Giurumea

Campere, Rulote America

10 postări în acest subiect de discuţie despre Campere, Rulote America

Campere, Rulote America


Lucianistrate

Par in regula, dar care e treaba cu ele ....

Sunt puse doar ca poza si info, sau exista si un alt scop ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Giurumea

Fara scopuri ascunse. Rv-urile americane sunt cu totul si cu totul altfel decat cele din Europa. Asta era scopul. 

6a014e8875178a970d01b7c7891915970b.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

De acord cu tine, dar banuiesc ca si preturile sun la fel...adica  "cu totul si cu totul altfel".../.;

Modificat de Daniel-P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Alta lume, alta viața , alte pretenții si ... normal , alte rulote !tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Giurumea

Nu-i adevarat. Nu-i alta lume. Nu-i alta viata. Este aceeasi ca a oricarui. Nu-s mai bogati. Nu-s mai destepti. Din punct de vedere al rulotei, sunt grandomani, ca rusii.  In ultimul timp le-a mai trecut. RV-ul lor, mare nene, grea nene, fara multe facilitati in plus ca europenii. Spatiul mai mare ca-si  pun canapele din dormitor, Tv-urile din sufragerie s.a.m.d. Consider ca europeni cu rulotele lor si accesoriile la ele sunt  mai avansati in traiul  cu rulota (ce presupune si mobilitate). Aaaa...autobuzele RV  sunt de la 50.000 de $ in sus, in adevar sunt niste apartamente foaret mobile si elegante.

Si pentru noi romanii este totul de 4 ori mai scump. Nici pentru ei nu-i ieftin. Sunt atatia la limita de jos a nivelului de trai... Adevarat,  nu caucazienii. Etc. etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Valentin Busca

Cu cea de a doua poză ai raspuns multora care se întrebau dacă este necesar AC-ul pe rulotă.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

O poza cu o rulota dotata cu AC, nu înseamnă neaparat ca e si nevoie de așa ceva...Acum ce sa înțeleg, ca dacă vad de exemplu o rulota dotata cu suport de bicicleta e si necesar, dacă mie nu-mi place sa merg cu bicicleta? Fiecare își stabilește singur ce e necesar si ce nu...părerea mea askc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Mie imi plac. Am si c-ul. Daca ma mut in USA sigur imi iau una :))

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Salutare! De ceva vreme tot studiez si eu piata americana in privinta "RV CLASS A". Am fost impresionat de Fleetwood Flair modelul 2020. Extraordinar. E exact ce imi doresc eu de la o auto rulota. Pret in USA 103.000$. DEZAVANTAJ: motor mare pe benzina!

AVANTAJE: generator foarte silentios pe Gpl, spatiu enorm cand se desface, baie mai mult decat decenta, super echipata pentru o familie numeroasa sau familie cu 2 copii si parintii.

 

Comparand cu ce ofera o autorulota clasa A fabricata in europa...de banii astia in europa nu obtii asa ceva. In europa pregatita si pentru iarna...esti dependent de camping. Panourile solare nu pot duce o incalzire serioasa...iar pe un sistem Truma...pretul sare mult.

Asta am vazut eu pana acum...poate gresesc...inca analizez.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.