Vizitator Anonim

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

151 postări în acest subiect de discuţie despre Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Dan Armeanu

Eu sunt din Sibiu, si am propus intalnirea in zona Sibiului, fiindca se vrea undeva in centrul tarii.
Aici, sunt cateva zone, off camping, unde in imediata vecinatate sunt hoteluri si cabane. Spre exemplu, in zona Rasinari, la Cabana Curmatura Stezii (http://curmaturastezii.ro/ vezi foto 9 cu locul pretabil  pentru rulote), Pensiunea Mai ( http://www.pensiunea-mai.ro/), Pensiunea  Briana ( http://vilabriana.ro/).
De asemenea in zona Gura Raului, la Trecatoarea Lupilor la aprox. 2 km de centrul comunei.(In comuna Gura Raului sunt multe pensiuni foarte frumoase si spatioase) Locuri pentru rulote sunt o gramada, dar off camping, pe malul raului. Daca se hotaraste ceva in aceste locatii o sa merg sa stabilesc ceva surse pentru curent, iar apa potabila este in imediata apropiere. Promit sa merg in aceste locatii (cat de curand) sa fac niste fotografii cu locurile de campare.

Am uitat sa zic: voi fi prezent la intalnire (indiferent de locatie) cu rulota din Sibiu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dan Armeanu

Nici nu am pus problema "saraciei" sau altceva. Am prezentat locatiile, doar ca o propunere. Locurile de campare din zona Rasinari, sunt exact vis-a-vis de cabanele prezentate. Trebuie doar sa trecem drumul si suntem in restaurant. In ceea ce priveste paza rulotelor nu cred ca va fi o problema. Le supraveghem de pe geamul restaurantului. :) . Locatiile sunt la aprox 5-6 km de comuna, deci eventualii "vizitatori" nu pot trece neremarcati. Am fost de nenumarate ori in zona si nu am avut nici un fel de astfel de probleme.(si am lasat rulota nesupravegheata ore in sir).

De asemenea, putem organiza la restaurant o "cina festiva" unde sa putem sa ne adunam si sa ne cunoastem toti.

Promit sa merg sa fac sapaturi in zona si eventual foto, sa puteti avea idee despre cum se prezinta locatiile respective.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Dupa cum am promis, azi am fost si am incercat sa fac cateva fotografii in zona. Din pacate a fost ceata deasa si nu au iesit bine fotografiile. Postez totusi ceva (sa nu imi fie ciuda ca am mers pana acolo).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Intradevar, nu se vede foarte bine locatia si imprejurimile datorita cetii, dar pare un loc frumos si poate fi una din variante...Felicitari pentru efort si initiativa! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Pentru a simplifica alegerea, cred ca ar trebui stabilite cateva lucruri:
Se presupune ca cei mai multi dintre membrii acestui forum detin o (auto)rulota.
Apoi, ar trebui stabilit daca se vrea o iesire in natura sau o intalnire la un local, cu cazare la motel/hotel. Daca se opteaza pentru cea de-a doua varianta, cred ca este cel putin inutil sa se participe cu (auto)rulota.
Daca se opteaza pentru prima varianta (in natura), atunci ramane alegerea intre un camping si o locatie "off-camping".
Nu cred ca are rost sa va faceti mai multe griji pentru minoritati decat pentru majoritate. Daca vor exista doritori sa participe la intalnire, insa nu detin o rulota, vor putea sa inchirieze sau sa imprumute una. Totusi ar trebui verificat cati si-ar dori sa participe insa nu au rulota.
 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Ionut ai dreptate , dar poate pana la intalnire isi cumpara una cine nu are.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Pare interesanta locatia. Arata chiar promitator... :) De acolo se poate pleca pe biciclete in toata zona fara probleme. Cred ca pot fi si alte propuneri. Nu am reusit sa ma lamuresc in ce perioada vreti si cam cat ar dura iesirea pentru a putea rezolva problema cu liberele de la job. Nu-i chiar asa aproape si pentru doua zile parca nu merita sa ne muncim cu instalatul si dezinstalatul corturilor. Zic si eu...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ca si perioada eu propun unul din cele 2 week-enduri ;

20-21-22 mai ...cand e si sarbatoarea Sf.Imparati Constantin si Elena

27-28-29 mai...Are cineva alte propuneri? :ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Pajistea unde am realizat fotografiile este pe malul raului Steaza, deci apa menajera avem la discretie (ma gandesc ca nu vom bea apa !!!!!! :ascratch:). Int-adevar se poate merge cu bicicleta in zona si sunt si niste trasee frumoase. In ceea ce priveste campingul Ananas, nu am ajuns (inca), dar o sa merg si acolo. Cand vremea de afara imi va permite, o sa merg in ambele locatii sa fac cateva fotografii panoramice sa avem termeni de comparatie. In ceea ce priveste perioada, imi e indiferent (in aceasta locatie sau oriunde altundeva). Cand se stabileste de catre majoritate. 99, 99999 % voi fi acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Cred ca ne cam invartim in jurul cozii.Mai intai trebuie stabilita data si locatia unde va avea loc intalnirea si mai apoi sa tragem concluzii referitoare la abstinenta. Sunt convins ca pentru multi dintre noi conteaza foarte mult data si locatia, pentru ca la randul nostru suntem conditionati de serviciu si alte probleme.Ma uit si vad ca suntem peste 700 de , , comunitari'' si am convingerea ca sunt multi care asteapta sa fie batuta in cuie data si locatia pentru a se putea exprima referitor la prezenta.Chiar inteleg faptul ca nu toti pot sa spuna , , prezent'' , oricand , oricum.Parerea mea este ca opinia celor 700 care tac, este foarte importanta si cu siguranta este legata de cele doua conditii:

