosfera, de oameni, de colegi) si noi stam sa ne impiedicam de niste maruntis, de un amarat de salam, de orgolii si altele ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Desi nu particip datorita unei deplasari impusa de servici, adaug doua lucruri:

1. De fiecare data cand am mancat acolo mancarea a fost excelenta

2. Cei care sunteti pescari luati-va scule serioase caci ultima data am pierdut lupta cu un fitofag de 6 kg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

@Adrian V., te rog afiseaza tot ce tine de aceasta intalnire (meniu , pret meniu, pret campare, daca se plateste taxa de rezervare a localului separat de meniu,  etc) pe prima pagina a topicului , acolo unde este si tabelul cu cei inscrisi.

Posteaza te rog si modul in care putem sa facem plata tot acolo.

Nu-mi permit sa-ti dau sfaturi , pentru ca am inteles ca te pricepi la organizare, dar pentru multi ar fi mai usor sa regaseasca pe prima pagina toate conditiile.

Daca am gresit ceva din punct de vedere gramatical , te rog sa ma scuzi si sa ma corectezi in mesaj privat! Uneori o dai in prostela cu gramatiaca. Trebuie sa intelegi ca mai sunt si oameni care au invatat destul cand a fost vremea si s-au cam saturat de diriginti.In rest, te asigur de tot respectul meu!hi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Pentru a nu strica jucaria merita dat 50 lei chiar daca nici nu calci in restaurant, daca asa a hotarat majoritatea pentru ce sa ne facem noi mai cu motz, linistea si decenta costa mult mai mult de 50 lei, daca nu o  sa aiba chef nevasta sau fiu miu sau trage pestele prea bine, nu calc, dar dau banutu. Pentru o iesire in atat de multi sigur o sa n-i separa la unii cate ceva, dar daca ai bun simt, esti constient ca nu toti sunt la fel si incerci sa te bucuri de o iesire cu familia, sigur o sa fie bine, hai sa fim un pic mai eleganti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@adrian n., despre asta este vorba ..."bun simt" Sunt de acord ca suma este una modica si nu cred ca a zis nimeni de cei 50 lei.Am mai zis-o odata .respectul trebuie sa fie din ambele directii nu doar zei si agarici ...care trebuie sa faca "la loc comanda" cand vrea imparatul ! Asta vreau si eu BUN SIMT, !!!!!

 

Ps: mort copt voi fi acolo...acum ....mai mult ca niciodata ! 

 

Va salut cu respect !

Mai mult, dau eu  primul sprit !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Ma simt obligat sa fac cateva remarci.

Initiativa lui @Adrian V. de a face deplasarea catre locatia respectiva impreuna cu @MARIUSGEORGE, am apreciat-o si stiam de ea, deoarece am discutat la telefon.

Ma simt vinovat ca nu am facut aceasta deplasare impreuna, dar eu urma sa plec duminca in Olanda si culmea este ca sambata seara a intervenit ceva personal si nu am mai plecat. Degeaba m-am cait dupa tamp

Dar, asa cum am discutat cu Adrian la telefon, totul a fost convenit pentru ca aceasta intalnire sa aiba loc, prin conditiile normale oferite de patronul locatiei.

 

Acum vin cu urmatoarea remarca si anume.

Mereu am incercat si incerc sa-l conving pe @Adrian V. sa o lase mai usor cu tonul acesta dictatorial scris pe forum.

Am convingerea ca nu pot sa schimb o persoana care are o varsta, dar majoritatea cunosc, atat el cat si alti colegi, ca in momentul cand scrii, exprimarea este total diferita de modul de exprimare verbal.

Multi nu-l cunosc personal si este normal sa li se para ciudat modul lui de impunere.

Eu am discutat si discut mereu cu el si daca era un caracter asa cum se exprima prin scris, credeti-ma ca nu mai avea increderea mea si bineinteles nici functia care o are acum pe forum.

 

Am scris mai inainte in acest topic ca este normal sa se faca un efort din partea fiecaruia, daca se doreste.

Nu cred ca trebuie sa ne cramponam pentru un meniu, care oricum trebuie sa fie, ca doar nu ne intalnim si sa ne cunoastem esalonat.

Este o intalnire organizata in seara zilei de sambata, iar in urmatoarele zile, cred si este normal, ca fiecare sa faca ce crede de cuviinta.

Nu sunt avocatul nimanui, nu pot sa tin partea cuiva in acest form, dar imi doresc cu ardoare sa fim cat multi prezenti dintre cei care ne vom intalnii in luna mai, iar comentariile de dupa, sa demostreze ca suntem o adevarata familie.