- data

- locatie

si-apoi tot membri ai comunitatii ramanem , chiar daca vom putea sau nu sa participam la intalnire.Il rog pe @Viorel sa stabileasca acest aspect, pentru a putea sa decidem daca participam sau nu.hi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Corect...Hai sa stabilim mai intai data, ca e mai usor si in cateva saptamani, timp in care poate vor mai apare si alta propuneri, stabilim si locatia.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

In perioada de Sf. Constantin si Elena, nu sunt in tara. Asadar, daca se alege aceasta perioada, nu contati pe mine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Cred ca e OK perioada 20-21-22 mai, dar poate fi foarte bine si 27-28-29 mai. E un progres pana acum ca stim macar atat. :laughing:Are dreptate Adrian cand spune ca e bine sa asteptam sa treaca sarbatorile de iarna ca sa ne putem concentra si pe subiectul acesta. Pentru mine sunt valabile ambele perioade, cu conditia sa stiu exact cu cel putin o luna inainte ca sa-mi pot planifica liberele la job... 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

In data aceea, repet, nu pot sa particip, nu sunt in tara!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Savoiu

Fiind unul dintre cei care am votat ca voi participa confirm ca perioada 20 - 22 mai 2016 este perfecta pentru mine.

Si da, o terasa sau restaurant in apropiere unde sa putem organiza o masa festiva este cel mai indicat lucru.

Asadar reiterez dorinta mea de a participa in perioada 20-22 mai, sunt din Bucuresti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu vin in ambele variante: si pe 20-21-22 mai si pe 27-28-29 mai hi

Modificat de Daniel-P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Si eu particip, in oricare din cele doua week-end-uri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Daca bunutul Dumnezeu tine cu noi si suntem sanatosi imi este indiferenta data.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am recitit intreg topicul si intradevar, este extrem de greu sa unesti cateva persoane tamp
Nu condamn pe nimeni, deoarece fiecare are timpul si viata sa, dar daca se intelege ca data intalnirii a celor care au postat este 20-22 mai, atunci sa ramana 20-22 mai.

La un moment dat doream sa scriu sa ne vedem inspre vara, observand ca @Fugulin Cristian nu poate veni, sau sa ne vedem in martie, undeva intr-o locatie fara participarea cu rulote (avand in vedere ca sarbatoarea " nasterii" forumului este in aceasta luna),  numai din dorinta de a ne cunoaste (mai ales dorinta mea).
Dar cum mereu doresc ca majoritatea sa fie cea care decide, ramane aceasta data 20-22 mai.

Asadar, nu ne mai ramane decat sa fixam locatia si sper sa fie una pe placul multora.
In momentul cand se va definitiva acest topic, voi trimite un email tuturor membrilor, pentru a lua la cunostinta si poate numarul participantilor va creste.
Numai bine tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Acum daca data intalnirii a fost stabilita si fiecare poate ( sau nu ) sa-si aranjeze ploile cu serviciu,  ramane sa ne concentram asupra locatiei...

Eu propun tot zona centrala a tarii, sa fie bine pentru cat mai multi si asteptam in acest sens propunerile colegilor nostri din Brasov, Sibiu, Valcea, care cunosc cel mai bine zona si posibile locatii../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
2 minute în urmă, Adrian V. a scris:

.
Nu ar fi fost rea nici varianta unei intalniri in martie , dar intalnire de rulotisti fara rulote este clar ca nunta fara lautari . Non-sens ! 

Atunci cand tu te-ai intalnit la un local cu cei din Bucuresti, a fost non-sens? :laughing:

Am sa creez un tabel pentru acest topic si inca unul la topicul cu comenzile pentru tricouri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Pentru ca sunt unul din cei care a votat prezet, propun o locatie care, cel putin eu,  o consider ca va corespunde cerintelor de moment.
Fiind din Rm. Valcea propunerea mea este o locatie din judetul Valcea, si sunt sigur ca multi colegi au auzit de aceasta locatie sau chiar au fost campati acolo. Casa Horezeana si popasul trei Stejari.

Campingul este situat linga orasul Horezu, o zona frumoasa in peisaje si o istorie bogata in traditia olaritului.
Pentru mai multe detalii despre acest loc adaug urmatorul link Camping Trei Stejari
Desi sincer imi place locatia propusa de colegul @Dan Armeanu de la Sibiu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da, buna ideea cu tabelul.../.;

Stabilim locatia in functie de resedintele majoritatii celor inscrisi.../.;

Modificat de Daniel-P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Am anuntat prezenta la aceasta intilnire inca de la pagina 2, dar vad ca nu sint trecut in tabel

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
2 minute în urmă, mugurel vap a scris:

Am anuntat prezenta la aceasta intilnire inca de la pagina 2, dar vad ca nu sint trecut in tabel

Inca realizez tabelul.....si vei fi trecut, bineinteles.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.