 

Lasati deoparte discutiile in contradictoriu, incercati sa ignorati ceva ce nu va convine si sa realizam o intalnire in care distractia sa fie la ea acasa, iar respectul si bunul simt sa primeze.

:-)

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@Adrian H am atasat eu pretul sub tabel pentru campare rulota.Pretul este pentru o zi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Cuvintele-mi sunt de prisos ......hihihi@Viorel

 

Hai sa ne distram!

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Intr o mare de nebuni, din categorii sociale diferite, din locuri diferite, cu varste diferite, cu gusturi diferite, in mod cert trebuie o mana de fier, el este, vai de nervii lui, nu e usor sa iti tai din timpul personal si din liniste si sa organizezi ba 8 martie, ba prima iesire, ba anuala, ba nu mai stiu ce. Sa nu i mai vedem doar partile negative, spune ce trebuie dar tonul e mai aspru, asa si? Vrem vorbe dulci ne aplecam urechea la neveste, sau daca ti ai luat moldoveanca cauti o prietena noua, haha. Nu va suparati pe mine dar suntem oameni in toata firea, luam prea in serios forumul vietii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Ma simt dator cu un raspuns, chiar daca nu sunt sigur ca ma atinge si pe mine mesajul tau @adrian n.! Nu are nimeni nimic nu nimeni, cel putin eu , si mai mult am tot respectul pentru cei -toti- care au facut eforturi mari sa iasa aceasta intalnire ! Vreau doar sa existe complianta si intelegere fata de toti colegii! Nu cred ca murea nimeni sa asculte si parera unui coleg care vroia sa vina, dar caruia i se parea ceva in neregula cu meniul sau la alt aspect al acestei intalniri! Crezi ca se trezeste cineva dimineata cu chef de cearta pe forum..? NU! Si eu imi doresc un colectiv unit DIN TOATA TARA ...si o sa ma lupt pentru asta ...atat cat ma v-or tine nervii sau cat ma v-a suporta @Viorel! Daca cineva urmareste activitatea mea pe acest forum ...poate isi v-a da seama de acest lucru ! Sau asa cred eu :ascratch::ascratch::ascratch:?! Vreau mai mult ca oricine, sa ne vedem acolo si sa ne distram!, indiferent din ce colt de tara suntem ! 

 

Asa ca hai sa ne distram!

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Adrian V.

@Viorel

Ma inscriu si eu, rulota si doua persoane. Voi trimite avansul zilele viitoare.

Nu-mi face placere sa vad "duelul" din acest topic, savant sau nu , dar trebuie sa intelegem ca este grea postura de organizator, este greu sa multumesti atatia oameni diferiti si necunoscuti, DAR, suntem oameni maturi si nimanui nu-i place tonul " sever, didactic" ca sa fiu bland in exprimare.

Am o propunere, priviti masa comuna ca o nunta, unde mergi sa te distrezi, mananci ce se serveste , stai la masa hotarata de altii si la sfarsit " onorezi " masa. Cred ca toti am fost la astfel de petreceri si de cele mai multe ori a fost foarte bine. Daca este cineva care va fi nemultumit de atmosfera de sambata seara privita prin prisma propunerii mele, duminica dimineata ofer cafeaua si croisantul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Deoarece am schimbat functia la serviciu(acum lucrez in ture si weekendurile), nu pot spune 100%decit la inceputul lunii mai daca voi fi liber sa particip la aceasta intalnire anuala.

Dorinta exista , si voi face tot posibilul sa-mi iau liber si sa particip indiferent de compunerea meniului sau de pretul acestuia.

Motivul este acela de a cunoaste cati mai multi membrii ai acestei comunitati, de a socializa si de a ne distra impreuna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Neeaparat concurs de pescuit tata+fiu, va rog frumos.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

Salutare la toata lumea,

Este primul meu post scris pe acest forum. As dori sa vin, fara rulota - caci nu am inca, insa am nevoie de un apartament sau o casuta de 4 persoane caci suntem 2 adulti + 2 copii (7+9 ani). Nu am gasit preturi la asa ceva in acest topic iar pe site-ul lor, nu am gasit daca apartamentele acomodeaza 4 persoane sau daca casutele au mai mult de o camera - pur si simplu nu scrie.

De asemenea nu stiu daca mai sunt locuri la cazare disponibile.

De asemenea, as dori sa stiu daca vreun rulotist vine cu Knaus Sudwind pentru ca tare mi-as dori sa o vad si eu in interior fiind o rulota ce consider ca mi s-ar potrivi super si pe care as dori sa o cumpar pana la inceputul verii.

Multumesc in avans eventualelor raspunsuri,

Alex.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.